1

Temat: Turbo 2001 błąd 143

Witam,

mam problem z nagraniem gier na kasety tak aby turbo je odczytało.
Pobrałem z tej strony: http://seban.pigwa.net/uicr0bee/tapes/     kilka plików wav z kasetami w turbo. Plik wave nagrałem na płytę i potem w domowym radiu nagrywam z płyty cd na kasetę. Każde wczytanie kończy się błędem 143. Co ciekawe jeśli próbuje wgrać grę z tej samej płyty przy pomocy discmana i kasety audio, działa bez problemu. Co robię nie tak? czy kasety turbo nagrywa się w jakiś inny sposób?
P.S kasety "normalne" nagrane sposobem z radiem działają bez problemów.
Proszę o pomoc.

P.S2. Proszę o przeniesienie tematu do działu software, przez przypadek dodałem tutaj

Ostatnio edytowany przez czapa (2018-05-31 17:32:34)

2

Odp: Turbo 2001 błąd 143

Błąd 143 oznacza, że nie zgadza się suma kontrolna przesłanego bloku danych. Z tego, co napisałeś, można przypuszczać, że przekłamanie danych następuje między płytą CD a magnetofonem, na który kopiujesz program. Nie napisałeś co to za magnetofon (radio). Jeśli posiada jakieś układy redukcji zakłóceń (np. Dolby B), to wszystkie muszą być wyłączone.

Jak wyglądają kreski (punkt "B" instrukcji TURBO) podczas wczytywania. Są w miarę zwarte (wąska ścieżka) czy mocno rozstrzelone?

3

Odp: Turbo 2001 błąd 143

Bluki napisał/a:

Błąd 143 oznacza, że nie zgadza się suma kontrolna przesłanego bloku danych. Z tego, co napisałeś, można przypuszczać, że przekłamanie danych następuje między płytą CD a magnetofonem, na który kopiujesz program. Nie napisałeś co to za magnetofon (radio). Jeśli posiada jakieś układy redukcji zakłóceń (np. Dolby B), to wszystkie muszą być wyłączone.

Jak wyglądają kreski (punkt "B" instrukcji TURBO) podczas wczytywania. Są w miarę zwarte (wąska ścieżka) czy mocno rozstrzelone?

Dzięki za odpowiedź.
Jest to radio sony, taki boombox z lat 90-tych. Właśnie myślałem że problemem jest włączone podbicie basów, ale nagrałem ponownie z wyłączonymi wszystkimi bajerami i nadal jest tak samo. Kreski są dosyć rozstrzelone niestety.

Ostatnio edytowany przez czapa (2018-05-31 19:34:31)

4

Odp: Turbo 2001 błąd 143

Czyli słaba jakość zapisu na boomboxie prawdopodobnie jest przyczyną problemów.

5

Odp: Turbo 2001 błąd 143

Bluki napisał/a:

Czyli słaba jakość zapisu na boomboxie prawdopodobnie jest przyczyną problemów.

czyli turbo jest bardziej wrażliwe niż normal? bo kaseta w normalu działa elegancko

6

Odp: Turbo 2001 błąd 143

To nie jest tak wprost. To są różne systemy i inaczej reagują na różnorakie problemy techniczne.

Przy okazji: nie ma potrzeby cytowania postu bezpośrednio poprzedzającego Twoją odpowiedź zasada 8 regulaminu.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2018-05-31 19:49:52)

7

Odp: Turbo 2001 błąd 143

ok, spróbuję jeszcze zaraz nagrać na wieży Aiwa, tylko muszę ją wyczyścić :P

EDIT: ehh nie nagram bo w wieży wysiadł laser.

Ostatnio edytowany przez czapa (2018-05-31 20:16:25)

8

Odp: Turbo 2001 błąd 143

czapa napisał/a:

EDIT: ehh nie nagram bo w wieży wysiadł laser.

A chinchy tam nie masz? Weź sygnał nawet i z PC po kablu - przy okazji dobrze niektórymi programami dostroisz parametry dźwięku (na przykłąd audiacity powinien wystarczyć, a jest darmowy).

Sikor umarł...