Temat: [S] Atari MST + MatScreen

Witam !
Z wielkim bólem muszę się pozbyć mojego ATARI MEGA ST2 z 4MB pamięci. Zestaw zawiera dysk twardy "Profile 40DC" i napęd "SyQuest" "Profile R44" razem z 3 ma sprawnymi dyskami 44MB. Atari ma na pokładzie bardzo rzadką kartę graficzna "mono" "MATRIX" "MatScreen" - pozwalająca na pracę z rozdzielczością ECL TT-HIGH 1280x960 w zestawie oryginalne sterowniki na dyskietce i rzadki monitor mono "Matrix M110" - Monitor ma obraz jak nowy. Klawiatura sprawna, ale ma ułamany podnóżek i słabo działający klawisz 'CTRL". Mysz Atari STM1 i wszystkie potrzebne kable - łącznie z ASCSI. Wszystko sprawne. Komputer jest wyposażony w rzadką kartę koprocesorową i ICD AdSpeed ST - dzięki niemu komputer pracuje w z prędkością 16 MHz. Atari nosi ślady użytkowania,  ostatnio klawiatura i obudowa przeszła gruntowną renowację i wyglądają bardzo dobrze. Oczywiście wszystko sprawne. odbiór osobisty, możliwy dowóz do 100 km w promieniu Łodzi. Może ktoś z Was chciałby posiadać taki fajny zestaw:)
Oczywiście dla zainteresowanych podeślę dodatkowe zdjęcia w lepszej rozdzielczości. Obecnie zestaw stoi u Kolegi Kroll-a w Krakowie i On też zgodził się grzecznościowo udzielać informacji na temat tego zestawu - raczej w takiej konfiguracji zetsaw nie do zdobycia. Cena 3500 zł.

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2019-01-27 23:09:59)

Post's attachments

20180415_210923.jpg 83.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Regulamin #11. Podaj cenę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Uppss sorki, na znanym portalu aukcyjnym wystawiłem za 3500 zł, oczywiście cena jest do negocjacji:)

4

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Trochę OT, ale... Jaki to model myszki? Miałem chyba kiedyś taką i sprawiłbym sobie...
To taka, co ma "klapkę" na górze i można całą myszkę na niej postawić?

5

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Kurcze, dopiero sprawdzę po weekendzie majowym:) Ale raczej jest bez klapki.

6

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Spoko, już znalazłem w necie - nie był to jednak Logitech, tylko A4-Tech:
https://www.ebay.pl/itm/A4-Tech-PRO-7-W … Swv-NWXK4H

7

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Dodam, że dużo więcej na temat tego sprzętu może powiedzieć Kroll, jeżeli ktoś ma inne propozycje to proszę śmiało pisać.

8

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Cóż mi pozostaje dodać, albo tylko potwierdzić, monitor i praca np. w calamusie/Cubasie w takiej rozdzielczości przy takim monitorze (obraz żyleta :)) to czysta przyjemność :). Oczywiście służę i odpowiadam na wszystkie pytania dotyczące samego sprzętu.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Zapomniałem dodać, że monitor jest zdaje się 19 lub 21" i pracuje w rozdzielczości 1280x960 :)

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2019-01-29 18:53:43)

10

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

19" ;) Nie mam kasy i miejsca, bo ladnie by się przy TTce przedstawiała ;)

Sikor umarł...

11

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Muszę dodać, że ten monitor działa tylko z tym zestawem - kartą Matrix:)

12

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Hmm, z TT-ką nie działa? Nie wiedziałem...

Sikor umarł...

13

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Jak dla mnie to jest bardziej skomplikowane, otoż karta MaTScreen potrzebuje dodatkowego zasilania +8.5V,  ktore pobiera wlasnie z monitora, zatem bezposrednio niewolno podlaczyc tym samym kablem do TT. Nigdzie nie znalezlismy rozpiski pinow, w monitorze ponadto jest meski DB9 zatem nawet bezposrednio kabla VGA --> TT194 etc nie podlaczysz. Jest to monitor ECL zatem wg. mnie majac odpowiednio zrobiony kabel z pominieciem 8.5V daloby sie podlaczyc, takie jest moje zdanie ?

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Moja TT-ka doświadczyła bardzo boleśnie te 8,5V!!!

15

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Nooo, przejściówka niewątpliwie potrzebna. Ciekawe...

Sikor umarł...

16

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Oczywiście z kartą Matrix która jest na pokładzie MST działa wyśmienicie - obraz jest jak nowy ze sklepu:) Kurcze taki zestaw w takiej konfiguracji to unikat, nigdy bym go nie sprzedał gdyby nie sytuacja :(

17

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Skąś to znam :( (vide mój Falcon - na szczęście służy teraz u Pina, ale Falcona już pewnie nie będę mieć nigdy...)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2019-01-30 08:17:07)

Sikor umarł...

18

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Namierzyłem FALCONA w dobrej cenie około 300 Euro, ale musiałbym jechać po niego 2000 km osobiście, więc nie mam jak:(

19

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

No i czekam, aż się ktoś zainteresuje tym tu ogłoszeniem:) Oby sie nie skończyło aukcją na Al...ro hehe:)

20

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

W ktora strone 2000km?

21

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

heh... Nie stać mnie teraz, a cena zacna... Aż bym się przejechał - nieco drożej niż ja za swego wziąłem..

Sikor umarł...

22

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

Holenderska granica:)

23

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

A to ciekawe. Z Londynu do Warszawy jest 1600km, a z Lodzi do holenderskiej granicy 2000? Albo ja, albo Ty o czyms nie wiemy :)

A czemu az trzeba jechac po tego Falcona? Nie mozna go wyslac?

24

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

lewiS ... 1000 po FALCONA i 1000 z FALCONEM = 2000 km

25

Odp: [S] Atari MST + MatScreen

A chyba, ze tak to liczyc :)

No dobra, ale czemu trzeba po niego jechac?