1

Temat: Folie klawiatur do Atari

Wreszcie pomału kończę prace nad foliami klawiatur. Na początek "sprężynkowa" wersja XE i Atari 800 (nie XL!). Potem będą kolejne.

Post's attachments

Atari_800.jpg 1.54 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

spring_XE.jpg 1.85 mb, liczba pobrań: 1 (od 2018-10-25) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Folie klawiatur do Atari

Pytacie się, jaka cena. Szczerze powiedziawszy, nie wiem jeszcze, ale około 60-70 zł sztuka. To są dopiero egzemplarze przedprodukcyjne, zobaczymy, ile mnie to finalnie wyjdzie.
Aha, ponieważ Simius wciąż ma folie do gumkowych (dwuwarstwowe), to ja takich nie będę robił. Będą za to do 800XL, Atari 400, 1200XL.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Folie klawiatur do Atari

Beta tester poszukiwany! Najlepiej ktoś, kto ma Atari XE sprężynkowe i Atari 800 (nie XE i nie XL). Otrzyma ode mnie folie klawiatur do przetestowania i zgłoszenia uwag. Jeśli nie znajdą się osoby, które mają oba modele, wyślę oddzielnie do pierwszych chętnych. Warunek: jak najszybsze przetestowanie - max. tydzień od otrzymania. Folia po testach zostaje u testera.

Post's attachments

800_1.jpg 658.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

800_2.jpg 542.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

XE_1.jpg 867.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

XE_2.jpg 836.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ja niby mam większość modeli Atari 8 bit, ale mieszkam daleko.

5

Odp: Folie klawiatur do Atari

Łosiemsetke mam , sprężynkową chyba też ... mogę pogadać z Yolkiem i może wspólnie by się zrobiło testa....

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ja mam tylko sprężynkowe klawi, Atari 800 nie posiadam. Do tych pierwszych mogę pomóc w testach :) Tydzień mi w zupełności starczy, mam właśnie urlop :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

7

Odp: Folie klawiatur do Atari

Mam Atari 800, chętnie przetestuję. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Folie klawiatur do Atari

Dzięki za deklaracje, folie lecą do Jesionena i Voya, bo akurat coś tam jeszcze będę im wysyłał.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: Folie klawiatur do Atari

U mnie okazało się że 800tka ma klawiaturę bez foliową .... ;/

Ostatnio edytowany przez stryker (2018-11-08 03:09:55)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Folie klawiatur do Atari

No właśnie, okazuje się, że większość Atari 800 (nie XL) ma klawiatury mechaniczne. Czy ktoś ma Atari 800 z folią pod klawiaturą , żeby przetestować moje produkty?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: Folie klawiatur do Atari

Serio, nikt nie ma 800 z folią??
A przy okazji: Jesionen przetestował dogłębnie folie do sprężynkowego XE i działają jak złoto.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: Folie klawiatur do Atari

Folie do sprężynkowego XE można już zamawiać. Cena w przedsprzedaży 69 PLN, nieco wzrośnie później. Folii nie będzie zbyt wiele, dlatego warto kupić, póki są (będą za moment).
Chętnych proszę o wpłatę należności na konto:

56 1140 2004 0000 3102 7434 1496
Retronics

Koszt wysyłki niezależnie od liczby folii - 15 zł.

Może być paypal: zamowienia(małpa)retronics.eu

Po zapłacie prośba o maila z danymi wysyłkowymi na powyższy adres mail.

Post's attachments

XE_1.jpg 867.15 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-11-14) 

XE_2.jpg 836.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

13

Odp: Folie klawiatur do Atari

Tradycyjnie, dużo było krzyku o te folie, a teraz dwa zamówienia otrzymałem... Dlaczego mnie to nie dziwi? ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ja tam wezmę... 2 na zapas :-)

edit.
Kasa poszła.

Pozdrawiam,
pancio

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2018-11-15 10:22:57)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

15

Odp: Folie klawiatur do Atari

Duddie napisał/a:

Tradycyjnie, dużo było krzyku o te folie, a teraz dwa zamówienia otrzymałem...

Duddie: a rozmawialiśmy na ten temat, kiedy ja robiłem swoje folie... :)

16

Odp: Folie klawiatur do Atari

Duddie, ja chcę kupić ale ty nie chcesz mi sprzedać ;)
Jak będziesz miał to co potrzebuje, to zamówię po kilka sztuk żeby zaoszczędzić na przesyłce.

Moja córka już się nie może doczekać kiedy zacznie pisać gry w Basic.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2018-11-15 15:54:32)

Post's attachments

k1200xl.jpg 147.24 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

17

Odp: Folie klawiatur do Atari

Uwaga: osoby, które wpłacały za folię, a nie wysłały maila z adresem do wysyłki - proszę o pilne uzupełnienie braku! W innym wypadku nie będę w stanie wysłać folii...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: Folie klawiatur do Atari

Proponuję brać, póki są. Bo wznawiał produkcji nie będę. Zainteresowanie tylko w PL, za granicą chyba nie mieli sprężynkowych...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

19

Odp: Folie klawiatur do Atari

Tak jak pisałem wcześniej,  ja jestem zainteresowany kilkoma foliami do 1200XL i XE, mam klawiaturę na sprezynkach.
Dlaczego cena za granicą jest o jakieś $5 wyższa niż w Polsce? Jest też wyższa niż u konkurencji.

20

Odp: Folie klawiatur do Atari

Sprawy przelicznika. Poza tym, u jakiej konkurencji porównujesz? Ma ktoś takie folie?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

21

Odp: Folie klawiatur do Atari

Wielki szacunek za folie sprężynkowe. Reanimowałem właśnie kolejną klawiaturę i co muszę powiedzieć, to zaskoczyło mnie jak dobrze klawiatura od Atarki może działać. Albo już po prostu zapomniałem, bo wytłuczone stare folie nie działają zbyt "precyzyjnie". Polecam prewencyjnie każdemu posiadaczowi "sprężynek".. :) .. póki folie są jeszcze dostępne.

Dzięki Duddie!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Folie klawiatur do Atari

A czy ktoś ma wiedzę gdzie dostać przyłącza do klawiatur do serii XE (XL chyba też takie ma). Chodzi o ten konektor wlutowany w płytę do którego podpinamy folię.
Mam pęknięty, próbowałem go zespawać, ale to niewiele dało.

23

Odp: Folie klawiatur do Atari

@stRing: do XE chyba mam potwierdzę wieczorkiem :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

24

Odp: Folie klawiatur do Atari

W moim najładniejszym (i zarazem najbardziej zniszczonym) komputerze mam rozsypującą się folię, jak tylko ruszy produkcja, piszę się na jedną do sprężynkowej klawiatury 800 XL. No chyba, że gdzieś uda mi się dostać działającą, kompletną klawiaturę, lub chociażby kilka sprężynek, bo tych też mi brakuje do trzech klawiszy. Szkoda sprzętu, bo leży na dnie szafy, a tak, to mógłby z dziećmi się Basica uczyć.



Artur.

25

Odp: Folie klawiatur do Atari

W 800XL tylko jeden model klawiatury ma folię, pozostałe cztery są mechaniczne.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...