Temat: SIO2SD vs Basic

Mam pytanie - chcę zapisywać pliki Basica na wirtualnej dyskietce na SIO2SD. Jak rozumiem jest to możliwe, tylko trzeba mieć plik pustej dyskietki, tak? Jeśli tak, to skąd ją wziąć? Pozdrawiam

2

Odp: SIO2SD vs Basic

Jeżeli załadowałeś już dosa - to możesz stworzyć pusty obraz w SIO2SD naciskająć dwukrotnie kombinację klawiszy shift+k4 bodajże. Podmapowany zostanie pusty atr, który wpierw pod dosem trzeba sformatować. Następnie wyjść z dosa do basica i zapisać co trzeba.

Możesz też powielić jakiś obraz dyskietki z czymkolwiek na karcie sd pod inną nazwą, po podmapowaniu sformatować i jak powyżej.

Ostatnio edytowany przez laborant (2017-11-21 12:29:37)

3

Odp: SIO2SD vs Basic

Ooo... Czyli to "EMPTY", które się wyświetla, to pusty obraz zamontowany, a nie, że drive jest pusty? Dobrze wiedzieć...
(teraz można się śmiać, serio byłem przekonany, że to oznacza pusty napęd ale obecny, a "OFF" oznacza brak napędu)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: SIO2SD vs Basic

Inaczej. Na stronie Mad Team zasysasz plugin do TotalCommandera. Pluginem robisz obraz ATR z np. MyDOS'em (do 16MB) i wrzucasz taki ATR do katalogu ATARI na karcie SD. Bootujesz Atari z takiego obrazu (bez klawisza OPTION) i masz Atari Basic z możliwością zapisu do urządzenia D:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: SIO2SD vs Basic

Bardzo dzięki. Teraz tylko muszę sobie poprzypominać wszystkie komendy i trochę basica, dawno to ostatnio robiłem ;)

6

Odp: SIO2SD vs Basic

A ja mam taki problem z sio2sd. Zaznaczam, że od zawsze miałem tylko magnetofon, więc o stacji wiem niewiele. Formatuję dysk pod spartaDOS. Formatowanie OK, ale przy próbie DIR wywala DeviceNAK. Do tego słychać jakieś dziwaczne dźwięki. Cały soft normalnie się wczytuje poza spartaDOS.

7

Odp: SIO2SD vs Basic

Spróbuj wyłączyć tryb Top Drive w ustawieniach.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: SIO2SD vs Basic

Niestety mam wyłączone TopDrive. Pod 'zwykłym' Dosem wszystko jest ok.

9

Odp: SIO2SD vs Basic

W wypadku Top Drive i dysków powyżej 8MB mogą pojawić się problemy. Najstarszy bit adresu sectora w "turbach" typu Top Drive wykorzystywany jest jako znacznik szybkiej transmisji, co w wypadku dysków powyżej 8MB może powodować "konflikt" i dziwne dźwięki.