Temat: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Okoliczności przyrody:
- 600XL z pamięcią rozszerzoną Antonią 4MB,
- Side2,
- fizyczna stacja dyskietek Atari.
Zadanie do wykonania: przegrać obraz ATR znajdujący się na karcie w Side2 na fizyczną dyskietkę.

Karta w Side2 jest z partycją Fat16, do której mam bezproblemowy dostęp (odczyt) spod SDX uruchomionego z Side2. Na karcie są obrazy dyskietek. Niestety, bez U1MB nie mogę takiego obrazu po prostu podmontować jako dysk (atrmnt nie zadziała). Zastanawia mnie natomiast, czy jest może jakiś soft, który weźmie ATR-a jako plik i po prostu go skopiuje sektor po sektorze na dyskietkę.

Na PC pod Linuksem notorycznie tak backupuję i potem odtwarzam dyski - dd albo nawet cat na pliku urządzenia do pliku obrazu, a w drugą stronę dokładnie odwrotnie. Czy da się coś takiego zrobić jakimś softem na Atari? Przynajmniej w jedną stronę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Zapisuj sobie na karcie zamiast ATR obrazy DCM. Te z pliku na fizyczną dyskietkę odtwarza Disk Communicator 3.2.

Ale to prawda - dziwne, że nie ma publicznie dostępnej nagrywarki z ATR na dyskietkę, przecież to nie jest technologia rakietowa. Chyba, że nie wiemy i ktoś kisi po dysku.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Da się jakoś prosto skonwertować ATR do DCM? Najlepiej softem pod Linuksa :-D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

.. ale mowa o toolsie do montowania ATR z pakietu od Draco??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Pin napisał/a:

.. ale mowa o toolsie do montowania ATR z pakietu od Draco??

Nie. Ten tools nie działa bez U1MB (a mój chwilowo usmażony, w serwisie u Lotharka).
Chodzi mi o coś co po prostu weźmie obraz *.ATR i nagra go prosto na dyskietkę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

dla pewności jeszcze raz zapytam. Chodzi o program: ATRM.COM ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Pin napisał/a:

dla pewności jeszcze raz zapytam. Chodzi o program: ATRM.COM ??

Nie chodzi o ATRMNT.COM. Natomiast nie wiem, czy ATRM.COM to załatwi - odpalam maszynę i sprawdzam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

perinoid napisał/a:

Natomiast nie wiem, czy ATRM.COM to załatwi - odpalam maszynę i sprawdzam.

No to najwyraźniej nie chodzi o ATRM.COM:

D5:ATRM NUMEN.ATR D1:

File: E:NUMEN.ATR
Type: common, block size 256

139 Device NAK

Obstawiam, że to dlatego, że nie mam ani BIOS-u PBI z U1MB, ani z IDE+ - po prostu zwykły BIOS tylko SDX odpalony z Side2.

Szukamy dalej.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-04-12 22:57:48)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

I na D1: nie masz przed montowanie przez atrm niczego?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Przegrywanie obrazu ATR z Side2 bez U1MB na fizyczną stację - da się?

Pin napisał/a:

I na D1: nie masz przed montowanie przez atrm niczego?

Nie. Nic pusto. Sprawdzałem, restartowałem kompa - nici. W przypadku ATRMNT.COM problemem jest brak BIOSu PBI - to wiem od autora. Obstawiam, że w przypadku ATRM.COM jest dokładnie tak samo (IDE+ - zdaje się - taki na pokładzie posiada, aczkolwiek IDE+ nie mam i tu mogę się mylić).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.