Temat: Chyba zdechła mi mysz :(

Czy jest ktoś w Warszawie kto może mi sprawdzić moją myszkę STM1, ew. też spróbować naprawić?

2

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Jutro w Hackroomie przy ul. Chmielnej 122 jest KWAS 14. Więcej info na końqkręcyjnym portalu.
Myślę, że będziesz miał możliwość sprawdzenia rzeczonej myszy i/lub jej naprawienia.

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Dzięki wielkie za info. :)

4

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Dla każdego zoofila proszę o relację fiotiographiczną, z reinkarnacji / reanimacji gryzonia

5

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Gryzoń okazał się być zdrowy. Natomiast problemem jest albo klawiatura (wraz z portami), albo płyta główna. Jutro będziemy sprawdzać (na KWASie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Pod spodem klawiatury macie sterownik w podstawce (zazwyczaj). Przełóżcie z drugiej i sprawdźcie wtedy - potrafi on paść, dlatego swego czasu trafiay się "klawiatury bez sterownika" - bo po kastracji sam sterownik kosztował prawie tyle co klawiatura, więc... Korzystali, sprzedając klawiaturę i sterownik oddzielnie. Kto nie wiedział - nie miał podtaw do reklamacji (klawiatura była do sprzedania, sterownik, układ? Panie, ja taką z wielkiej brytfanki sprowadziłem i nic nie wiem, ale klawiatura na 100% sprawna - i oczywiście ze sprawnością była racja). Warto też sprawdzić luty przy portach, bo przy podmiankach m/j potrafi się obluzować gniazdo.

Sikor umarł...

7

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

perinoid napisał/a:

Gryzoń okazał się być zdrowy. Natomiast problemem jest albo klawiatura (wraz z portami), albo płyta główna. Jutro będziemy sprawdzać (na KWASie).

Dokładnie - wielkie podziękowania dla perinoida za pomoc. Dzisiaj będziemy walczyć dalej. :)

8

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Sikor napisał/a:

Pod spodem klawiatury macie sterownik w podstawce (zazwyczaj). Przełóżcie z drugiej i sprawdźcie wtedy - potrafi on paść, dlatego swego czasu trafiay się "klawiatury bez sterownika" - bo po kastracji sam sterownik kosztował prawie tyle co klawiatura, więc... Korzystali, sprzedając klawiaturę i sterownik oddzielnie. Kto nie wiedział - nie miał podtaw do reklamacji (klawiatura była do sprzedania, sterownik, układ? Panie, ja taką z wielkiej brytfanki sprowadziłem i nic nie wiem, ale klawiatura na 100% sprawna - i oczywiście ze sprawnością była racja). Warto też sprawdzić luty przy portach, bo przy podmiankach m/j potrafi się obluzować gniazdo.

Sprawdzimy to.

9

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Mam niekompletną klawiaturę z kompletną elektroniką. Zabiorę ją wieczorem. Sprawdzimy.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-08-31 09:36:28)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

To pewnie zimne luty w porcie myszy w klawiaturze, to częsta usterka.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Sytuacja nie jest jasna.
Przełożyliśmy klawiatury - wszystko OK, później przełożyliśmy chip kontrolera do mojej - OK, włożyliśmy mój chip z powrotem - OK. :) Na razie chodzi, będę dalej obserwował.

12

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Sprawa prosta - oczyść chip i gniazdo, jakiś kontakt spray i powinno  działać. Chip sprawny, tylko przyśniedział. Sprawa wyjaśniona ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

Słuchajcie, nie wiem czy śmiać się czy płakać. Okazało się na 99%, że winą był załączony autofire w joysticku... :D

Odp: Chyba zdechła mi mysz :(

No tak, zupełnie zapomniałem. Takie częste naciskanie fire przy włączaniu komputera powoduje różne dziwne objawy, u mnie np. nie działała połowa klawiatury.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio