26

Odp: Serwis SN-360

perinoid napisał/a:

Blokada zapisu to inna historia, oczywiście dziurę wyciąłem. Ale po włożeniu dyskietki odwrotnie, jeśli nie jest ona sformatowana, stacja wali mi fochy.

Z pamięci....

Niesformatowana dyskietka bedzie sie krecic az WD ztimeoutuje. Wtedy bedzie mozna ja sformatowac bez problemu. W oryginalnym romie jest blad i ten timeout jest bardzo dlugi, afair $E0 zamiast $0E i trwa to 4 minuty.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

27

Odp: Serwis SN-360

A to by się zgadzało. Włożyłem już sformatowaną dyskietkę i zeżarło ją bez problemu. Potem format też poszedł OK. Czyli - po prostu więcej cierpliwości, również w oczekiwaniu na przesyłkę z wypalonym nowym ROM-em ;-) Dziękuję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

28

Odp: Serwis SN-360

Odkopię, ku potomności. Wczoraj założyłem kostkę z nowym ROM-em. Stacja działa zauważalnie szybciej, zwłaszcza przy dyskietkach DD. Nie jest to może prędkość poróœnywalna z TOMS czy Top Drive, ale jest lepiej. Tylko przy formatowaniu dyskietki nie ma automatycznej weryfikacji (na zwykłym ROM-ie przy przebiegu w jedną stronę było formatowanie, a potem stacja wracając robiła weryfikację - jeśli mi się coś nie popaprało).

Przydałby się program do kopiowania dyskietek dwustronnych. FastCopy niby to umie, ale tylko na stacji XF551 - na SN-360 po wyborze kopiowania dwustronnego i ustawieniu stacji typu XF551 nawet nie startuje, a po ustawieniu 1050 wykrzacza się w pewnym momencie przy wczytywaniu źródła.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

29

Odp: Serwis SN-360

napisz-se :) a później udostępnij :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

30

Odp: Serwis SN-360

Jak se napiszę, to na pewno udostępnię ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

31

Odp: Serwis SN-360

perinoid napisał/a:

Tylko przy formatowaniu dyskietki nie ma automatycznej weryfikacji (na zwykłym ROM-ie przy przebiegu w jedną stronę było formatowanie, a potem stacja wracając robiła weryfikację - jeśli mi się coś nie popaprało).

Popapralo. Stacja formatuje sciezke i od razu ja weryfikuje, dlatego jeden suw glowicy podczas formatowania trwa dluzej niz np  w 1050 ktore wlasnie zachowuje sie tak jak opisujesz - w jedna strone write track a nazad verify. W romie z turbo do sn360 zachowanie formatowania jest niezmienione wzgledem oryginalu, dodalem tylko obsluge komendy custom format dla sdx.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021