1

Temat: Najmniejszy player?

Składamy z kumplem demo na 64K RAMu. W czym (w jakim trackerze) musielibyśmy pisać muzykę żeby player z modułem zajmowały najmniej miejsca?

discord: Mr. Mary#1679

2

Odp: Najmniejszy player?

W assemblerze ;) To nie żart - miker nawet swego czasu popełnił taką muzykę ;)

Sikor umarł...

3

Odp: Najmniejszy player?

A coś...bardziej przyjaznego dla muzyka?

discord: Mr. Mary#1679

4

Odp: Najmniejszy player?

MilkyTracker albo Beepola

:-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2018-03-28 11:23:02)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Najmniejszy player?

Zlew: Nie pomogę bo używam raczej playera RMT, który nie jest mały chociaż na moje skromne potrzeby wystarcza, ale trzymam kciuki za nowe demo! Tak rzadko teraz słychać że coś powstaje :) Masz pełny support?

6

Odp: Najmniejszy player?

Support? Gdzie tam...Dopiero się uczymy A8 jako platformy do kodowania, a jest nas dwóch

discord: Mr. Mary#1679

7

Odp: Najmniejszy player?

Dobra, z CMC sobie poradzicie (Chaos Music Composer), obsługa playera jest banalna, instrukcje (oryginalne) znajdziecie w necie. Jak pod PC - RMT, ale tu się nie wypowiem...

Sikor umarł...

8

Odp: Najmniejszy player?

E tam CMC. Lepszy jest MPT i ma player zoptymalizowany do uzywania w demach.

9

Odp: Najmniejszy player?

Ja używałem playera do TMC. Problemów z playerem nie miałem nigdy. Acha - jeszcze jest jeden parametr - ile strony zerowej jest używane przez player.

10

Odp: Najmniejszy player?

Do dema MPT i ten player. Użyty m.in. w Drunk Chessboard i Numenie. Playery CMC, TMC i RMT są wielokrotnie dłuższe i wolniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: Najmniejszy player?

Fox ma jeszcze szybszy player MPT, który zajmuje kilka linii skaningowych, level expert ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: Najmniejszy player?

Prawda. Ale ten najszybszy player jest znacznie trudniejszy do obsłużenia. Wykorzystuje kilkukilobajtowy bufor cykliczny, który trzeba napełniać, gdy jest dostępna moc obliczeniowa.
Na początek ten player, który podlinkowałem w poprzednim poście, powinien wystarczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Odp: Najmniejszy player?

Tak naprawdę to najprościej i - prawdopodobnie najlepiej - użyć jest jednak RMT. Jego obsługa jest banalna, a do napisania muzyki nie trzeba używać Atari - co jest nie bez znaczenia, zwłaszcza jak się robi poprawki i zmiany niekoniecznie w domu :) Player przy użyciu odtwarzania raz na ramkę mieści się w większości zastosowań bez problemu - swoje zajmuje, owszem, ale prawda jest taka, że jest dość dobrze zoptymalizowany (kompilacja jest warunkowa na podstawie tego, czego moduł używa) i zbliżenie się do sytuacji, kiedy zacznie to naprawdę przeszkadzać i trzeba będzie szukać czegoś wydajniejszego nie jest takie proste - demo musi być naprawdę zaawansowane i wymagające, a nie sądzę, żeby w fazie początkowej można się było natknąć na ten problem :) Parominutowy moduł wraz z playerem, przy odpowiednim traktowaniu może się swobodnie mieścić w kilku kilobajtach.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem