1

Temat: Microprose Golf - pola

Lubię golfa, a na ST lubię szczególnie pykać w Microprose Golf. W grze tej jednak standardowo dostępne są trzy pola golfowe, które już mi się trochę znudziły, jednak jest opcja wczytania innych pól. Szukałem jakichś informacji na ten temat, ale nie znalazłem. Czy do tej gry da się skądś zdobyć, czy w ogóle istnieją jakieś dodatkowe pola, które da się doczytać? Ewentualnie czy jest jakaś opcja, żeby takie pola tworzyć sobie samemu?

Edit: Po kolejnych poszukiwaniach znalazłem, że oryginalnie gra była wydana na trzech dyskietkach. W necie krąży scrackowana wersja, która ma tylko dwie dyskietki (obrazy .st). Na drugiej dyskietce są trzy pola golfowe, o których napisałem wcześniej, na trzeciej dyskietce oryginalnie były jeszcze trzy kolejne.

Edit2: Trzecia dyskietka (wraz z pierwszymi dwiema) jest dostępna w oryginalnych zrzutach obrazów dyskietek na atarimania.com. Dyskietki są wraz z zabezpieczeniami w formacie .stx, ale tak się szczęśliwie składa, że da się je skonwertować oprogramowaniem od HxC do obrazu hfe v3 i w tym formacie obraz działa mi poprawnie na Goteku z FlashFloppy. Tak że mam dodatkowe trzy pola do ogrywania, ale moje pytanie pozostaje nadal otwarte, bo pola po jakimś czasie mogą mi się znowu znudzić:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-02-12 19:27:13)

Odp: Microprose Golf - pola

To że wersja scrackowana zajmowała mniej dyskietek niekoniecznie oznacza że jest okrojona. Gry były często wydawane na dyskietkach jednostronnych, i często bez żadnej kompresji. Z tego typu wydań, crackerzy robili packi gdzie na jedną dyskietkę wsadzali nawet kilk gier, a gry wielodyskowe w wydaniu pirackim potrafiły zająć o połowę mniej dyskietek. Dotyczy to kolekcji typu Automation, Pompey Pirtes czy innych.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Microprose Golf - pola

Adam, zgoda, oczywiście bardzo często jest tak jak piszesz, ale w tym konkretnym przypadku Microprose Golf scrackowane dwie dyskietki krążące po sieci zawierają tylko to, co zawierały oryginalne dwie pierwsze dyskietki. Nie ma na nich pozostałych pól golfowych z dyskietki trzeciej.

4

Odp: Microprose Golf - pola

Bry,
Mam dwa oryginalne komplety, zawierające:
1. program disk
2. course disk one
3. course disk two

W jednym z kompletów jest dodatkowo nieoryginalna dyskietka z opisem poprzedniego właściciela 'microprose golf data disk'

Jutro postaram się sprawdzić co tam na nich jest.

[edit]
a zaglądnąłem jeszcze tu:
http://www.atarimania.com/game-atari-st … _9968.html i są trzy dyskietki. Pewnie te same co ja mam.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2018-02-13 19:11:23)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Microprose Golf - pola

@uicr0Bee, toż napisałem w pierwszym poście, że na atarimanii są wszystkie trzy dyskietki:-) Już je nawet ściągnąłem, przekonwertowałem do hfe v3 i śmigają z Goteka aż miło:-) Pierwszą dyskietkę mam scrackowaną, a drugą i trzecią z atarimanii i wszystko działa jak należy, na drugiej i trzeciej dyskietce są po trzy course'y - czyli razem sześć pól golfowych. Na oryginalnym pudełku od gry jest napisane, że jest sześć course'ów, więc się wszystko zgadza.

Co do tej dodatkowej dyskietki czwartej, którą masz, to najpewniej będzie na niej rodzaj sejwów, bo jak się gra i jest się coraz lepszym, to gra prosi o dyskietkę o nazwie "data disk" gdzie chce zapisać informacje o Twoich wynikach itp.

6

Odp: Microprose Golf - pola

sorki, coś źle doczytałem.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.