1

Temat: Device NAK SpartaDOS

Witajcie.

Przy wejściu do SpartaDOS 4.47 spod Ultimate wywala błąd Device NAK przy próbie odczytu z Sio2SD. Poza tym czytanie atr/xex działa pod innymi DOS-ami. Po zmianie prędkości SIO na wyższą lub niższą  w konfigu sio2sd czyta dysk. Ale po resecie muszę znowu zmienić prędkość. Może ktoś poradzić?

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-26 21:25:01)

2

Odp: Device NAK SpartaDOS

Spróbuj wyłączyć emulację Top Drive w menu SIO2SD.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Device NAK SpartaDOS

Mam wyłączone. Może to wina tego, że mam nieoryginalne sio2sd. Ale reszta przecież chodzi. Dziwne to, że jak zmienię sio index nie ważne czy w górę czy w dół to czyta. Ale za każdym wejściem do SpartaDOS muszę wchodzić w konfig sio2sd. Wlutowałem też rezystor, chyba 4k7 celem uzyskania maksymalnej prędkości sio ale nie widzę różnicy. Wogóle żeby mi sio2sd ruszyło musiałem wylutować kondensator bodajże c77/c78 na płycie atari. Inaczej nie czytał nic z karty.

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-27 11:01:26)

4

Odp: Device NAK SpartaDOS

Nie ma czegoś takiego jak "nieoryginalne SIO2SD" ;-) Są modele robione przez różnych producentów. Twój może być co najwyżej walnięty, ale objaw dla mnie jest dziwny, więc nie umiem pomóc. Rozumiem, że możesz po prostu zabootować komputer z tego SIO2SD?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Device NAK SpartaDOS

A dioda w SIO jest wlutowana? Może przy sparcie jest to bardziej wrażliwe?

Sikor umarł...

6

Odp: Device NAK SpartaDOS

Sikor napisał/a:

A dioda w SIO jest wlutowana? Może przy sparcie jest to bardziej wrażliwe?

Tak dioda siedzi. Ale tak jak wyżej pisałem musiałem wyrzucić kondensator z płyty bo sio2sd nie chodziło. Dziwne to ale może coś nie tak z płytą? Spróbować wylutować diodę?

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-27 17:27:31)

7

Odp: Device NAK SpartaDOS

A masz w menu U1M ustawione Hi-Speed OS?

8

Odp: Device NAK SpartaDOS

Iron napisał/a:

A masz w menu U1M ustawione Hi-Speed OS?

Z Hi-speed wywala DEVICE not respond.  Mam Sparta 4.47. Może inną wersję wgrać?

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-03-27 21:40:19)

9

Odp: Device NAK SpartaDOS

Spróbować nie zaszkodzi ;)