3,776

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Jest jakaś definicja Lewactwa?

Moja definicja  :-) Lewak - osoba z dysfunkcja samodzielnego myslenia nie potrafiaca kojarzyc faktow na podstawowym poziomie abstrakcji . Osoba z niskim poczuciem  wlasnej wartosci, obdarzona  dyskalkulia. W wiekszosci przypadkow osoby o miernym poziomie edukacji ( nie mylic z ukonczonymi studiami ). W  przewazajacej wiekszosci osoby uzywajcy slow ktorych znaczenia nie rozumieja ( nie sa w stanie podac definicji podstawowych pojec)

Poglady polityczne Lewakow to skrajne dmiany  komunizmu ( trokizm badz czesciej maoizm ) mylone przez nich z  demokracja -  czemu nie nalezy sie dziwic  gdyz generalnie brzydza sie  jakakolwiek odmiana Nauki.

Retoryka - W rozmowach na tematy jakiekolwiek ulubiona brania jest zarzucenie adwersarzowi - Faszyzmu  , Rasizmu , Ksenofobii , Islamofobii i  innych fobii - co w ich oczach podnosi ich do roli expertow.

Naczelne haslo:
Wszysyko dla wszystkich za darmo !!!!


Przyklady:
Skad biora sie Pieniadze - "Pieniadze biora sie z bankomatu"
Skad bierze sie zywnosc - zywnosc bierze sie z hipermarketu
Niech na ziemi bedzie rownosc i braterstwo
Wszyscy sa sobie rowni - chcialo by sie powiedziec to porownajcie przyrodzenia ;-)

W tym poście jest tyle błędów, że musiał go pisać jakiś lewacki nieuk, leń i abnegat.

3,777

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atarixegs  uderz w stol  nozyce sie odezwa. :-)

Leń - masz calkowita  racje :-)
Dal ciebie definicja
Lenic sie «nie chcieć się czymś zająć, być opieszałym»  tak nie chce  mi sie pisac tak jak ty bys tego chcial :-)


Abnegat -  znow masz calkowita racje -  podpowiewim ci co to znaczy bo uzywasz  slow kotrych nie rozumiesz :-) ( co nie dziwi mnie to  wcale )
abnegat «człowiek niedbający o swój wygląd, o swoje korzyśc - dalsza podpowiedz oficjalny slownik PWN - co to jest PWN ? uzyj googla - potrafisz  wierze w ciebie :-)

Nieuk -tutaj mnie rozbawiles :-) - naprawde - jakby byla mozliwosc  dalbym ci plusika :-). Porozmawiamy o teorii nieoznaczoności Heisenberga ?  Hhahahahha  biore cie pod wlos oczywiscie ze to nie teoria tylko zasada :-) ale skad ci to wiedziec  :-)

POzdrawiam iczekam na wiecej :-) Jak zwykle you made my day :-)  dzieki !!!!!!!!!

Fluor mowisz :-) - Porozmawialbym z kazdym was  z checia :-)  Ciekawe jak byscie sie pocili bez gogola  gdyby poprosic was o definicje 10 slow kotrych uzyliscie w 2 zdaniach :-)

Albo proste zadanie pociag A wyrusza z punktu B adrugi wyrusza z punktu C ..... o to dobra dam wam nawet godzine na rozwiazanie tego zadania  samodzielnie :-).Ale zato wiecie jak kierowac finansami 40 milionowego kraju  :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2018-07-31 23:00:46)

3,778

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czytam do pierwszego błędu. Czyli odpadasz zwykle w pierwszych 3 zdaniach.

3,779

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atarixegs

To ze nie czytasz to akurat  widac golym okiem.

Zdanie panie wyedukowany konczy sie KROPKA a ja takowych nie stawialem w poscie powyzej  :-) - gdybys nie zuwazyl :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2018-08-01 08:50:43)

3,780

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak, tak... "jezyk polska trudna jezyka kropka".

3,781

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oj trudna trudna - ale nie tak trudna  jak  myslenie - jakbys nie  zauwazyl KPIE . z ciebie :-)
Mma nadzieje ze znajdziwsz w googlach ( oj przerosnie cie to  czuje) co to znaczy  kpic :-)
Pozdrawiam moj zlosniku CMOK

3,782

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Mma nadzieje ze znajdziwsz

wielka trudna

3,783

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kochama cje :-) !!!!!

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2018-08-02 22:53:21)

3,784

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"czekają nas nawet 40-procentowe podwyżki cen energii, szacują ekonomiści. Polacy mocno odczują je w portfelach."

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo … 16580.html


ekologiczna energia mowili :-) z NIEMIEC  :-) Mowili :-)

Ciekawe jak to jest   zmierzyc sie z wlasna glupota ? Jakis milosnik egologi  mi odpowie ?

Ja bym zrobil jakis happening  aby  wogole w PL zakazac  produkcji pradu bo widomo NIEMICKI LEPSZY :-)

i skonczyla ise kawusia :-)

3,785

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

"czekają nas nawet 40-procentowe podwyżki cen energii, szacują ekonomiści. Polacy mocno odczują je w portfelach."

Nic się nie dzieje. Albo poproszę o podwyżkę (a wiem ile moja praca przynosi dochodu we firmie), albo zmienię pracodawcę z dnia na dzień. Jest obecnie tak ku*** wski deficyt jeśli chodzi o wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, że z pocałowaniem ręki w/w wydatki można z nawiązką wyrównać w przeciągu jednego dnia ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,786

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

p*.*. To banka ktora peknie max 5 lat. Ukraincy, Rumuni, Bialorusinii inni  zrobia twoja robote za pol ceny. I tak, nawet wykwalifikowana.... Radze sie tak nie cieszyc bo smuteczek bedzie dla wszystkich niedlugo

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,787

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ukraińcy stawiają podobne wymagania jak nasi, więc nic się nie dzieje ;) kwestia następna jest taka, że dużo gadają a umiejętności maja w granicach 50% z tego. Ostatnia kwestia jest taka, że większość zachowuje się tak, jak ludzie z lasu ;) mogę o tym wiele napisać, bo pracuję wraz z ukraińcami.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,788

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie pytanie bylo  do  tej grupy ktora uwaza ze pieniadze "biera" sie z bankomatu , a prad elektryczny bierze sie z gniazdka elektrycznego :-) podobnie jak zywnosc z supermarketu :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2018-09-22 21:40:16)

3,789

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Takich co tak twierdzą tutaj nie ma. To że hobbystycznie zajmujemy się starymi komputerami nie oznacza, że jesteśmy nienormalni. Mamy rodziny, pracujemy itp. Będziesz musiał gdzieś indziej znaleźć inne booty do dyskusji :).

2 x Atari 65xe, Sio2sd, Side2, Xf551

3,790

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zerknąłem na tematy użytkownika "kosa0" i nie widzę żadnego, dalej popatrzyłem na posty i..... użytkownik "kosa0" chyba nie ma nic wspólnego z ATARI!!!! Oczywiście obym się mylił - Kolego "kosa0"???

3,791

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

yamahalodz

ZDEMASKOWALES MNIE :-)

A teraz panie kolego yamahalodz. patrzymy na   kategorie w ktorej pisze  i fanfarty .....:-)
"Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej." - Ba dalej patrzymy kto ta kategorie zalozyl :-)

Dalszy komentarz  zbedny chyba  :-) prawda ? ( retoryczne pytanie )

@listek - sa sa :-) tacy co tak twierdza. Sa nawet tacy co wieza w mityczny smog z wegla (  spalanie tysiecy ton smieci z calej europy  i przynajmniej jednego kraju afrykanskiego nie ma znaczenia ;-) )

Przyczyna - Skutek :-).


A kto pisze ze jestescie nienormalni ? Prosze nie wkladac mi  swoich slów i nie uogolniac  :-) ( wszyscy nienormnalni , wszyscy normalni, wszyscy maja po 2 metry wzrostu ;-) )

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2018-09-23 23:10:28)

3,792

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Na szczęście w zapylenie i smog wierzy obecna władza i w związku z tym ogłosiła  program dofinansowania wymiany starych i kopcących pieców na nowe ekologiczne w ramach programu "Czyste Powietrze":
https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szcz … powietrze/
Poprzednia ekipa MOŚ tez była świadoma problemu i podjęła próbę przekonania Polaków do palenia niepełnowartościowym drewnem pozyskanym np. z Puszczy Białowieskiej. Ta próba jakoś im nie wyszła bo ta wredna UE nie chciała się zgodzić na wdychanie smrodu palonych korników w tak pozyskanym drewnie.
Jednocześnie aby poprawić stan powietrza w Polsce nasza kochana DobraZmiana++++++ od 2016 roku zwiększyła prawie dwukrotnie roczny import dobrej jakości węgla z Rosji mimo, że w 2014 wnioskowali o zakaz takiego importu i zmuszenie polskich firm do kupowania w Polsce. Zrozumieli zapewne swój błąd i doszli do wniosku, że kupowanie węgla w polskojęzycznych kopalniach nie jest dobrym działaniem, bo damy zarobić Niemcom zamiast Rosjanom. Przy okazji uratowali nas, może nawet przypadkowo i bez wiedzy, od wpuszczania ponoć  promieniotwórczego węgla na polski rynek.
Zaskakującym jednak ruchem jest działanie dominujących na polskim rynku PGE, Tauron i Enea  (70% rynku), które chcą podnieść ceny energii o 40%. Coś Skarb Państwa, który kontroluje te grupy, najwyraźniej czegoś nie skoordynował. Bo z jednej strony namawia nas na ogrzewanie elektryczne a z drugiej strony podnosi ceny. Ktoś z kimś czegoś nie obgadał.
https://energetyka.wnp.pl/krajowy-rynek … 1_0_0.html

Tak czy inaczej nam maluczkim trudno dyskutować z fachowości i dalekowzroczności naszych władz i rządzącego Mateusza M. ... bo chyba on rządzi? .... ale to już zupełnie inny temat

3,793

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

od 2016 roku zwiększyła prawie dwukrotnie roczny import dobrej jakości węgla z Rosji mimo, że w 2014 wnioskowali o zakaz takiego importu i zmuszenie polskich firm do kupowania w Polsce.

Tak, na szybko sprawdziłem jak to jest z tym importem węgla z Rosji i chyba tym razem muszę ci przyznać rację.
Jeżeli chodzi o węgiel to faktycznie chyba rzeczywistość nieco zweryfikowała plany obecnego rządu co do importu tego surowca ze wschodu.
..ale jeżeli chodzi o podwyżki cen energi to poczekajmy. Z tymi prognozami to różnie bywa. Czas pokaże.

3,794

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@RTG23 ... a po co miałbym zmyślać ... niewygodne fakty mówią same za siebie.

To oczywiście nie jest tak, że to PGE i reszta same sobie podniosą ceny ... to musi zatwierdzić Urząd Regulacji Energetyki czyli de facto Państwo. A podnieść podniesie, bo mamy niedobór energii na rynku, słaba infrastrukturę a prąd jest potrzebny od zaraz. Czemu więc nie zebrać więcej kasy na Koryto++, Darmocha+++, Emeryt1000++, NiebieskieMigdały++++++++, Polski Fundusz Narodowy+++++++++++ czy tez inne skoki na kasę ... wybory nadchodzą wielkimi krokami.

EDIT:
PS.
Teza o palonych kornikach to oczywiście ironia ... informuje o tym aby ktoś nie wziął tego poważnie i zaczął bezsensownie "bić pianę" z oczywistego żartu.

PPS.
Pytanie czy na "oczyszczonych z wrednego kornika" terenach leśnych nie powstaną dofinansowane DomyZBala+ jak to zapowiadał nasz Rząd. Poczekamy zobaczymy ... oby nie.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2018-09-24 13:10:51)

3,795

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Udało mi się znaleźć trochę czasu żeby trochę bardziej zagłębić się w temat.
Wygląda na to, że obecny rząd chciał zablokować import węgla z Rosji poprzez cła ale się przeliczyli bo nie ma na to zgody UE (i chyba WTO). Więc próbują to zrobić poprzez ustawę o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Z tego co udało mi się ustalic ustawa została przyjęta przez sejm 5 lipca 2018 a weszła w życie 12 września 2018. W praktyce kontrole mają się zacząć w 2019.
Ustawa ta jednak prawdopodobnie nie zablokuje importu a jedynie ograniczy.
Węgiel z Rosji w znacznej większości nie importuje rząd ale składy węgla i ciepłownicy (czyli chyba podmioty prywatne).
Trochę mnie dziwi, że UE chce ograniczać spalanie węgla a nie chce wprowadzić ceł na rosyjski węgiel.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty … ziure.html

..jeżeli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-09-25 06:21:01)

3,796

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czyli jednak prawda! - fanfary!!! Kolega "kosa0" - nie ma nic wspólnego z Atari - tadam!!

3,797

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@RTG32
Tak ... Rząd nie kupuje bezposrednio ... to nie jest  firma. I dobrze o tym wiesz. Nie importuje też żywnosci, ubrań, prądu, gazu  i innych rzeczy. Wegiel importują firmy. Tak, firmy prywatne ale PGE, Tauron i inne sa kontrolowane przez Skarb Państwa czyli de facto przez Rząd. A to rząd ustala taryfy, limity i politykę importową.
Na tej samej zasadzie TVP nie jest tuba rządową. To prywatna firma. Robi co uważą za stosowne.  PZU, PKO też .... wszystko spólki giełdowe. Niestety jednak zwykle z dominujacym udziałem Państwa czym Państwo się chwali mówiąc o repolonizacji polskiego majątku.
Jeśli uważasz, że to zupełnie prywatne firmy, niezależne od Skarbu Państwa, są głównymi importerami węgla z Rosji, to w takim razie ich zapotrzebowanie musiało wzrosnąć wielokrotnie mocniej niż na potrzeby energetyczne. Dlaczego jednak PGW (Polska Grupa Węglowa) i Węglokoks nie dostarcza im węgla? Czyżby był złej jakości i nie opłaca się z niego korzystać? Może to właśnie ten zły polski węgiel odpowiada za smog?
Dlaczego Polska powoli więcej węgla importuje niż eksportuje? Dlaczego tak jest skoro prawdziwi Polacy kupują tylko polski węgiel a ci co kupuja za granicą pogardzają Polską ... że pozostanę w retoryce Prezesa.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/energety … wegla.html

P.S.
Czemu UE nie chce ceł zaporowych?
Może dlatego, że nie stawiają na energetykę oparta na węglu? Może mają wystarczająco dużo prądu ze źródeł odnawialnych lub alternatywnych? Dywersyfikacja to słowo klucz.

3,798

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W artykule z linku było napisane "większość węgla z Rosji importują ciepłownicy i składy".
..no sorry, ale składy nie są państwowe a zakłady dostarczające ciepłą wodę z tego co się orientuję w większości to też prywatne podmioty.
W artykule NIE było napisane "większość węgla z Rosji importują firmy energetyczne".

Tu jest charakterystyka polskiego rynku ciepłowniczego ale nie widzę jaki udział ma państwo w tym sektorze:
https://www.ure.gov.pl/pl/rynki-energii … ,2017.html


BartoszP napisał/a:

Jeśli uważasz, że to zupełnie prywatne firmy, niezależne od Skarbu Państwa, są głównymi importerami węgla z Rosji, to w takim razie ich zapotrzebowanie musiało wzrosnąć wielokrotnie mocniej niż na potrzeby energetyczne

To nie ja tak uważam ale tak było napisane w artykule z linku.
Myślę, że ich (składów i ciepłowników) zapotrzebowanie nie wzrosło wielkokrotnie tylko więcej importują z Rosji a mniej kupują polskiego.

BartoszP napisał/a:

@RTG32
Dlaczego jednak PGW (Polska Grupa Węglowa) i Węglokoks nie dostarcza im węgla? Czyżby był złej jakości i nie opłaca się z niego korzystać? Może to właśnie ten zły polski węgiel odpowiada za smog?
Dlaczego Polska powoli więcej węgla importuje niż eksportuje? Dlaczego tak jest skoro prawdziwi Polacy kupują tylko polski węgiel a ci co kupuja za granicą pogardzają Polską ... że pozostanę w retoryce Prezesa.


W artykule z linka jaki jest w Twoim poście jest napisane, że firmy energetyczne mają udziały w PGG (Polska Grupa Górnicza) i przede wszystkim zapewniają sobie zaopatrzenie w polski węgiel. To właśnie może być przyczyną dlaczego brakuje go w obrocie krajowym (PGW). Chociaż nie można wykluczyć, że celowo zaniżają wydobycie.
Jeżeli chodzi o jakość polskiego węgla to ma opinię b.dobrego
Polska więcej importuje bo składy i ciepłownicy wolą tańszy węgiel z Rosji a wydobycie z polskich kopalni spadło i węgiel z polskich kopalni w pierwszej kolejności trafia do firm energetycznych.


BartoszP napisał/a:

A to rząd ustala taryfy, limity i politykę importową

..no chyba właśnie po to ustawa o jakości paliw aby ograniczyć import (bo UE nie pozwala).

Napisałeś, że UE nie chce ceł zaporowych na węgiel z Rosji bo stawia na energetykę odnawialną.
..no sorry ale to bez sensu.
Jeżeli chcą eko energię to chyba raczej powinni blokować "wjazd" rosyjskiego węgla do UE.
Przecież tani węgiel to konkurencja dla eko energii.

Jeżeli TVP jest tubą propagandową to co napisać o TVN ?
..zabraknie słów.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-09-25 16:30:39)

3,799

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widzę, że ostro zmieniasz odpowiedź ale odniosę sie do niej

Zaczynając od końca .. to co uznajesz za bez sensu ale chyba nie doczytałeś co napisałem.

A. Nie napisałem, żę UE stawia na źródła odnawialne. Napisałem, że ma wystarczająco energii z tych źródeł - wiatr, woda, energetyka jadrowa. Kiedyś zainwestowali i teraz czerpią z tego profity. A z tego wynika, że nie potrzebują węgla w ilościach, które zmuszałyby ich do nadmiernego kupowania w Rosji takich ilości, które szkodzą ich przemysłowi wydobywczemu. A to oznacza, że nie warto toczyć wojny z Rosją na polu cła na węgiel. Po co sobie psuć relacje .... to jest po prostu polityka ... my musimy machać Rosjanom szabelką i oskardem na każdym mozliwym froncie.

B. Ustawa o jakości ma zapobiec sprowadzaniu złego węgla o wysokiej zawartości siarki i innych zanieczyszczeń. Polski węgiel jest dobry ale jednak rosyjski mu nie ustępuje pod wzgledem jakości http://forsal.pl/artykuly/827059,normy- … kiego.html . Nie spowoduje to zmniejszenia napływu równie dobrego TAŃSZEGO węgla.

