Temat: XCA12 logo

Jeszcze jedna kwestia, poprzedni właściciel magnetofonu, zdaje się chciał przykleić aluminiową tabliczkę z logo na "poxipol" brrr, godzina żmudnego czyszczenia i jest goły metal i czysty plastik w magnetofonie. Teraz pytanie czym to przykleić???

2

Odp: XCA12 logo

Sorki magnetofon ma symbol CA12 :)

3

Odp: XCA12 logo

Nie wiem czy to sposób dobry czy nie, ale ja takie rzeczy załatwiam cienką dwustronną taśmą klejącą dociętą idealnie na wymiar nożykiem. Przyklejam blaszkę na taśmę, docinam precyzyjnie, wklejam na miejsce. Wkleiłem tak sobie np. badge w Atari STE, bo ono jest wgłębione i wszystko idealnie się trzyma, nie widać śladu grzebania, wygląda jak w oryginale.

4

Odp: XCA12 logo

To dobry sposób :) - dokładniej, dwustronną taśmą samoprzylepną.

5

Odp: XCA12 logo

Dlaczego dwustronna taśma samoprzylepna miała by być lepsza od dwustronnej taśmy klejącej? Moja się klei, a Twoja sama się przylepia? :-)

6

Odp: XCA12 logo

polecam dwustronna taśmę montażową do wykładzin, jest cienka jak kartka papieru. Będzie lepsza od taśmy samoprzylepnej i klejącej.
https://allegro.pl/listing?string=ta%C5 … u-1-5-0725
można kupić w każdym sklepie z wykładzinami podłogowymi.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

7

Odp: XCA12 logo

@Mq: O to, to! Klejąca zwykle wymaga dodatkowej operacji, np. podgrzania, a samoprzylepną położysz na czymkolwiek, a ona hyc i się przylepia. Sama. ;)

Ostatnio edytowany przez Bluki (2018-10-27 21:02:27)

8

Odp: XCA12 logo

Podgrzania?:-) Myślałem, że żartujesz sobie:-)
Miałem na myśli taką zwyczajną taśmę, którą po prostu przykładasz, a ona się przykleja:-) I właśnie dokładnie taką cienką jak kartka papieru. Kurde, taśma to taśma:-)
Jakoś można tutaj to nazewnictwo rozszerzać chyba w nieskończoność, ja akurat mam taką, którą kupiłem jako taśmę do przyklejania folii paroizolacji na poddasze, ale poprzednio miałem taką do przyklejania wykładzin, a jeszcze poprzednio uniwersalną taśmę dwustronną z marketu. Wierzcie lub nie, ale wszystkie te trzy taśmy były identyczne:-) W zasadzie to była dokładnie taka sama taśma:-)
W każdym razie chyba wiadomo o co chodzi i autor już będzie wystarczająco dobrze wiedział co kupić, a ostatecznie kosztuje taka taśma kilka zł, to nie zubożeje, a kilka metrów jej nadmiaru wystarczy mu do końca życia do klejenia etykiet, emblematów, badge i innych logoblaszek:-)

9

Odp: XCA12 logo

Brawo MY !

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

10

Odp: XCA12 logo

Wow, dzięki jak tylko wyjmę obudowy z kąpieli perhydrolowej to zaraz zastosuję taśmę samoprzylepną/klejącą hehehe. Powyższe informacje bardzo mi się przydadzą:)