326

Odp: Książki SOETO

Alex_D: od razu, o ile chcesz cenę przedsprzedażową. Poza tym, tak jak napisałem, powstanie tyle sztuk, ile będzie zamówień plus, powiedzmy, 10%. Nie chcę potem zostać z magazynem książek.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

327

Odp: Książki SOETO

Zapraszam spóźnialskich do składania zapotrzebowania na dodruk Asemblera 6502 J.Ruszczyca z dodatkami o WUDSN i nieudokumentowanych rozkazach - oba w kolorze. W tej chwili na liście są cztery osoby, a potrzeba co najmniej 30, żebym zdecydował się na minimalny dodruk 50 sztuk. Tradycyjnie: mail zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu

Post's attachments

Asembler_6502_2.jpg 582.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

328

Odp: Książki SOETO

Została może jeszcze jakaś książeczka Atari Basic?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

329

Odp: Książki SOETO

Kiedy pojawi sie ksiazka 'Atari Basic' ?

330

Odp: Książki SOETO

Jeszcze chwilka, skład jest ukończony - nie powiem, książka okazała się najbardziej czasochłonną jak dotąd. Mnóstwo rysunków, wzorów matematycznych itp. Do tego gigantyczna ilość błędów w oryginale. W tej chwili trwa jeszcze dodatkowa korekta, po której książka trafi do druku. Sam proces druku jest krótki, oprawa twarda i szycie zajmują znacznie dłużej. Nie chcę deklarować konkretnej daty, sądzę, że około miesiąca to jeszcze potrwa. Przepraszam za ten długi czas oczekiwania, ale jak zwykle obiecuję pozycję na bardzo wysokim poziomie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

331

Odp: Książki SOETO

To ja dopytam jeszcze o pozycje: Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne - czy bedzie dostepna w tym samym czasie?

Pozdrawiam
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

332

Odp: Książki SOETO

Ok Duddie, czyli jeszcze się nie pojawiła. To czekam cierpliwie, dzięki za info.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

333

Odp: Książki SOETO

@pancio: nie, będzie dostępna później. Wszystko robię sam, więc nie dam rady dwóch naraz.... W korekcie pomagają mi koledzy, m.in. mono, Montezuma, przy innych książkach także jarkeczek. Dzięki temu, mam nadzieję, że książki będą pozbawione błędów merytorycznych, od których roją się oryginały. Jeżeli ktoś ma życzenie pomóc w korekcie np. po OCR, lub merytorycznej - proszę o kontakt. Graficy i DTPowcy także mile widziani do pomocy przy składzie i łamaniu tekstu. Autorzy dodatków również poszukiwani - jeśli ktoś ma pomysł na tematykę dodatku do konkretnej pozycji - proszę o kontakt.
Chcę wydać na nowo wszystkie pozycje SOETO, także do innych komputerów niż Atari. Ale nie chcę też wydawać ich zbyt szybko, bo niektórzy narzekają na zbyt szybki cykl wydawniczy, co nie pozwala na odłożenie środków na zakup tych pozycji...

Ostatnio edytowany przez Duddie (2018-08-20 09:16:13)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

334

Odp: Książki SOETO

Wrzucam informację i tu, skopiowane z FB Retronics:

Książka Atari Basic wreszcie jest w trakcie druku. Bardzo przepraszamy za opóźnienie. Jednak zapewniamy, że warto było czekać! Książka została uzupełniona o bardzo wartościową przedmowę, której autorem jest Krzysztof A.Ziembik. Oparta na pięciogodzinnym wywiadzie z autorem książki, p.Wiesławem Migutem, zawiera unikalne informacje o powstaniu książki, realiach panujących w PRL w czasie jej wydania, a także niepublikowanych nigdzie indziej zdjęciach, udostępnionych przez Pana Miguta! Także o przedsiębiorstwie PZ Karen, które sprowadzało i serwisowało komputery Atari w Polsce. Przedmowa ma 50 stron, co spowodowało zwiększenie objętości książki do prawie 450 stron! I jeszcze jedna ważna rzecz: wbrew tytułowi, ta książka nie traktuje tylko o Atari Basic - wiele osób rezygnuje z jej zakupu, ponieważ nie są zainteresowane Basicem. Ta książka jest prawdziwą BIBLIĄ informacji o Atari! Techniki programowania, asembler, obsługa komputera, hardware i wiele innych! Dlatego zachęcamy do jej zamawiania, póki jeszcze są dostępne egzemplarze w przedsprzedaży, cena (pomimo zwiększenia objętości) na razie bez zmian - 95 zł. Do książki można opcjonalnie dokupić kasetę Atari Basic, niegdyś wydaną przez KAW, obecnie będącą białym krukiem - oczywiście w naszej reedycji - cena 25 zł, a także dyskietkę, która dodatkowo zawiera listingi programów z dodatku 10-linijkowce w Atari Basic - cena 40 zł.

Post's attachments

AB4.png 609.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

przedmowa.png 212.73 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

335

Odp: Książki SOETO

Wspaniała wiadomość! Teraz to dopiero będę niecierpliwy. Ile potrwa wydruk i dystrybucja? :-)

Pozdrawiam,
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

336

Odp: Książki SOETO

Około 3 tygodni.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

337

Odp: Książki SOETO

Przy okazji: szykuję kolejne tytuły, na początek GFA Basic Stefana Nawrockiego z dodatkiem o GFA Basic 3.6.
Ale, żeby powstała, potrzeba chętnych. W związku z tym, poproszę o przesyłanie zamówień na adres: zamowienia(małpa)retronics.eu - od razu proszę o adres wysyłkowy, co przyspieszy obsługę później.
Po zebraniu się odpowiedniej liczby chętnych, poproszę mailowo o wpłaty. Minimalna liczba - 50 osób...
Wcześniej tego nie praktykowałem, ale poprzednie tytuły były "głośne". Na GFA Basic może być mniej chętnych...

Post's attachments

GFA Basic - okladka.png 517.14 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

338

Odp: Książki SOETO

poszło zamówienie :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

339

Odp: Książki SOETO

Dzięki. Na razie zainteresowanie jest niewystarczające, aby książka powstała. Aby Was zachęcić, dodam, że jak zwykle książka będzie miała mnóstwo ciekawego, dodatkowego materiału, którego nie ma oryginał. Szczegóły niebawem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

340

Odp: Książki SOETO

Już się bałem że książki Atari BASIC nie zamówiłem, poszło 7 czerwca 2017 :)
Może by powstały jakieś książki z tematyką Commodore, Amiga, ZX Spectrum?

341

Odp: Książki SOETO

Powstać mogą. Ale ten sam problem co z obecnym tytułem - za mało chętnych.  Przygotowanie książki na nowo do wydania to ogrom pracy, nawet 100 sprzedanych egzemplarzy to za mało, aby pokryć koszty tej pracy. A tu nawet 50 sztuk ciężko sprzedać. Minimalny nakład to i tak 100 egz.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

342

Odp: Książki SOETO

Skopiowane z FB Retronics:

Zbieramy dalej zamówienia na GFA Basic, ale postanowiliśmy jednocześnie zbierać zamówienia na dwie kolejne książki, ponieważ o nie się dopytujecie. Ta, która zbierze 50 chętnych jako pierwsza, będzie wydana jako pierwsza. "Commodore Basic" Klaudiusza Dybowskiego w wersji rozbudowanej o C-128, z dodatkami o CBM Studio i Simon's Basicu, a także kolejna pozycja Wojciecha Zientary "Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne" z dodatkami o asemblerze XASM oraz o tym, jak zmieścić DOSa w 384 bajtach! Zapraszamy do składania zamówień, na adres zamowienia(małpa)retronics.eu. Obie pozycje mogłyby się ukazać na początku 2019 roku.

Post's attachments

Commodore Basic - okladka.png 618.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Mapa Pamieci Atari XL_XE DSO - okladka.png 623.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

343

Odp: Książki SOETO

Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne - zapisywałem się już wcześniej ale może gdzieś uciekło! :-) ale chętnie wezmę też wydanie Basic-a na C64.

Pozdrawiam
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

344

Odp: Książki SOETO

Ja jestem zinteresowany DOS-ami.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

345

Odp: Książki SOETO

Panowie - mail.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

346

Odp: Książki SOETO

Ja wnioskuję [*] za wydaniem przekładu "Mapping the Atari" Ian Chadwick'a tj. "Mapy Pamięci v.2" autorstwa Andrzeja Leszczyńskiego

A gdyby dało się w to wpleść informacje zebrane przez Avery Lee w "Altirra Hardware Reference Manual", byłoby bosko.


https://atarionline.pl/biblioteka/materialy_ksiazkowe/Mapa_pamieci_v.2.0_male.jpg


[/*] może warto zrobić jakieś głosowanie, co ludzie kupią w jakiej ilości.
Poczytne tytuły już wydane, pytanie co dalej ?

347

Odp: Książki SOETO

Pajero: nie widzę przeszkód, poza tym, że musiałby ktoś to zrobić.... Ja nie dam rady czasowo przygotować tego materiału, za dużo rzeczy robię na raz. Można to wydać jako zupełnie nową pozycję.
A co do głosowania: póki co, wszystkie trzy książki, tj. GFA Basic, Commodore Basic i Mapa Pamięci - DSO idą łeb w łeb. Mapa pamięci ma jeden głos więcej....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

348

Odp: Książki SOETO

Przypominam, że można zgłaszać chęć zakupu jednej z trzech kolejnych pozycji:
1. GFA Basic - S.Nawrocki z dodatkiem o GFA Basic 3.6 i jakimś o ST
2. Commodore Basic - K.Dybowski z dodatkiem o CBM Studio oraz Simon's Basicu
3. Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne, W.Zientara z dodatkami o XASMie oraz jak zmieścić DOSa w 384 bajtach.

Póki co, żadna z pozycji nie uzyskała minimalnej liczby chętnych, tj. 50 osób. W sumie wszystkie trzy pozycje idą łeb w łeb.
Ukażą się w kolejności zdobycia 50 chętnych.
Jeżeli ktoś chce pomóc w pisaniu dodatków do w/w a także innych pozycji - zapraszam do współpracy.

UWAGA: zamówienia proszę kierować na e-mail: zamowienia(małpa)retronics.eu

Tylko i wyłącznie od Was zależy, czy kolekcja książek będzie wyglądać tak jak na rysunku Ksiazki Atari.jpg!

Post's attachments

Commodore Basic - okladka.png 618.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

GFA Basic - okladka.png 517.14 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Ksiazki Atari.jpg 416.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Mapa Pamieci Atari XL_XE DSO - okladka.png 623.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

349

Odp: Książki SOETO

Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak: Mapa Pamięci wysunęła się na prowadzenie i ma więcej niż 50% wymaganej liczby chętnych. Commodore Basic ma nieco mniej niż 50%. Najgorzej obecnie wypada GFA Basic. Ma nieco więcej niż 40%.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

350

Odp: Książki SOETO

Zgodnie z przewidywaniami, Mapa Pamięci wysunęła się na prowadzenie i niewiele jej brakuje do rozpoczęcia prac... Commodore Basic ma połowę potrzebnych chętnych, GFA Basic niestety nawet połowy nie ma.
Zachęcam do zamawiania, tym bardziej, że będą naprawdę fajne dodatki do tych książek!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...