Temat: mag.ca 12

1 w/w magnetofon raz wczytuje a raz nie te same kasety wygląda to tak jakby tracił ścieżkę to znaczy
2 . idzie te parę sygnałów normalnie  po czym cisza a magnet kreci dalej (bez boot error)
3. mam dwie takie kasety że wczytuje od 3 do 17 i self test na obu stronach  tychże kaset ten sam objaw
zastanawiam się czy to wina  kaset czy magnetofonu

Mnie już nawet boot error cieszy :D

2

Odp: mag.ca 12

Magnetofon ma już prawie 30 lat, więc te objawy to nic dziwnego. Jak były nowe to też były z nimi takie problemy.
Czy inne kasety wczytuje poprawnie, czy masz tylko te dwie?
1. Sprawdź, czy magnetofon podłączony do włączonego komputera  (bez klawiszy START/OPTION) kręci się po naciśnięciu PLAY. Jeśli tak, to mogą zwierać styki pod klawiszami przewijania. Może być konieczna ich wymiana.
2. Czy pasek napędowy nie jest za luźny.
3. Czy głowica, rolka dociskowa i ośka napędzająca są czyste, bez brązowych śladów od taśmy.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: mag.ca 12

inne kasety wczytuje nie za każdym razem (oryginały)
1.nie kręci
2. według programu diagnostycznego wgranego przez adapter kasety + mp3 jest ok
3. czyszczone spirytusem

dźwięk wczytywania nie jest taki jak być  powinien czyli " soczysty " jest raczej taki stłumiony niewyraźny,nawet podczas wczytywania z adaptera .Wczytując grę z adaptera tez potrafi nie wgrać programu

Mnie już nawet boot error cieszy :D

4

Odp: mag.ca 12

Wygląda to na niedostrojone filtry. Kliknij na link dereatari w mojej sygnaturce, wejdź do działu Serwis, tam jest opis poprawek.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware