Temat: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Hej, udało mi się wyrwać (jakkolwiek to określić) kart z Commando na Atari XL XE, stara wersja, idzie na gołej 800XL.

video na FB

Niby fajnie ale naklejka na karcie to jest jakiś selfmade, brak nr katalogowego, wydruk z atramentówki etc. generalnie - nawet jakbym miał to zachować a nie zwrócić to zmienię to na coś bardziej estetycznego.

Pytanie moje jest takie: zanim rozoram tą pseudo naklejkę - śrubki trzymające obudowę są na dole naklejki?

Pytanie drugie - czy ma ktoś zdjęcie albo może zrobić zdjęcie pcb carta sygnowanego Atari (tzn. z katalogu Atari) - szare czyli już GSowe - lata 87-89? PCB na szybko patrząc od strony slotu - wygląda identycznie jak moje One on One z 1987 i Archon z tego samego roku - ale widzę tylko fragment PCB i wcale nie oznacza to oryginalnego karta a jedynie płytkę na której przecież można przełożyć przeprogramowane pamięci - dumpy Commando są dostępne.

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2018-04-16 13:53:03)

Post's attachments

30728529_2048631285376842_4898679632976412672_n.jpg 40.55 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

2

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Nie ma oryginalnego Commando na Atari XL/XE. Atari wycofało się z wydania tej gry (i innych planowanych) mając na uwadze mizerną sprzedaż komputerów z linii 8-bit. To, co masz, to samoróbka.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

wiem to od samego początku - byłem ciekawy, którą wersję gry wpakowali do środka i czy jest to oryginalny kart z podmienioną pamięcią czy jakiś współczesny z wgranym dumpem.

jakiekolwiek karty musiały funkcjonować nawet na poziomie dev - parę już takich rzeczy widziałem, aczkolwiek nie były to gry :)

Jakkolwiek to nazwać - zawartość patrząc po tym co odpaliłem to gra z 1989 roku - w wersji takiej jak znalezione po latach dumpy i nie z multicarta.

Wracając do pytania - ma ktoś zdjęcie karta 1987-89 pcb?

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

4

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Moje stare foto:

https://images85.fotosik.pl/499/f4a2f65e763d58f2.jpg
https://images85.fotosik.pl/499/4e57fa00c94ed62a.jpg
https://images85.fotosik.pl/499/437514440bfa462d.jpg

Cart który posiadasz to przypuszczalnie produkcja firmy Video 61 (odkupiła ona od Atari prawa).

Edit: info jak otworzyć obudowę:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =1#Item_21

Commando w V61 kosztuje 30$:
http://members.tcq.net/video61/compnew.html
Wersja plikowa potrzebuje min. 128KB z tego co pamiętam i na zwykłym 800XL nie idzie.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2018-04-16 15:32:16)

5

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

A to dobrze, że wiedziałeś, bo byłoby bardzo niefajnie gdyby ktoś usiłował sprzedawać je jako oryginały z tzw. epoki. 

Natomiast co do "odkupienia praw" od Atari, to czy można poprosić o źródło tej informacji, że video61 nabyli prawa do tej wersji Commando?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

ccwrc napisał/a:

Moje stare foto:
[...]
Cart który posiadasz to przypuszczalnie produkcja firmy Video 61 (odkupiła ona od Atari prawa).

pierwsze słyszę o tej tranzakcji. Sculptured Software zrobiło port. Atari miało to w swoich zapowiedziach. Data East Inc. też widnieje na startowym screenie. Prawa autorstwa ma nadal Capcom, bo parę lat temu wychodziły porty na Wii/PS3/X360 i widnieje tam tylko Capcom.

ccwrc napisał/a:

Edit: info jak otworzyć obudowę:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =1#Item_21

o, dzięki, będzie imadło w działaniu.

ccwrc napisał/a:

Commando w V61 kosztuje 30$:
http://members.tcq.net/video61/compnew.html

a ta strona nie jest martwa od paru lat? Widziałem w paru highscores ludzi "Commando / Video 61" i prawdę mówiąc mnie to zastanawiało - ale nigdzie na sieci nie wisi ot tak obrazek z tym jak to zostało wydane. Ten kart, który trafił do mnie ma grafikę na naklejce z wersji z a2600, już mogli się postarać i z a7800 dać :)

ccwrc napisał/a:

Wersja plikowa potrzebuje min. 128KB z tego co pamiętam i na zwykłym 800XL nie idzie.

Kart ma 128k pamięci z tego co słyszałem, wersja plikowa Commando+ wymaga 320k.

dely napisał/a:

A to dobrze, że wiedziałeś, bo byłoby bardzo niefajnie gdyby ktoś usiłował sprzedawać je jako oryginały z tzw. epoki.

ryzyko było kontrolowane, na eBayu taki numer ze sklepem nie przechodzi. Koleś mi napisał, że zadzwonili do niego z Ebaya, że ma oddać kasę. Nie napisali - zadzwonili :D

Swoją drogą - kart ten figuruje w kilku zbiorach katalogowych jako RX8094. Numerek oczko dalej to RX8095 i Karateka. Gdzieś to musiało być grubo ogłaszane. Karateka na karcie egzystuje.

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

7

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

a propos Video 61 - w katalogu z 1989 roku nie mają tego w swojej dystrybucji :)

http://members.tcq.net/video61/dis.html

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

8

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

tooloudtoowide napisał/a:

pierwsze słyszę o tej tranzakcji.

