1

Temat: [K] Dyskietki 12 MB

Witam, może ktoś posiada w swoich zbiorach dyskietki 12 MB w dużym formacie i mógłby mi kilka sprzedać bądź na coś się wymienić. Jakby ktoś coś to proszę o info. Pozdrawiam

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/93c05f279acd.jpg

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

2

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Hej, nie pomoge ale mam prosbe - czy moglbys przyblizyc ten format. Lubuje się w 'obsolete media' ale pierwszy raz widze. Na szybko szukałem info w necie ale raczej kiepsko...

(powodzenia zycze!)

3

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Wyglada to na dyskietke 5,25 na sterydach 333TPI !!

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Jedna z wcześniejszych wersji SyQuesta? Tylko tam chyba było 10MB, a tu widzę 12... Jeśli się nie mylę - popytaj w starych studiach DTP, mogą mieć w archiwum. Ja mam tylko 44MB i 88MB, ale to do TT-ki ;)

Sikor umarł...

5

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Willy, nom - mniam... :)
Sikor, to nie ma raczej nic wspólnego z SyQuestem. AFAIK wszystkie cartridge do SyQuesta były oznaczone jego logo ew "SyQuest compatible". Ale popytać tak czy inaczej możesz :)
Mpolak, jeśli możesz to wrzuc zdjęcia dyskietek, napedu, opisz je trochę. Jak widzisz wzbudziles zainteresowanie i zaintrygowałeś nas :)

Ostatnio edytowany przez Azbest (2018-11-13 22:58:45)

6

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Nabyłem kiedyś taki napęd i się zastanawiam czy można by go podłączyć do STE. Napęd i obudowa SCSI. Zanim zacznę inwestycje w kable, przejściówki itp, przydało by się trochę więcej dyskietek. W internecie informacji jak na lekarstwo a tu niektóre osoby mają zadziwiające rzeczy pochowane po szafach, więc robię rozeznanie czy ktoś już czasem nie przerabiał tego tematu i czy w ogóle się da.


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4e4e3d126267.jpg

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

7

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Da rade więcej zdjec? Jakies zlacza, tabliczki znamionowe? Znasz poprzednie zastosowanie sprzętu? Kto i do cego go uzywal? Gdzie to kupiles?... Pytan jest wiele... :)

Rozne kable i przejsciowki mam. Czego potrzebujesz?

8

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Wygląda na napęd od Apple... Czyli studia DTP mogą być dobrym kierunkiem.
@Azbest: właśnie o ile pamiętam - nie wszystkie pierwsze nośniki (10MB) miały logo SyQuesta. Od wersji 44MB już tak, przynajmniej nie spotkałem bez loga...

Sikor umarł...

9

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Gwoli ścisłości, ten format to "Verbatim 12MB Internal Subsystem".

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

10

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Mam taki napęd (wewnętrzny, SCSI) i mam 3 dyskietki. Ale tylko 3. Jeszcze go nie podłączałem I nie odpalałem, jestem w trakcie składania PC-ta, który to pociągnie. Kiedyś nawet udało mi się dowiedzieć, jak się te dyskietki (i ten system) nazywają. Niestety, nie zapisałem tego, ani nie zapamiętałem

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

11

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

@krotki: w necie po wpisaniu tego hasla tylko sowa pochuczala smutne "hu hu". Wiesz o jakiejś stronie z info? I co z mejlem? :)
@perinoid: jakies fotki masz? tabliczki znamionowe, zlacza? możesz zrobic?

12

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Nie wiem nic o tym formacie, ponad to co da się wygóglać, czyli kilka artykułów w PC Magazine z lat 1987-88.
EDIT: mail będzie wieczorem jak siądę do PC.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2018-11-14 16:33:18)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

13

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Nie wiem, czy dobrze widziałem, ale chyba na fotce tej dyskietki widać, że ktoś nieźle tam "paluchem" mazał, więc nie wiem, czy to zadziała...

14

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Refleksy świetlne, nośnik magnetyczny jest pod osłoną tak jak w dyskietce 3,5" i nawet go tu nie widać.
@Azbest: wysłałem PW.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

15

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Azbest napisał/a:

@perinoid: jakies fotki masz? tabliczki znamionowe, zlacza? możesz zrobic?

Fotki poniżej. Mam chyba trochę nowszy, gęstszy napęd bo dyskietki są 24MB a nie 12 jak u ciebie. Ale poza tym wygląda to podobnie.

Post's attachments

20181115_114727m.jpg 54.44 kb, liczba pobrań: 3 (od 2018-11-15) 

20181115_114745m.jpg 64.17 kb, liczba pobrań: 3 (od 2018-11-15) 

20181115_114757m.jpg 45.1 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-11-15) 

20181115_114807m.jpg 34.55 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-11-15) 

20181115_114857m.jpg 67.25 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-11-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Dzień dobry wszystkim.

Trafiłem tutaj szukając do swojej kolekcji dyskietki 5.25" o pojemności 12MB oraz 24MB.
Zbieram różne dyskietki i brakuje mi m.in. w\w w kolekcji. Jeśli ktoś byłby skłonny sprzedać mi 1 szt, lub wymienić się, byłoby super.
Może być niedziałająca, uszkodzona, brudna, po terminie przydatności do spożycia... Po prostu, zależy mi na "sztuce".
Wiem, że post jest stary, ale może ktoś tu akurat zajrzy. Jeśli byłby ktoś chętny, proszę pisać. Gwarantuję satysfakcję ze sprzedaży.

Grzesiek.

17

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Na pewno 12MB? A nie 1.2MB?

Edit: Wtórny analfabetyzm. Przepraszam, nie było tematu :)

Ostatnio edytowany przez mono (2023-08-28 11:54:23)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

18

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

:-) Były Verbatim HyperFlex 12MB orz 24MB.
Brakuje mi obu pozycji.

19

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

GW13 napisał/a:

:-) Były Verbatim HyperFlex 12MB orz 24MB.

A pytałeś w Verbatimie: https://www.verbatim.net.pl - może ściągną dla Ciebie lub mają jakiś stary magazyn?

Sikor umarł...

20

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

Dziękuję za podpowiedź, ale to się na pewno nie uda.
To jest korporacja. Vendor, sprzedaje tylko do dystrybucji. Zwykle nie trzyma żadnych stanów magazynowych. Dystrybucja sprzedaje do autoryzowanych partnerów. Partnerzy do sklepików i odbiorców hurtowych. U nikogo nie doproszę się, o poszukanie dyskietek.
Sam pracuję w dystrybucji IT. Gdy usiłuję komuś pomóc, w kupnie jakiejś wycofanej części, bo mu padła, są same problemy. Zarówno w górę jak i w dół łańcucha. Każdy widzi tylko problem...

21

Odp: [K] Dyskietki 12 MB

To zapytaj bliżej źródła, a nie u dystrybutora polskiego. Często wbrew pozorom daje radę coś wyciągnąć, a e-mail kosztuje Cię dwie minuty pracy.

Sikor umarł...