Temat: Nowa płyta główna Falcona

oprócz nowej płyty ST, prace nad nową płytą do Falcona.
Prace prowadzi Mpattonm, więcej tutaj:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=34086

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=4710

Post's attachments

mpattonm_Falcon MB.JPG 471.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Fajne, kibicuję. Najbardziej mnie interesuje wersja z custom chipami w FPGA.

030 i DSP można jeszcze kupić, a ciężko będzie je dobrze zaemulować w FPGA przy zasobach naszego środowiska.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Super pomysł!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Ja sobie zadaję pytanie, czy to ma sens? Piszę o klonie oryginalnej płyty, nie FPGA. Koszt PCB i elementów jest ogromny, strzelam na jakieś 2k zł, i mamy gołą płytę. Do tego obudowa, zasilacz, klawiatura, napęd itd. Ponad to, ile osób jest w stanie to polutować i uruchomić? ;)
Już widzę, ile ST/STE pójdzie na dawcę obudowy... :(
Prawdopodobnie za cenę tego klona można mieć oryginalnego Falcona.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

5

Odp: Nowa płyta główna Falcona

No, dlatego, to ma tylko sens, gdy komp będzie się składałz 030+DSP+FPGA.

Edit: Pozatym poczekajmy co z teog wyniknie. Może się skończyć na obrazkach.

Ostatnio edytowany przez sqward (2018-09-08 19:50:54)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Dokładnie, to co mówi rj1307, a tak na marginesie jest wątek na "ATARI-FORUM" o którym rozmawiałem z Kroll-em i dotyczy karty graficznej na VME do TT i ew. Falcona - zdaje się. Ktoś ciągnie temat i chyba ma zamiar zrobić takie cudo na FPGA właśnie. Kurde sam bym się nawet zaangażował a taką robotę mam dwie gołe TT - ki i sam bym chętnie takie dwie karty wsadził w te TT-ki, bo czy taki klon Falcona, a tym bardziej STE ma sens??

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2018-09-09 08:51:16)

7

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Gdzieś był kiedyś temat zbudowania klona Atari 65XE - małe rozmiary itp i takie coś by mnie interesowało - klon wydaje mi się byłby bardziej przystępny cenowo niż stare egzemplarze (nawet taki Falcon czy ST) i do tego jednak na nowych częściach gdzie nie byłoby problemu z dostępnością.

8

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Hehehe, właśnie nie jestem do końca przekonany, samo zrobienie prototypu to jest bardzo duży nakład pieniędzy i czasu:)

9

Odp: Nowa płyta główna Falcona

Bardzo ciekawy projekt. Myślę, że wersja z custom chipami to tylko po prostu piewszy etap, który pozwoli rozpoznać temat autorowi i dopiero potem iść dalej w kierunku FPGA. Kibicuję bo klon falcona to definitywnie jedna z pozycja na mojej liście marzeń!

Inna projekt marzeń, który chodzi mi po głowie to czy mając CT60e + SuperVidela (trzymamy kciuki Willy!) ciężko byłoby zrobić pod to fake motherboard który miałby powiedzmy DSP + ST-RAM + minimalne minimum by zbootować taki sprzęt i mieć fajna maszynkę 060 pod mint'a itp. Elektronikiem nie jestem więc tematu nie ruszę, ale mógłbym na to napisać jakiś soft czy demo;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

10

Odp: Nowa płyta główna Falcona

rj1307 napisał/a:

Ja sobie zadaję pytanie, czy to ma sens? Piszę o klonie oryginalnej płyty, nie FPGA. Koszt PCB i elementów jest ogromny, strzelam na jakieś 2k zł, i mamy gołą płytę. Do tego obudowa, zasilacz, klawiatura, napęd itd. Ponad to, ile osób jest w stanie to polutować i uruchomić? ;)
Już widzę, ile ST/STE pójdzie na dawcę obudowy... :(
Prawdopodobnie za cenę tego klona można mieć oryginalnego Falcona.

jest całkiem sporo niedziałających Falconów, ten projekt to szansa na przywrócenie ich do życia.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Nowa płyta główna Falcona

To trzeba je naprawić, wyjdzie zdecydowanie taniej i sprzęt pozostaje oryginałem ;)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

12

Odp: Nowa płyta główna Falcona

A gdzie są te stare do naprawy? Bardzo chętnie zanabędę:):):)

13

Odp: Nowa płyta główna Falcona

pawel napisał/a:

Gdzieś był kiedyś temat zbudowania klona Atari 65XE - małe rozmiary ....

Albo klon, albo miniatura. Jestem raczej za tym drugim (w pewnym sensie jest gotowiec miniITX)

Życzę by gość z "czech republic" spełni swoje marzenia, drogie marzenia.

Ostatnio edytowany przez pajero (2018-09-10 20:50:40)