Temat: SRAMCharger ?

Czy ktoś ma może na zbyciu powyższe rozszerzenie do LDW 2000? Czy można go zainstalować w stacji z już założonym TOMS'em? Korci mnie żeby poeksperymentować z CP/M.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: SRAMCharger ?

Sam szukam tego rozszerzenia do LDW2000, chyba trzeba będzie samemu polutować.

3

Odp: SRAMCharger ?

Niebawem będzie dostępne. Jeszcze kombinuję, jak je ożenić na jednej płytce z Toms Multi Drive. Chociaż oba jednocześnie nie zadziałają, to chociaż można byłoby przełączać funkcję płytki. Problemem jest też to, że chyba prościej będzie zrobić oddzielnie dla LDW i CA, chociaż chciałem zrobić uniwersalną płytkę z jumperem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: SRAMCharger ?

Duddie, są różne płyty CA. Rzuć okiem na moją stronę, trzeba nieco pokombinować. Nie wiem także, czy CA z 1772 udźwignie TOMSa (ze Sramchargerem daje radę).

5

Odp: SRAMCharger ?

@trub, właśnie miałem do Ciebie pisać. Możemy przedyskutować temat. 1772 nie udźwignie TOMSa. Ale to nie jest wielki problem, bo na płycie jest miejsce na 2797 plus dodatkowe elementy. Problemem jest to, że oba rozszerzenia używają tej samej przestrzeni adresowej. No i płyta LDW różni się od CA dość mocno. Na tyle mocno, że łatwiej zaprojektować dwie oddzielne wersje.
Tak w ogóle to chodzi mi po głowie temat wykonania i produkcji klona CA2001, ale ktoś musiałby się podjąć modyfikacji firmware stacji tak, żeby kontroler FDD sterował bezpośrednio klasycznym napędem PC.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: SRAMCharger ?

Jak zamawiałem SRAMChargera od Tregare to pytał czy do LDW czy CA - czyli czy złącze proste czy kątowe, ale jak się to ma do TOMS Multi to nie mam pojęcia.
W sumie nie miałem czasu aby go podpinać do CA, a mam obie wersje z 2797 (z TOMS Turbo) i 1772 (Tygrys) z oryginalnymi romami do kompletu.

Ten klon CA to ciekawy pomysł tylko ilość potencjalnych chętnych...

7

Odp: SRAMCharger ?

No to mi zabiliście ćwieka... Moje LDW ma Tomsa założonego przez Zenona. O ile dołożenie płytki z SRAMChargerem nie przekracza moich umiejętności, o tyle usunięcie Tomsa to już za dużo. Jeśli to jest konieczne. Bo jeśli nie, to nie byłoby problemu. Nawet jeśli przy obecności SRAMChargera Toms miałby nie działać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: SRAMCharger ?

Lemiel, Tregare pytał o złącze w kontekście Indusa, w którym jest ono wyprowadzone inaczej niż w LDW/CA. W tych dwóch ostatnich jest takie samo (proste).

Co do TOMSa multi, to zdaje się, że oprócz płytki, która fabrycznie również do tego złącza wchodzi potrzebne są jeszcze przeróbki na płycie stacji.

Ostatnio edytowany przez trub (2018-03-05 09:49:44)

9

Odp: SRAMCharger ?

Zgadza się.  Niewielkie modyfikacje są potrzebne.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

10

Odp: SRAMCharger ?

@perinoid - Rapidusa ma? .. bo nie pamiętam. Jeśli ma, to niebawem powinien pojawić się emulator CM/M na '816/Sparta DOS.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: SRAMCharger ?

Ma. Dzięki za info.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: SRAMCharger ?

http://atariage.com/forums/topic/281467 … rest-poll/

13

Odp: SRAMCharger ?

SRAM Charger do Indusa nie pasuje do CA-2001. Ale będą u mnie do LDW i CA.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...