26

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

Klonów Toms-a 720 powstały min.wersje od 2 różnych ludzi działające... (!!!)...
t710 myślę że też już został sklonowany :)

Jer, pisał i pokazywał jak ogarniać napędy hd aby działały jako "rzadkie"...

27

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

p.s.
jak powstanie stacja 720kb 5 i 1/4 cala zakupię bardzo chętnie!
p.s.2.
Jurek szykuj dla mnie 2szt klona Toms-a, ale tylko 5 i 1/4 cala.

28

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

nic dodać nic ująć :-) piękna robota :-)

29

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

Powoli, powolutku coś tam działam z moją stacją. Obecnie już czyta, pisze i formatuje. Highspeed'u i wyświetlacza jeszcze brak.
No i tak sobie myślę. W pamięci FLASH Atmegi zaimplementowałem (tylko do odczytu) dyskietkę SD i zastanawiam się co warto w niej mieć. Mówię tu o programach narzędziowych, DOS'ie, itp. Macie pomysły? Mam na myśli jakieś gotowe i znane progsy. Co się znajdowało na innych napędach posiadających taką wbudowaną "dyskietkę systemową"?

30

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

Wiesz co, ja nie wiem czy to w temacie będzie czy nie, nie wiem też co się znajdowało w dawnych czasach, z resztą nigdy nie miałem stacji dyskietek w dawnych czasach:-)
Ale...
Bawię się od kilku dni wewnętrzną SpartaDOS X (też wcześniej nigdy nie miałem:-))) i brakuje mi kilku rzeczy do Sparty, które bym chciał mieć też pod ręką, a wewnętrzna Sparta całe swoje 128kB ma po brzegi już wypełnione... Np. mówię tu o narzędziach typu Sparta Commander. Być może w takim kierunku warto by pomyśleć? Ogólnie nie wiem jak z innymi DOS-ami i co by wtedy warto uwzględnić, ale gdyby miały to być programy pod Spartę, to jest tego sporo, przejrzyj toolkit od Sparty, może Cię tam coś natchnie jeśli nawet niekoniecznie jesteś Spartą zainteresowany.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-10-24 14:49:51)

31

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

W TOMS Multi Drive w takiej "dyskietce" jest DOS. Oryginalnie był chyba BIBO, ale ja w stacji z TMD przerabianej przez Zenona, mam takie dwie "dyskietki" z różnymi DOSami i kompletami narządów. Jednocześnie dostępne jedna z nich, wybór przełącznikiem.

W nowej stacji najfajniejsza byłaby możliwość własnego przeprogramowania, choćby po to aby np. móc podmieniać to co tam wgrane na nowsze wersje.
A miejsca jest tylko na SD, nie wejdzie więcej?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota

uicr0Bee napisał/a:

...W nowej stacji najfajniejsza byłaby możliwość własnego przeprogramowania, choćby po to aby np. móc podmieniać to co tam wgrane na nowsze wersje.
A miejsca jest tylko na SD, nie wejdzie więcej?

Możliwość przeprogramowania kiedyś dodam, to nie jest jakiś kosmos.
Nie wejdzie nic ponad SD - Atmega 1284 ma 128kB flash'a, więc nawet ED z tego nie zrobisz. W moim przypadku zostaje 38kB na firmware (na razie jest kilkanaście kB).