Nie moja wina :)

Z tego co czytałem to V61 przygarnął kilka ciężarówek cartów. Sam od nich niedawno (kilka miesięcy) kupiłem Xenophobe.

http://atarionline.pl/v01/index.php?sub … p;ct=opisy

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2018-04-16 18:21:42)

9

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

No tak, tylko kupienie od dystrybutora jakiegoś "stocku" magazynowego do sprzedaży nie oznacza nabycia praw. Ale - przecież można spytać Lance'a :)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

10

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

ccwrc napisał/a:

Sam od nich niedawno (kilka miesięcy) kupiłem Xenophobe.

Xenophobe też nigdy nie zostało oficjalnie wydane. Obawiam się, że z prawami do obu jest najmniej "różnie" ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

tooloudtoowide napisał/a:

No tak, tylko kupienie od dystrybutora jakiegoś "stocku" magazynowego do sprzedaży nie oznacza nabycia praw. Ale - przecież można spytać Lance'a :)

Jasne, że można. Na pewno z ochotą odpowie jakimś copy-paste. A jak nie ma szablonu to pewnie zapytanie jak setki innych dziwacznych wyląduje w koszu  ;)

12

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Xenophobe wydane przez Vide61 to też pirat.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

pogrzeję ten temat - Lance mi odpisał, że ma Commando - poprosiłem o fotki i cenę wysyłki :)

obstawiam, że to będzie coś takiego jak na moich zdjęciach.

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2018-04-16 18:38:03)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

14

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

i nie będzie zdjęcia bo "nie ma na to czasu". tia...

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

15

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Nie masz co obstawiać, to będzie to dokładnie samo, co masz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

dely napisał/a:
ccwrc napisał/a:

Sam od nich niedawno (kilka miesięcy) kupiłem Xenophobe.

Xenophobe też nigdy nie zostało oficjalnie wydane. Obawiam się, że z prawami do obu jest najmniej "różnie" ;)

Mi się nieśmiało wydaje, że skoro Xeno miało oficjalny numer RX (RX-8119) to widnieje także na jakiejś kartce umowy z Atari. A karteczka wystarczy, nie musiał mieć wcześniej fizycznej kopii ;)

Co do jakości wizualnej wydań to większość od V61 wygląda podobnie: oryginalna obudowa + nibyvlepka druknięta na atramentówce i przyklejona czymś na wzór budaprenu. Moje vlepy są lepsze :P

Pin napisał/a:
ccwrc napisał/a:

Mi się nieśmiało wydaje, że skoro Xeno miało oficjalny numer RX (RX-8119) to widnieje także na jakiejś kartce umowy z Atari. A karteczka wystarczy, nie musiał mieć wcześniej fizycznej kopii

Xeno ma od Fandala, który kupił prototyp i próbuje od lat odbić część kosztów zakupu. Kwota była gigantyczna, coś jak byś kupił teraz Falcona z pudełkiem i zgodnym serial number ;)

Znam story, ale to nie zmienia niczego w tym co napisałem powyżej.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2018-04-17 05:52:11)

17

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

ccwrc napisał/a:

Mi się nieśmiało wydaje, że skoro Xeno miało oficjalny numer RX (RX-8119) to widnieje także na jakiejś kartce umowy z Atari. A karteczka wystarczy, nie musiał mieć wcześniej fizycznej kopii

Xeno ma od Fandala, który kupił prototyp i próbuje od lat odbić część kosztów zakupu. Kwota była gigantyczna, coś jak byś kupił teraz Falcona z pudełkiem i zgodnym serial number ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

z Xeno to nie jest ta historia a aukcją i kolesiem, który oddał to V61 za procent ze sprzedaży?

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

19

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

jest. Tak jak pisałem powyżej.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

mnie dziwi, że Karateka wyszło (nr katalogowy obok Commando)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

21

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Pin napisał/a:

jest. Tak jak pisałem powyżej.

jak pisałem to nie widziałem, że napisałeś.

Lance napisał, że jest inna okładka - z niebieskim jak seria XE ale zdjęcia nie wyśle :)

Serio, to nie jest trudne w dobie komputerów i telefonów z aparatem fotograficznym...

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

22

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

spód karta wygląda tak jak na zdjęciu, do góry dokopię się wycinając kilo glutowatego kleju, na szczęście to jakaś masa silikonowa, da się łatwo "wykroić".

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2018-04-16 23:53:28)

Post's attachments

IMG_0648.JPG 54.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

23

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

ok, rozmowa z Lance'm jest w tonie dość dziwnym. Wg tego co poczytałem (i tu i gdzie indziej i z korespondencji z nim) to chyba z Atari była taka umowa na gębę na zasadzie, "tak, rób co chcesz z tą kupą szajsu z magazynu, i tak się zwijamy". Zero licencji, zero czegokolwiek miarodajnego prawnie. Inaczej - na tych kartach byłby copyright Video 61, nie na naklejce, na screenach gier. Jest to tak samo legalne jakbym sam to sobie zrobił z dumpów ROMów z netu plus płytki karta rev B do XE GS i oryginalna obudowa karta Atari.

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2018-04-17 09:30:32)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

24

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Przecież mówiliśmy :)

Różnica byłaby taka, że zrobiłbyś lepsze naklejki, bo te które przychodzą z USA wołają "wymień atrament w drukarce i kup lepszy papier".

:)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Commando Atari XL XE wersja na cart'cie

Zabawna rzecz - wszystko jedno czy mówimy o wydawcy muzyki czy o wydawcy gier - ten sam tekst "nic na tym nie zarabiam" :)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO