1

Temat: intSDX więcej miejsca

Zrobiłem sobie intSDX w wersji flashowalnej 128kB z zegarkiem ARC. Bawię się tym dobrodziejstwem od kilku dni i wszystko jest fajnie, ale trochę mi tu brakuje miejsca na dorzucenie sobie tego i owego.

Pytanie jest o dwie opcje - pierwsza: czy można jakoś jeszcze dążyć w kierunku rozszerzenia intSDX do 256kB, czy jest to jeszcze jakoś fizycznie możliwe i czy wtedy autorzy SDX są skłonni robić taki obraz?

Druga opcja: czy można by jakoś zaingerować w zawartość obrazu i coś tam wyrzucić a wrzucić sobie coś innego? Wiem, że jest na stronie SDX program do grzebania w obrazie, ale tam można edytować tylko mały kawałek pamięci, a reszta jest schowana przed zwykłym userem. Porównywałem sobie Spartę na SIC!-u i tam jak mam obraz 256kB, to ma się pełno miejsca, bo można pół tego obrazu edytować, a dla obrazu 128kB do dyspozycji usera jest 8kB:-)

W zasadzie pytanie jest ogólne o możliwości wszelakie, ale na tą chwilę osobiście chciałem sobie wrzucić na CAR: Sparta Commander tylko, a za to wyrzucić np. R-time8 i Jiffy, bo przecież mam ARC, no i może coś tam jeszcze drobnego bym wyrzucił z czego nie będę i tak korzystał.

2

Odp: intSDX więcej miejsca

http://atariki.krap.pl/index.php/Sparta … 82x128k%29 wystarczy?

3

Odp: intSDX więcej miejsca

O widzisz. To jest to o co by chyba chodziło - przynajmniej w części sprzętowej. Przeryłem cały internet, ale jakimś sposobem na to nigdy nie trafiłem:-)

Tylko teraz pytanie co dalej... Na stronie Sparty jest przy downloadzie chyba z 10 wersji do wyboru pod różne hardware. Czy któraś z tych dostępnych będzie kompatybilna z tym rozwiązaniem 2x128k? Bo z tego co piszą w linku, który podałeś, to był prototyp, więc nie wiadomo czy ktoś to obsłużył jakoś kompleksowo w oprogramowaniu.

Interesuje mnie takie rozwiązanie sprzętowe, które będzie miało wsparcie w oprogramowaniu. Jak nie, to jeszcze pozostaje otwarte pytanie z drugiej opcji o grzebanie w zawartości 128kB.

Edit: tu jeszcze znalazłem link do rozbudowy do 256kB:
http://www.serious-dial.atari.pl/zzone/sdx256.html
To w sumie ta sama zasada co we wcześniejszym linku, tylko rozbudowa do starszej Sparty - tej nieflashowalnej.

Gdyby zrobić taką rozbudowę wg jednego z tych dwóch opisów, to czy któryś build aktualny ze strony Sparty potrafi z tym działać? Jeśli tak, to który?

Ewentualnie czy ktoś może ma rozszerzoną do 256kB wewnętrzną lub kartridżową wersję Sparty i podzielił by się doświadczeniami?

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-10-28 17:49:57)