Temat: Gry "must have" na ST/STe

Czy może ktoś wypisać najlepsze gry?
Mam tego na dysku i dyskietkach mnóstwo i ciężko mi wybrać najlepsze, dzięki.

2

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Witaj,

moja subiektywna lista (kolejność przypadkowa):
- Wings of Death,
- Lethal Access
- Obsession,
- Stardust,
- Sleepwalker,
- Chaos Engine,
- Speedball 2
- Xenon 2,
- Silent Service 2
- Lost Patrol
- Vroom,
- No Second Prize
- Jimmy White
- Microprose Golf

Ostatnio edytowany przez bart (2018-08-23 12:07:14)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Dzięki, zaraz będę przeglądał. :)

4

Odp: Gry "must have" na ST/STe

- Zero 5
- Substation
- Team
- Storm Lord
- Stone Age
- Crapman
- Oxyd (strasznie wciąga)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Ja najbardziej lubię pykać w:
- D-Generation (moja ulubiona gra na ST)
- Monkey Island (mimo, że na ST wypada słabo graficznie w porównaniu do innych platform, to wg mnie ma klimat i lubię grać w nią właśnie na ST)
- Gobliiins (też najbardziej lubię na ST)
- Microprose Golf (w ogóle lubię golfa, a ten najlepiej mi przypadł do gustu)

6

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Dodałbym to:
- ork
- panza kickboxing
- epic
- metal mutant
- another world
- stunt car racer
- cadaver
- formula one grand prix
- gods
- toki
- oh no more lemmings
- north & south
- swiv
- simulcra
- starglider 2

Ostatnio edytowany przez dynamike2010 (2018-08-23 21:55:32)

/l\tari

7

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Lotus Esprit Turbo Challenge (i kolejne 2 części)
Turbo Cup
Major Motion (kilka różnych wersji - klon Spy Hunter'a)
Dogs of War
Midnight Resistance
Silk Worm
Golden Axe (choć wersja na Atari ST jest generalnie słaba na tle np. Amigowej)
International Karate+
Baby Jo
Carrier Command
Robinson's Requiem (raczej jako ciekawostka, bo na ST w zasadzie jest niegrywalna)
Starglider 2
FRED (STe)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

8

Odp: Gry "must have" na ST/STe

"Golden Axe (choć wersja na Atari ST jest generalnie słaba na tle np. Amigowej)"

czy w wersji ST tak jak na Amidze w tej grze obsługiwany jest tylko jeden fire w joyu/padzie? Jeśli tak, to raczej podziękuję i uruchomię przyzwoitą wersję z konsoli MegaDrive.

Ostatnio edytowany przez charliefrown (2018-08-28 14:22:58)

600 xl, 520 st+, mega st 4

9

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Biorąc pod uwagę ilość tytułów tylko na amigę i ilość tytułów tylko na atari st proponuję zainteresować się amigą.

Stare gry amigowe to bardzo często konwersje "wprost" na amigę więc niewiele stracisz ale tak po 1989 roku przewagę amigi już było wyraźnie widać.

10

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Z najlepszych gier na ST to bym proponował taką grę, że wyjeb/ujesz Atari na śmietnik i kupujesz Amigę:)
(Żart)

11

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Jakiś czas temu popytałem szanownych kolegów co by tu pograć na Atari ST mając już amigę i przeważająca grupa odradziła mi zabawę z Atari ST po amidze :)

gorgh - dobre tylko nie zapomnij że jesteś na forum atari :D

12

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Akurat tutaj mnie wszyscy znają i wiedzą, że mam opinię dziw/karza i ladaki:)

13

Odp: Gry "must have" na ST/STe

jako amigowiec zawsze zazdrościłem posiadaczom Atari portu Chu Chu Rocket z Dreamcasta, produkcja Reservoir Gods.

600 xl, 520 st+, mega st 4

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Chu Chu Rocket to świetna produkcja, w której miałem okazję wziąć udział jako tester :) Dodam jeszcze że port jest w pełni legalnie zrobiony :)

Btw, Gorgh, żarty żartami, ale patrz na 13 punkt regulaminu :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Od czasu 8bitowego Atari ogrywam wszystkie symulatory lotnicze ale nie tylko. 16bitów to już była Amiga, właściwie teraz sprawdzam jak prezentują się te tytuły n Atari. Często grafika jest delikatnie płynniejsza  w środowisku 3D, słabsze są efekty dźwiękowe. Teraz wiem że ze względu na swoje zainteresowania nie byłbym zawiedziony kupnem 16/32 bitowego Atari  na początku lat 90tych. Kilka tytułów które wyglądają genialnie”
M1 Tank Platoon – rewelacyjny tytuł, właściwie kolejny realistyczny symulator czołgu z klikanymi kokpitami to Steel Beast PE który można kupić w dzisiejszych czasach.
F16 Falcon – najbardziej realistyczny symulator z tamtych czasów rozwijany do dnia dzisiejszego (Falcon BMS)
F19 Stealth Fighter – czytałem opis tego symulatora w zerowym numerze Computer Studio, kiedy miałem Atari 130XE, zawsze marzyłem o tym symulatorze który był nawet na ZX Spectrum. Bardzo dobrze się prezentuje na ST jak inne tytuły ze stajni Microprese
Mig29 płynniej działa na ST, podobnie jak Frontier Elite 2 czy Flight of Intruder. 
Gry strategiczne jak Civilization wygląda na Atari graficznie lepiej niż wersja na Amidze. Steel Empire ma ciekawszą kolorystykę. To genialny tytuł który skończyłem na „Przyjaciółce”. Grałem właściwie tylko w symulatory i strategie czasem trochę RPG. Na ST brakowałoby mi nowszych tytułów dostępnych na Amidze które spokojnie mogłyby wyjść na ST, niestety nie był ten sprzęt wpierany. Przykładem może być  Gunship 2000 czy UFO Enemy Unknown.
Dla porównania ogram najlepsze symulatory i strategie na ST na swoim kanale YT.

Atari 800XL - Atari 1010, Atari 1050, Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE, Stereo l Atari 130XE - XC12, CA2001, XF551Clone l Atari 7800
Atari MegaSTE - SCSI v5.1 l Atari TT - VME ET4000, Thunder, Storm IDE, Lightning, Atari Falcon 030 l Atari Jaguar I Atari Lynx II - AgaCart l Video blog: https://www.youtube.com/channel/UComp3Lx-V_Y7SGfWep4FVgw

16

Odp: Gry "must have" na ST/STe

A ja mam prośbę następująca, proszę o listę kilku gier na Atari ST/E dla córki lat 16.
Obiecałem, że znajdę jakąś fajną łatwą grę dla jednej lub dwóch dziewczyn (lat 16).
Może jakaś prosta fajna platformówka? Jakiś inny pomysł?

Córka jak to dzisiejsza młodzież, ma ps4 i x360. Jednak zagląda do pokoju retro czasami a ja nie mam pomysłu aby coś jej zaprezentować.
Atari maiłem w późnych latach 80tych przez kilka miesięcy i mało pamiętam w co się wtedy grało.

Atari 800XL | Atari 130XE | Atari 65XE | California Access CA-2001 | Atari Jaguar | Atari 2600 | Atari XC12
Atari 520STe | Atari 1040STfm | Atari SC1224 | Atari SM124 | Benq BL702A
Amiga 500 | 1200 | CDTV | Commodore 64 + 1541 II | ZX Spectrum 48 | +3 | Commodore 1084S D2 | Commodore 1084

17

Odp: Gry "must have" na ST/STe

(Na)Giana Sisters chyba będzie ok...

Sikor umarł...

18

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Bubble Bobble powinno przypaść dziewczynom do gustu :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-07-28 09:28:29)

19

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Lemmingi?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Zool (STe), Fire and Ice (STe, na ST zadziała), Quik and Silva, Baby Jo, Nebulus.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Magic Boy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: Gry "must have" na ST/STe

Może coś zupełnie innego zaproponuj córce anx239. Coś czego nie ma dostępnego na nowych konsolach. Przykładowo "point and click" z dobrym humorem jak np. Secret of Monkey Island - tylko wraz z opisem. Jeśli się córka wkręci, będzie to zupełnie inne doznanie niż to co dają nowe gry. Do tego ciekawa historia i dobre do szlifowania angielskiego.
Przykładowy sposób przyjścia gry:
https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=26&PART=40

Atari 800XL - Atari 1010, Atari 1050, Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE, Stereo l Atari 130XE - XC12, CA2001, XF551Clone l Atari 7800
Atari MegaSTE - SCSI v5.1 l Atari TT - VME ET4000, Thunder, Storm IDE, Lightning, Atari Falcon 030 l Atari Jaguar I Atari Lynx II - AgaCart l Video blog: https://www.youtube.com/channel/UComp3Lx-V_Y7SGfWep4FVgw