Temat: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

Pacjent: 65XE z U1MB i Side2 (reszta nieistotna). W Side2 karta 512MB z partycją 256MB FAT na "zwykłe" dane do łatwego uruchamiania i 256MB APT z partycjami "dosowymi" dla Atari. Każda z tych części z osobna działa bez problemu. Problem pojawia się natomiast w momencie, gdy chcę coś przegrać z partycji Fat na Atari. FATFS.SYS oczywiście załadowany. Mogę bez problemu przeglądać zawartość partycji FAT spod SDX, ale jest kłopot z odczytem.

Test case: chcę przegrać sobie kilka plików z partycji FAT na APT w celu użycia ich pod ZXEMU.

1. Pod SDX odpalanej z U1MB (4.49b), próba skopiowania większości plików z partycji FAT na APT kończy się błędem 139 (device not responding). Nawet zwykły odczyt też tak się kończy. Jeśli kopiuję pod SC, dodatkowo po takim błędzie komputer wymaga co najmniej resetu (miękkiego). Kopiowanie APT-APT przebiega bezproblemowo.

2. Po uruchomieniu SDX z Side2 (4.49c, oczywiście po wyłączeniu SDX w U1MB) i doładowaniu FATFS.SYS, pliki z FAT się czytają, nawet poprawnie, ale pliki zapisane na APT są uszkodzone (zmienia się zawartość). Zrobiłem nawet taki eksperyment, że na FAT nagrałem archiwum ARC. Archiwum po skopiowaniu na APT nie chciało się rozpakować. To samo archiwum czytane bezpośrednio z FAT się rozpakowywało, ale pliki po zapisaniu były uszkodzone.

Może ktoś się spotkał z czymś podobnym? Może znacie rozwiązanie?

Chciałem spróbować na innej karcie, ale tu jest problem z SDX. Chyba będę musiał zrobić downgrade, bo na 4.49b w Ultimate nie ma FDISK, a w 4.49c dla SDX FDISK nie uruchamia się - jest problem z załadowaniem bodajże FDISK1.OVL (czy jakoś tak, piszę z pamięci).

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-03-18 12:59:54)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

To się nazywa aktualizacja sterownika FATFS.SYS, też to miałem - szczególnie zabawne to było w przypadku odsłuchiwania długich Wave'ów, jak się sample między sobą mieszały ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

Jaką wersję polecasz w takim razie? Ja mam chyba najnowszą, v.0.86L

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-03-18 15:58:25)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

By to sprawdzić, to muszę rozpakować sprzęt po Forever party. Generalnie spotkałem się z tą przypadłością i jest to też z czego pamiętam powiązane z wersją SDX. Jeśli masz możliwość zrobić downgrade do jakiejś 4.47 to sprawdź, czy po takiej operacji FAT działa poprawnie (prawdopodobnie tak będzie).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

Możliwość to chyba mam. Spróbuję. Ale jakbyś miał możliwość sprawdzić swoją drogą to będę wdzięczny.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-03-18 21:26:43)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

sprawdzę dokładnie którą mam wersję dosa, oraz którą wersję sterownika FAT. W razie "w" podlinkuję co trzeba.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

Sprawa załatwiona dzięki Voyowi. Nowy sterownik FATFS.SYS i wszystko działa jak powinno.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

W zasadzie sprowadza się do tego samego co w tym wątku

9

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

Nie do końca, bo stary driver do fata działa poprawnie do wersji 4.47 spartados i tu chodzi najbardziej o błędy odczytu. Ciekawe, czy doczekamy zapisu ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Transmisja między partycją FAT a APT w Side2 - problem.

perinoid napisał/a:

Chciałem spróbować na innej karcie, ale tu jest problem z SDX. Chyba będę musiał zrobić downgrade, bo na 4.49b w Ultimate nie ma FDISK, a w 4.49c dla SDX FDISK nie uruchamia się - jest problem z załadowaniem bodajże FDISK1.OVL (czy jakoś tak, piszę z pamięci).

The FDISK.COM stub loader requires the three OVL files on CAR: to have the hidden (+H) attribute set, but this was overlooked and that's why it won't run. You can fix this yourself in the SDX Imaging tool (set +H on FDISK*.OVL), but I reminded Trub about it anyway. ;)