Temat: Kupiłem Netusbee.

Zamówiłem i przyszło - od Lotharka ale działa jakoś średnio.
Interfejs www do przerzucania plików działa wadliwie a jak wrzucę apkę do obsługi ubs starage na dysk usb.acc to mam bootloopy komputera.
Także, ten teges... - kiepsko to wygląda. :(

Czy ktoś używa tego rozszerzenia i mu wszystko działa OK?

2

Odp: Kupiłem Netusbee.

U mnie działa. Rozpisz się może bardziej co się kaszani. Jaki interfejs WWW? Nie czytamy w myślach.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Kupiłem Netusbee.

Interfejs www uiptool nie do końca prawidłowo działa. Listuje pliki ale nie mogę ani uruchomić ani wykasować pliku (są do tego przyciski na stronie).

USB storage ci działa? Jaki masz sprzęt i jaką wersję softu i driverów dla netusbee?

4

Odp: Kupiłem Netusbee.

Przyciski w interfejsie WWW nie działają, bo autor się nie wykazał. Od biedy możesz użyć API REST żeby skasować albo uruchomić plik. Ale to bardziej było robione pod development.

Używam Falcona, za to USB nie używam. Tylko Ethernet i uiptool-a.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Kupiłem Netusbee.

No dobra, to ja się aktualnie zastanawiam do czego mogę użyć tego modułu z moim STe...

6

Odp: Kupiłem Netusbee.

Do przenoszenia plików z PC?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Kupiłem Netusbee.

OK, dasz namiar na jakieś materiały do tego jak to odpalić?

8

Odp: Kupiłem Netusbee.

https://www.youtube.com/watch?v=m3Lk96knpI0

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: Kupiłem Netusbee.

No tak to mam ogarnięte - wrzucać pliki można.
A Ethernet?

10

Odp: Kupiłem Netusbee.

Do Ethernetu, na STe musisz dla TOS-a zainstalowac STING-a (protokol TCP/IP), a potem  cieszyc sie ze Twoje Atari jest w sieci

Rozumiem ze przerzucanie plikow przu uzyciu USB (pendrive) Ci juz dziala ?

Ostatnio edytowany przez Kroll (2018-08-18 20:53:19)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: Kupiłem Netusbee.

Kroll napisał/a:

Rozumiem ze przerzucanie plikow przu uzyciu USB (pendrive) Ci juz dziala ?

Nie, mam bootloopy jak wrzucę apkę usb.acc w c:\

Ostatnio edytowany przez Ibanezq (2018-08-18 21:38:22)

12

Odp: Kupiłem Netusbee.

Sciagnales najnowsza wersje sterownikow, np ze strony Lotharka ?

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi bootloopami, ale ona do prawidlowego dzialania w TOS w cale nie jest potrzebna (na poczatek nieladuj tego akcesorium), najwazniejsze sa prawidlowo odpalone w katalogu AUTO te 3 pliki prg, czyli najpierw:
USB.PRG
STORAGE.PRG
NETUSBEE.PRG

Ja to wszystko testowalem chyba na wszystkicjh mozliwych kompach, czyli STE, MST, MSTE, TT, Falcon 030/060

Dlaczego usb.acc tam jest akcesorium o nazwie usbtool.acc ?

Ostatnio edytowany przez Kroll (2018-08-18 21:49:43)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: Kupiłem Netusbee.

No ja mam usb.acc. W każdym razie na TOS 2.06 jakiś postęp ale jak odpalę z włożonym pendrive to są to zawiesza komputer.
Może jest jakiś limit a wielkość podłączanego pendrive'a?

Ostatnio edytowany przez Ibanezq (2018-08-18 22:26:45)

14

Odp: Kupiłem Netusbee.

Zacznij od tego i sciagnij ze strony Lotharka v2 sterwonikow

Co w ogole uruchamiasz w katalogu AUTO. Po prostu odpal kompa i wloz pendrive juz po uruchomieniu TOS-a, otworz okno akcesorium i po wlozeniu pendrive powinno ci go wykryc.
Tego pendrive masz spartcjowanego. (nie slyszalem zeby wielkosc miala wplay) ja uzywalem 2 i 4 GB.
Jaka partycje masz zrobiona na pendrive

Ostatnio edytowany przez Kroll (2018-08-18 22:47:57)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: Kupiłem Netusbee.

Aktualnie 15MB FAT16, pendrive USB 2.0 16GB
Wrzuciłem te drivery v2, podczas ładowania sterowników komunikaty w stylu "no usb cookie"
Po odpaleniu usbtool.acc "no usb interface found" :(

16

Odp: Kupiłem Netusbee.

To znaczy ze nie uruchomiles sterownikow dobrej kolejnosci, to jest wazne patrz moj post powyzej.
Na poczatek uruchom kompa tylko z tymi 3 plikami prg w AUTO.
Albo jeszcze prosciej, na poczatek dla testu mozesz sprobowac odpalic je w takiej kolejno na czystym TOSie po uruchomieniu kompa, przez dwuklik i to musi zadzialac

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

17

Odp: Kupiłem Netusbee.

Kroll - w jakiej kolejnosci uruchamiaja sie pliki w auto ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Kupiłem Netusbee.

To jest dobre pytanie :)

19

Odp: Kupiłem Netusbee.

Kolejnosc uruchamia programow w Auto ustalasz najlepiej przy pomocy programikow, moze byc to jesli ktos uzywa XBoot-a (tam jest opcja running order), jesli nie to w TOSie nalezy uruchomic programik Autosort.prg albo dirsort.prg.

To rozwiazuje wiele problemow, jesli tego nieuzywales nigdy to zalezy od kolejnosci w kopiowywania ich do katalogu Auto,

Ale zdecydowanie polecam wyzej wymieniony programiki, do zalatwi sprawe raz a dobrze (do sciagniecia w sieci)

Jeden z tych programikow mozna pobrac z tej strony

https://sites.google.com/site/stessenti … s/autosort

Ostatnio edytowany przez Kroll (2018-08-19 00:46:43)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

20

Odp: Kupiłem Netusbee.

A tu info jak podłączyć ST do Internetu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Kupiłem Netusbee.

Dzisiaj z tym powalczę. Ma ktoś może ten program do irca - AtariIRC?

22

Odp: Kupiłem Netusbee.

wujek google zawsze pomoze :)

http://atari.gfabasic.net/htm/atarirc.htm

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

23

Odp: Kupiłem Netusbee.

Ech, usilnie szukałem AtariIRC :/

OK, sieć działa, irc też. :D

Może ktoś podpowiedzieć jak transferować pliki (oprócz tego uip-tools) i czy da się przeglądać BBSy?

Ostatnio edytowany przez Ibanezq (2018-08-19 14:30:03)

24

Odp: Kupiłem Netusbee.

Ja u siebie robie to dokladnie na dwa sposoby:
albo przez USB (pendrive), albo przez siec w tym lokalnie
Zainstaliuj klient-a FTP na Atari: masz kilka do wyboru, ja uzywam aFTP, albo Litchi (obie sa pod Sting-a), ewentualnie masz caly pakiet Draconis.
a na PC zainstalowalem dowolnego darmowego serwera FTP (np CesarFTP)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

25

Odp: Kupiłem Netusbee.

Kroll napisał/a:

Kolejnosc uruchamia programow w Auto ustalasz najlepiej przy pomocy programikow, moze byc to jesli ktos uzywa
https://sites.google.com/site/stessenti … s/autosort

alfabetycznie ? nazwanie programow 1.prg, 2.prg wydaje mi sie tez zalatwia sprawe ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey