Temat: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

Cześć mam pytanie.
Mam w swoim Atari 520STE tos w wersji 2.06PL.
Ostatnio próbowałem kilka gier uruchomić jak np warzone i wyskakują mi bombki.

Powiedzcie mi jaki będzie najbardziej zgodny tos żeby pograć w większość gier?

I czy ktoś z was ma multitosa? Jak to działa? Na zasadzie przełącznika? Czy może w taki sposób jak na Amidze przytrzymuje się trzech króli kilka sekund i tak zmieniałby się tos.

Pozdrawiam

2

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

mam 2.06 w STe i nie widzę, by był z nim jakiś problem w sensie zgodności w dół. Albo niczego takiego nie trafiłem.

Co do bomb, to ile konkretnie??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

Szukaj spatchowanych wersji gier... 2.06 nie jest zbyt "gro-przyjazny". Ja mam 1.62 i 2.06 z przełącznikiem. Na upartego da się zrobić przełączanie z klawiatury ale to chyba trochę przerost formy nad treścią. Przy porcie cartridge'a jest piękne miejsce na ukryty przełącznik.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2018-04-03 19:08:31)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

4

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

Dzięki panowie.
To teraz musze zlokalizować odważnego który taki dualtos mi zaprogramuje z przełącznikiem:-)
A bombek nie policzyłem.Zerkne jutro,ale coś mi się wydaje,że albo jest ich cztery albo pięć.

Ostatnio edytowany przez skofrant (2018-04-03 22:20:20)

5

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

4 to z czego przerabiałem ostatnio może oznaczać problem sprzętowy i brak możliwości zbootowania kompa z FDD, lub FDD / HDD.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

O kurcze to może przez to,że mam przerobionś stacje fdd z peceta w Atari.Dokładnie model sony mpf-920.

7

Odp: Kompatybilność z Tosem 2.06PL

skofrant napisał/a:

np warzone i wyskakują mi bombki.

Jaka wersja / wydanie / obraz / crack ?

Właśnie znalazłem 4 różne obrazy (w załączniku) i pomimo że gra jest z 1988 roku (wg Atarimania) działa bezproblemowo na 2.06

Generalnie jeśli grasz z dyskietek / emulatora większa ilość gier będzie działać na 1.06 / 1.62 - casus Prince of Persia - dopiero współczesny crack pozwala uruchomić wersję dyskietkową na 2.06 http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=13686

Kolejna sprawa to szukanie różnych wersji, najpierw wydania pełnodyskowe w archiwach typu Tosec, Gamebase itp., później na menu disc-ach.

Sprzęt: to że stacja została wcześniej wymieniona nie znaczy że dalej jest sprawna - zacznij od tego. Dwa: porządny test pamięci - test pamięci w 2.06 nie znajdzie problemu z kostkami które przestają działać poprawnie po godzinie pracy komputera. W załączniku dwa najlepsze programy do testowania pamięci w trybie pętli.

Post's attachments

Warhawk.7z 788.42 kb, liczba pobrań: 7 (od 2018-04-04) 

xtra-ram yaart.st 360 kb, liczba pobrań: 9 (od 2018-04-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...