1

Temat: The National Museum of Computing - TNMOC

Elo wszem,
Kilka tygodni temu objalem funkcje opiekuna dzialki Atari w The National Museum of Computing w Bletchley Park (www.tnmoc.org). Dla osob interesujacych sie historia komputerow / kryptografii / druga wojna swiatowa jest to pewnie znane miejsce.

Kolekcja muzeum jest ogromna, ale udzial Atari w zbiorach jest stosunkowo niski. Kroluja oczywiscie produkty Acorna i o zgrozo Commodore :) Nie, C65 nie ma.

Chcialbym rozbudowac kolekcje Atari o brakujace sprzety i z tym zwracam sie do szanownego towarzystwa forumowego. Jesli macie jakies graty zwiazane z Atari, ktore chcielibyscie sprezentowac Muzeum to prosze o kontakt lub wpis w tym watku. Niestety z powodow czysto praktycznych (brak miejsca w magazynach) Muzeum nie jest w stanie przyjac wszystkiego jak leci. Dlatego chcialbym poprosic o ewentualne datki w tym temacie nieco wybiorczo.

W praktyce mialoby to wygladac tak, ze chcemy zebrac troche sprzetu w Polsce, spakowac to w jedna pake / palete i wyslac za jednym zamachem do Muzeum. Szanowny kierownik zamieszania Dely zgodzil sie dzialac jako magazynier lokalny i przyjac ewentualne donacje pod swoj dach do czasu zebrania jakiejs wiekszej ilosci sprzetow.

Na zachete link to kilku zdjec do co fajniejszych znalezisk: https://1drv.ms/a/s!AkAw-MukqPrhjpYf-NzVPmt7uv46BA
Bede ten album sukcesywanie uaktualnial.

Na chwile obecna z rzeczy, ktoreych brakuje i udalo mi sie to sprawdzic sa:
- Atari 260ST
- Atari 520ST+
- Atari 130XE
- drukarka Atari 1029
- zasilacz do Atari 520ST
- stacje wewnetrzne do Atari STF[M]/STE - jest sporo STkow w kolekcji, ale na 6 dzialajacych, ktore udalo mi sie odpalic tylko w jednym dziala stacja i do tego jest 360KB :)
- stacje zewnetrzne do ST - tylko brandowane Atari sa potrzebne (plus zasilacz)
- Atari 2600 Junior (zwyklych 2600 jest opor)
- Atari 5200
- Atari 7800
- Atari Jaguar + CD
- Atari Falcon
- gry do powyzszych 4 konsol, bo do tej pory byl tylko Space Invaders, ja dozucilem pare tytulow ze swojej kolekcji
- materialy ekspolatacyjne do drukarek serii 102X
- Atari 1400XL :)
- Atari 1450XLD :D

2

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Naprawdę w UK brakuje sprzętu Atari, by zasilić miejscowe muzea?

3

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Pewnie nie brakuje, brakuje za to sprzetow, ktorych w UK prawie w ogole nie bylo, jak 2600 Junior (pamietaj, ze to sprzet, ktory raczej byl skierowany na rynki "rozwijajace sie). DO tego brakuje rzeczy, typu stacja wewnetrzna do ST - wyobrazasz sobie jakiegos ofiaroawce przynoszacego stacje tego typu do Muezum, a nie znajacego sie na sprzecie?

4

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Uuuu panie, to może ja bym wpadł w którąś niedzielę i byś zrobił jakiś private tour?

5

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Alez prosze bardzo. Bywam tam w soboty najczesciej. W najblizszym czasie za 2 tygodnie jestem. Odezwij sie na PM to sie umowimy.

6

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

lewiS napisał/a:

Pewnie nie brakuje, brakuje za to sprzetow, ktorych w UK prawie w ogole nie bylo, jak 2600 Junior

Hmm, przeca w Irlandii były juniory robione...
Idea zacna.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2018-03-12 15:06:13)

Sikor umarł...

7

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Coz mam Ci odpowiedziec? Fakt jest taki, ze w Muzeum nie ma.

8

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Byłem i potwierdzam - o Atari to tam prawie nie słyszeli :)
Widziałem tylko Portfolio oraz jakiegoś ST - leżał tak sobie na najniższej półce...

Za to jakby się komuś miejsce na dysku kończyło, to mają tam zapasowe talerze :) Na środku widać "zwykłe" dyski, więc można obczaić, jaka jest skala.

Post's attachments

plates.jpg 1.26 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.