C. Składy wolą kupować tańszy ... tak. Ja sie nie dziwię temu. A jeśli jest równie dobry, to czemu nie?

D. Składy muszą kupować węgiel a produkcja spada: http://serwisy.gazetaprawna.pl/energety … wegla.html. Dlaczego? Zamykamy kopalnie? Mamy zły węgiel? Słaby marketing? Słaby popyt? Bez sensu ... składy potrzebują towaru, mamy kopalnie ... wydobywajmy i sprzedawajmy ten węgiel. Popyt generuje podaż. Ot, prosta zasada ekonomi.

D. Ciepłownicy to firmy prywatne? A co przez to rozumiesz? Pana Józka czy panią Jadzię, którzy sami opalają kotłownie na osiedlu mieszkaniowym czy też spółki z o.o. i s.a. też. Bo wiekszość samorządów kontroluje spółki ciepłownicze w miastach. A PGE, Tauron, ENEA tez dostarczaja ciepło. Zakładasz, że tekst, który przytoczyłeś nie oznacza firm energetycznych? Bez sensu.

E. Brak węgla z PGG na rynku bo energetyka go wykupuje ... no to w czym problem z importem tańszego węgla ... zdecyduj się. Brakuje surowca, jest potrzeba, importujemy. Niekonsekwencja jest taka, że obecny rząd z jednej strony postuluje ograniczenie importu aby więcej wydobywać, sprzedawać lokalnie a z drugiej strony cichutko pozwala na taki import i zamiata problem pod dywan.

F. "Ciepłownicy wolą tańszy" ... to zapewnijmy im tani polski węgiel.

G. Podwyżki cen energii ... od tego zaczeliśmy ... kupujmy tani rosyjski węgiel, albo ponoć równie tani klumbijski (PGE) albo amerykański albo najlepiej australijski ... niech jest tani. Zamknijmy polskie kopalnie. Zabezpieczymy sobie zasoby węgla na czas gdy braknie innym. To jest polityka bezpieczeństwa energetycznego. Niech inni nam dostarczają. Po co utrzymywać górnictwo. Płacic związkowcom za to, że nie przyjeżdżają pod sejm manifestować? Nasz dobry wegiel bedzie sobie czekał na koniunkturę.

https://tinyurl.com/y8cjd55d
https://energetyka.wnp.pl/pge-enea-i-ta … 1_0_0.html
https://www.ure.gov.pl/pl/rynki-energii … ,2017.html

P.S.
A co ma TVN do TVP? Jest rządową tubą?
Jako firma prywatna może sobie robić co chce. Na TVP zrzucają się wszyscy Polacy. Chcą czy nie chcą. Lepszy i gorszy sort .. i to nie węgla a ludzi. TVN płaci samo za siebie. Chyba, że sugerujesz, że to polskie państwo jakoś dorzuca się do tych ponoć zjadliwych, jednostronnych i szkalujących naszą Ojczyzną programów. Twierdzisz, że TVP to nie jest rządowa tuba? Oglądałeś ostatnio współczesny Dziennik Telewizyjny zwany Wiadomościami? To jest dopiero bez sensu ... szkoda słów.

3,800

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zmieniam ostro bo za szybko chciałem odpowiedzieć a cały czas coś doczytuję  ...sorry.

BartoszP napisał/a:

D. Ciepłownicy to firmy prywatne? A co przez to rozumiesz? Pana Józka czy panią Jadzię, którzy sami opalają kotłownie na osiedlu mieszkaniowym czy też spółki z o.o. i s.a. też. Bo wiekszość samorządów kontroluje spółki ciepłownicze w miastach. A PGE, Tauron, ENEA tez dostarczaja ciepło. Zakładasz, że tekst, który przytoczyłeś nie oznacza firm energetycznych? Bez sensu.

bez sensu?
..a na podstawie jakich źródeł twierdzisz, że polski rynek ciepłowniczy jest w większości państwowy?

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-09-25 16:42:18)