Temat: Pinout zasilania dla stacji SN-360

Witam.
Wpadła mi w łapy stacja jak w tytule. Na początek muszę ogarnąć zasilacz, bo go nie mam. Z Atariki wiem, że stacja bierze +5V i +12V stałego, więc nie będzie problemu z samym zasilaczem (mam robiony zasilacz do stacji Commodore, który daje 5V i 12V, dodatkowo z dużym zapasem mocy, więc się nada), ale schematu pinoutu tam nie ma. Teraz trzeba zrobić podłączenie (przejściówkę, bo nie chcę ciąć tego co jest). Stację otworzyłem (miała jeszcze fabryczną plombę), chyba wiem co i jak ma być podłączone, ale chciałbym to zweryfikować, żeby czegoś nie usmażyć na dzień dobry.

PS. Jaki soft skopiuje mi całodyskowy obraz DSDD? Do SS*D używam DiskCopy 1.16. A co do obrazów dwustronnych? (na pierwszy ogień pójdzie Numen, oczywiście)
I jak już walnąłem off-topic, to gdzie można dostać ROM Mikeya do tej stacji? Może ktoś mógłby mi wypalić?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-02-23 11:05:32)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Pinout zasilania dla stacji SN-360

Rozmawiaj z Mikeyem (Syscall) i Jer'em.

Co do kopiowania dowolnych formatów od 90kB do 32MB - prosty i skuteczny HDSC jeśli masz Sparta DOS X - ale to, to ostatnio dodają nawet do dżojstika :D Jeśli będzie potrzebna pomoc w ogarnięciu konfiguracji, to chętnie pomogę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Pinout zasilania dla stacji SN-360

Dzięki za odzew, Pin. OK. Czyli pisać bezpośrednio do chłopaków. Robi się.

Co do sprzętu - SDX jest, jak nie z U1MB to z Side2 się załaduje. Stacja pójdzie bez alternatywnego ROM-u od Mikeya? Według Atariki on poprawia kompatybilność z SDX.
Mógłbyś podać namiar na HDSC (lub rozwinięcie skrótu)?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Pinout zasilania dla stacji SN-360

Pinout wtyczki jest na schemacie u Jera: http://jsobola.atari8.info/dereatari/schematy.htm
Stacja będzie działać na firmowym ROMie z prędkością standardową, czyli nieco szybciej niż magnetofon :)
Polecam ROM Mikeya, który daje przyśpieszoną transmisję UltraSpeed.
HDSC to jest narzędzie do kopiowania sektor-po-sektorze. Znajdziesz go w Toolkit na stronie SDX.

5

Odp: Pinout zasilania dla stacji SN-360

www.spartadosx.com

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Pinout zasilania dla stacji SN-360

Ja do kopiowania dyskietek używam QMEGa (bo mam :) ). Chyc na z ATRa do ramdysku, a potem z ramdysku na Californię. Jeżeli masz U1MB to łatwo QMEGa też możesz mieć. Oprócz tego ma parę dodatkowych bajerów przy zabawie z FDD (szybkie SIO, loader). Choć szczerze muszę przyznać, przy Sparcie traci na znaczeniu.

grzybson/SSG^NG