26

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Ja po prostu dałem ceny (a właściwie najmniejszą) z podanego przez Ciebie linku. Jak zaczniesz jakieś rzeczy odejmować - to może wyjdzie i z 600. Nie podejrzewam Cię o nielubienie Mac-ów, do nie na przykład nie przemawia jednoprzyciskowa mysz z Maca, ale podobno można się przyzwyczaić.
Co do pojemności dysków to bym polemizował, gdyż porównywać należy też wielkość oprogramowania (przypomnij sobie programy na Falcona i podobne z funkcjonalności na grzyba pod windę). Podobne relacje są między Maciem i PC - niestety, oprogramowanie pod W ssie cholernie dużo miejsca z dysku (że o pamięci RAM nie wspomnę), ale to już zupełnie inna bajka.

Sikor umarł...

27

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

ANo z to mysza jest faktycznie. Zawsze szukam drugiego przycisku ;)
Teraz i pod liuxa oprogramowanie jest objetosciowo duze, ale nie wiem jak jest z mac'iem i jego nowymi programami bo nie mialem pzyjemnosci instalowania niczego nowego na takowym.

28

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

sikor - jak ty cos p*.*...

pod wskazanym linkiem jest: HP Compaq nx6310 Intel Core Duo T2300E(1.66GHz) 15.0" XGA 512MB 60GB DVD/CD-RW Combo Intel GMA950 NoteBook - Retail  - 848.99$

a co do myszy - kiedy ostatnio mac'a widziales? ta nowa mysz z jednym przyciskiem umozliwia wciskanie go pod kilkoma kontami (albo - w roznych miejscach tego jedynego przycisku), przez co masz obsluge normalnych 3 klawiszy (czy moze wiecej - niech sie wypowie ktos kto tym sie obslugiwal)...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Teraz nawet za 799 - z tego wniosek, że ceny tam "jeżdzą"
Co do myszki i kątów - nadal nie zmienia to faktu, że jest to jeden przycisk. Na piecu też możesz przyemulować kilka ustawień i mając myszkę 3 przyciskową zaemulować 6-cio. Tylko po co?

Sikor umarł...

30

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Jellonek mial na myśli "pod kilkoma kĄtami" ;)

31

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Pod linkiem ktory wskazalem znajduje sie bardzo dobry i relatywnie tani sklep internetowy. Kupowalem juz tam kilka zeczy i moge go polecic (oczywiscie nie wiem czy oplacala by sie wysylka do Polski). PO drugie nie doliczaja podatku (wszystkie ceny w USA sa podawane bez podatku, bo w kazdym stanie podatek ma inny procent, trzeba wiec do cen ktore widnieja w sklepach, reklamach i na polkach doliczyc jeszcze podatek).

32

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Z tego co napisał mi Ulf, Calamusa tworzy w: "Pure C + Assembler". yes, yes, yes ;)

33

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

z tego co widac to porcedura renderowania grafiki jest nie extremalnie szybka... ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

34

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

hetteh napisał/a:

Z tego co napisał mi Ulf, Calamusa tworzy w: "Pure C + Assembler". yes, yes, yes ;)

sorki, chodziło mi o zwykłego Calamusa, a nie iCalamusa

35

Odp: Nowe wcielenie Calamusa...

Ot taka ciekawostka lecz może kogoś zainteresuje. Po 27 latach(po przejęciu) rozwijania Calamusa autor Ulf D. (Invers software) z dniem 31 marca zaprzestaje rozwoju oraz dystrybucji tegoż programu, jak wiadomo silnie zakorzenionego w świecie Atari. Informacja pojawiła się na stronie zarówno na icalamus.net jak i calamus.net. Na chwilę obecną możliwy jest zakup z 50% zniżką, strona pozostanie nadal online jednak możliwość zakupu zostanie wstrzymana. Autor zapewnia support via email w celu np. zagubionego klucza

źródło:
https://www.calamus.net/news/2018/180311_1.php
https://www.icalamus.net/news/2018/180311_1.php

uppsss widzę, że już było info na stronie głównej
(post do usunięcia)

Ostatnio edytowany przez Spencer (2018-03-13 21:33:30)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator