26

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

@yamahalodz - Kroll był właśnie u mnie z Twoim HDD i przyznam, nie wygląda to dobrze. Jak na mój gust to dysk jest uszkodzony. Testowo podłączyliśmy drive'a pod ICD AdSCSI PLUS ST i o ile mój Quantum (akurat był też podobny na stanie) bootuje się od lat zawsze, tak ten Twój się nawet nie wykrywa. Sprawdzane na sofcie od ICD, jak i Hddriver.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

A ja po powrocie do domu podlaczylem go ponownie do falcona i TT ten dysk jest widziany bez problemu, takze dysk jest sprawny, jakas magia, sam juz nie wiem co jest grane i dlaczego go nawet nie wykrywa, tasma napewno sprawna bo inne urzadzenie SCSI bylo widoczne.

Ostatnio edytowany przez Kroll (2018-07-29 02:16:20)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Kurde, szkoda by było, żeby był uwalony, zależało mi na jego cichej pracy. Z drugiej strony, czy to możliwe, że daje się partycjonować, jest wykrywany przez TOS i pod WIN daje się formatować i jest uszkodzony - według Was jest to możliwe??

29

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Nie rozumiem dlaczego wogole nie byl wykrywany na tym kontrolorze u PINokia, natomiast on normalnie jest widzoczny i dziala jak podpialem go do Falcon, takze nie moze byc padniety

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

30

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Krollu, ale ja mam podzielony tos. Nagram jak wrócę z ciepłych krajów :)

JiL Fan.

31

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

@gwinter, wlasnie zawsze moge na Ciebie liczyc, czyzbys mial juz podzielony spaczowanego TOS-a :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

32

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Panowie,

A z czego zasilacie te dyski?
Bo "mie sie wydaje", że przyczyna może być to, że dysk nie zdąży się rozkręcić/zainicjalizować zanim driver go odpyta o dane identyfikacyjne. Jeśli jest mniej urządzeń, to może prądu starcza?

33

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

A wiec, problem rozwiazany z bootowaniem z dysku Quantum Fireball, wymiana TOS 3.06 (na wersja spaczowaną) to rozwiazuje, dzisiaj dzieki uprzejmosci kolegi Gwintera, wymienilismy TOS, i TT sie juz bootuje z tego dysku :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

34

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Krollu , do spania :))

JiL Fan.

35

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

Noo jestem pod wrażeniem zawsze można na Was liczyć - dzięki !

36

Odp: Atari TT - problem z botowaniem dysku SCSI Quantum

No i sprawa zakończona z wielkim sukcesem, nie dość, że w końcu miałem okazję poznać Kolegę Kroll-a osobiście i się z nim spotkać na dworcu w Krakowie (szkoda, że tak mało miałem czasu) to jeszcze po powrocie odpaliłem zestaw odebrany od niego i przygotowany przez Gwinter-a który od pierwszego "strzału" odpalił i śmiga wybornie - wielkie dzięki Panowie !!!!!