1

Temat: Gry pod klawiaturę

Czy jest jakiś spis gier pod klawiaturę? W Robbo fajnie mi się gra na klawiatrce.

2

Odp: Gry pod klawiaturę

Ztcp to Lasermania spelnia powyzsze warunki. Natomiast o spisie nic nie wiem.

3

Odp: Gry pod klawiaturę

Great Green Adventure :D :D :D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Gry pod klawiaturę

Kiedyś ruszałem taki temat, czy jest wykonalne napisanie "nakładki" na system, która by emulowała joystick po wczytaniu gry. Pisałem tylko w Basicu więc pojęcie mam nie za bardzo.

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-06 19:55:18)

5

Odp: Gry pod klawiaturę

Z nakładką na system byłby problem, bo joystick odczytuje się wprost z portów - pozostaje patchowanie gier. Co nie powinno być specjalnie trudne.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Gry pod klawiaturę

Spaczowałem QMEGa tak, że można przenieść przycisk FIRE2-4 na klawisze Start-Option.
Tylko, że to działa do czasu odłączenia OS :(

Ogólnie, tylko sprzętowa modyfikacja może dać powodzenie.

7

Odp: Gry pod klawiaturę

Acha czyli na chłopski rozum bierzemy klawiaturę z Pc-ta, wycinamy część z kursorami, wstawiamy mikrowyłączniki i mamy coś ala pad?

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-06 21:00:35)

8

Odp: Gry pod klawiaturę

Na pada, to chyba łatwiej joystick przerobić?

Czy grasz na emulatorze i chcesz sobie jednak grać na padzie? To wtedy polecam jakiś interface joysticka na USB, dostępne niedrogo na Allegro.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2018-03-06 21:26:06)

9

Odp: Gry pod klawiaturę

Gram na real Atari. Po prostu, w niektóre gry wolę grać na klawiaturze (np. Robbo). Za padem nie przepadam, wolę joya.

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-06 21:38:52)

10

Odp: Gry pod klawiaturę

No rozumiem, że wolisz padem, ale nie rozumiem kombinowania z klawiaturą od PC i przeróbką na pada :) Klawiaturę od PC też będziesz musiał podłączyć do Atari jakimś interfejsem.
Kolega Mq sprzedaje takie interfejsy, dzięki którym podłączysz pada od S/NESA do Atari - odezwij się do niego.
Tu masz wątek:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14670

Ostatnio edytowany przez x_angel (2018-03-06 22:07:25)

11

Odp: Gry pod klawiaturę

Może trochę źle to przedstawiłem. W padzie mamy kierunki ułożone w krzyż, a na klawiaturze mamy T do góry nogami. I to mi bardziej pasuje. W padzie operujemy kciukiem, co mi nie bardzo wychodzi. Przy odwróconym T do prawego/lewego kierunku mamy dwa palce i góra/dół jeden palec.

12

Odp: Gry pod klawiaturę

@piomet: mniej więcej jak napisałeś można zrobić - bierzesz wtyk DB9, kastrujesz go z obudowy (metalowa nie wchodzi), podłączasz kabelkami gdzie trzeba i działa jak jojstick. Aha, kastrować nie musisz - możesz przecież przed/za procesorem klawiatury odpowiednie sygnały wyciągnąć - sprawa do przemyślenia. Na upartego nawet można w klawiaturze złącze DB9 wyprowadzić i wtedy masz cały czas klawiaturę do PC i joystick...

Sikor umarł...

13

Odp: Gry pod klawiaturę

To ja bardziej w temacie (bo odbiegacie :) ).
Pierwszy raz grałem w grę Karateka na klawiaturze (do dziś uważam, że to dużo wygodniejsze w tej grze, bo klawiszologia nie udaje joysticka). I ten pierwszy raz zakończył się przejściem gry do końca, czego nie udało mi się później powtórzyć :) - no dobrze później się już tak nie starałem :) ...

W każdym razie polecam Karatekę z klawiatury.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

14

Odp: Gry pod klawiaturę

Pctowską klawiaturę mam juz podłączoną jako atarowską przez ps/2 bo wsadziłem Atari do obudowy miniAtx. Dlatego musiałbym zbudować mini klawiaturkę tylko z kursorami i fajerem. Chyba, że możliwe jest dołożenie do tej klawiatury dodatkowego przewodu DB9 połączonego tylko z kursorami. Nie rozbierałem tej klawiatury, więc jeszcze nie wiem czy da się.

15

Odp: Gry pod klawiaturę

A gdyby tak przerobić CX85?
Kierunki dać pod 1,2,3 i 5 ewentualnie 4, 8, 6, 2, a fire pod Escape i -.
Wydaje mi się, że całkiem zgrabnie by się to mogło do grania nadawać.
Tu jest troszkę w informacji w pokrewnym temacie https://atarionline.pl/v01/index.php?su … =wynalazki

Ostatnio edytowany przez mr. fix it (2018-03-08 00:14:04)

16

Odp: Gry pod klawiaturę

Dobra sugestia, by modyfikując / robiąc od nowa = AKI przewidzieć 5 linii do podpięcia się jako Joy'a.

17

Odp: Gry pod klawiaturę

Pewnie musiałaby powstać nowa wersja softu do AKI, w której byłaby możliwość włączenia trybu "joystick na klawiaturze" :)
Ale tak czy siak, kolega musi wykastrować klawiaturę i ułożyć przyciski w swój ulubiony sposób.

Albo.... włączamy tryb "joystick na klawiaturze" i gramy na przyciskach W-S-A-D jak na pececie!!!  <-- to mój pomysł, proszę go dodać do softu AKI :)

18

Odp: Gry pod klawiaturę

No to już jest potrzeba 10 linii :D
Bo na kursorach przecież może grać drugi Joy-gracz

19

Odp: Gry pod klawiaturę

Mam zamontowane TK-II-Stereo. To jest 2xpokey+ klawiatura na ps/2. Kolega od 1088XEL
,który to zaprojektował (ataribits.weebly.com) odpisał mi kiedyś, że nie ma możliwości by klawisze robiły za joystick. Bynajmniej w jego urządzeniu,

20

Odp: Gry pod klawiaturę

Nie ma możliwości, bo fizycznie nie są tam podpięte linie od joysticka - ani w tym TK ani w AKI.

Trzeba by zrobić modyfikacje w dwóch miejscach: hardware, czyli podpiąć się do linii joyów (kierunki joyów pod PIA, a przyciski fire pod GTIA) i software, czyli w firmwarze obsłużyć te dodatkowe linie.

Rzecz wydaje się łatwa do implementacji a jakże super funkcjonalna i przydatna:-) Mogło by to być zrobione jako dodatkowe pady na płytce TK czy tam AKI - jak ktoś chce, to dociągnie sobie te dodatkowe kabelki, a jak nie to nie i będzie mu wszystko działać po staremu.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-03-09 10:13:41)