226

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja bym wziął dwie folie do sprężynkowych.

KMK
? HEX$(6670358)

227

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

1 na sprężynki + 1 na gumki

228

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Chętni są :-) Więc zamówienia też by były... To kto będzie odważny i się podejmie wyprodukowania ? :-) Klawiatury umierają :-) Kto będzie sprężynowym bohaterem :-)

229

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Chwilka, się robią.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

230

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

A ja poproszę: 2 sprężynki + 2 gumowe.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

231

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

@Duddie: super wiadomość :) , jeżeli dobrze zrozumiałem :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

232

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Lekko modyfikuję zainteresowanie sprzed  6 miesięcy :)
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 09#p232209

800XL: 2 szt
XE sprężynkowa: 2-3 szt

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

233

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

W 800XL też tak łatwo siada folia jak w XE?
Bo nie wiem, czy kupować na zapas(?).
Wydaje mi się, że podstawowa działa ok, ale funkcyjne szwankują, a one chyba nie są objęte tą folią?
W sumie, jak się je naprawia?

234

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

W 800 XL jest 5 rodzajów klawiatur z czego tylko jedna ma folię.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

235

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Czyli rozkręcić?

236

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Nie trzeba rozkręcać, klawiature XL mozna zidentyfikowac z zewnatrz.
http://atariage.com/forums/topic/105170 … -variants/

237

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Mam typ 2 czyli nie trzeba.
W sumie nie miałem okazji rozkręcić tego 800XL, może kiedyś.

238

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Dziś kurier dostarczył mi próbki folii. Jakość wykonania bez zarzutu. Do klawiatury gumkowej pasuje doskonale. Do sprężynkowej potrzebne będą poprawki.

Post's attachments

IMG_0547.JPG 731.49 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

239

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Simius - a twoje folie w jakiej cenie ostatecznie, i czy te "popychacze" do sprężynkowych masz już opracowane?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

240

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Popychaczy jeszcze nie mam. Ostatecznej ceny w tej chwili jeszcze nie jestem w stanie podać. Chciałbym, żeby nie była wyższa niż 40zł, ale to nie (tylko) ode mnie zależy.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

241

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

To coby była sprawiedliwość :) - Jedna uniwersalna od Simiusa, jedna sprężynkowa od Duddiego.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

242

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Witam
CZy temat jest jeszcze aktualny ??
potrzebował bym folię do 800XE (sprężynki , folia pojedyncza )

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez bitman (2018-03-17 20:48:23)

243

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Wreszcie przyszła pora na finał. Lepiej późno, niż wcale. Folie są gotowe. W porównaniu z prototypem zmieniony został lekko układ ścieżek, to znaczy styk nr 1, do którego w prototypie dołączona była dodatkowa masa, pozostał wolny, ponieważ na płycie do tego styku doprowadzone jest zasilanie. Nadal jednak poprowadzone są dwie osobne ścieżki masy (jedna do klawiszy funkcyjnych, a druga do diody LED) łączące się ze sobą tuż przy złączu. Układ otworów jest uniwersalny - pasujący zarówno do klawiatury gumkowej jak i sprężynkowej. Co więcej - wszystko wskazuje na to, że obejdzie się bez żadnych dodatkowych popychaczy. Wystarczy przycięcie ramion istniejących gumowych zwor tak, aby pozostał tylko środek. Ale jeszcze to trochę potestuję. Potem zrobię w powiększeniu zdjęcia pokazujące sposób wykonania operacji.
Cena 40zł/szt nie będzie, mam nadzieję, zbyt wygórowana.

EDIT: chętnych zapraszam na priv.

Ostatnio edytowany przez Simius (2018-03-23 14:03:25)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

244

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Przygotowanie klawiatury sprężynkowej wymaga wykonania operacji, jak na załączonych zdjęciach. Po obcięciu ramion gumowej zwory, do środka rurki wrzucamy - nazwa wyjątkowo trafna - wkręt dociskowy M3x5. Śrubki są łatwo dostępne i tanie - 62 sztuki do jednej klawiatury to koszt w granicach 3zł. Kupię ich trochę i jeśli ktoś sobie zażyczy, dołączę komplet do wysyłanej folii - tak chyba będzie najprościej.

Post's attachments

IMG_0601.JPG 115.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_0602.JPG 52.79 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-03-24) 

IMG_0604.JPG 61.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_0606.JPG 47.97 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

245

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Właśnie zamontowałem u siebie w sprężynowej i dodam opinię :
Na prawdę super jakość wykonania w moim przypadku wkręty wkładałem od spodu odchylając tylko gumki bez wyciągania klawiszy ,gumek nie podcinałem ...działa wszystko w 100% ...jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

246

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

biorę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

247

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Wszystkiego nie mogłem sprawdzić, bo chyba muszę wyjąć Ultimate z mojej Atarki, bo nie działa, albo ją wysłać do Lotharka, ewentualnie jeszcze może jutro zdobędę 100pF i dolutuję, bo nie znalazłem w zasobach tego przeznaczonego dla niej. Więcej testów jak będę w stanie wejść do SelfTestu. Reset i kursory działają ;) Drugiego XE mi się nie chciało rozkręcać.

248

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Na tę chwilę wymieniłem jedną folię od Simusa w klawiaturze na gumkach. Wszystko działa. Wszystko pasuje. Klawaitura była od kilku miesięcy w stanie niedziałającym. Polecam.

2 x Atari 65xe, Sio2sd, Side2, Xf551

249

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja bym potrzebował 1 na gumki, drugą na sprężynki.
Jest szansa?

250

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Poszedł priv :)