1

Temat: Sonari

Cześć. Kupię pcb do Sonari lub najlepiej zmontowany egzemplarz.

2

Odp: Sonari

Nie wiem, czy ktoś je robi. Dokumentacja jest na stronie Autora: http://raven1.magix.net/sonari/sonari.html a playerek dla utworów .PT3 z ProTrakera3 z ZX (2xAY) jest w trakcie pisania, więc jeśli już ktoś to będzie robił polecam wersję Sonari z dwoma AY/YM. Tym bardziej że urządzenie jest tak zaprojektowane że można wsadzić do niego tylko jeden układ (AY lub YM) jeśli ktoś nie chce/nie ma obydwóch.

Edit: Jest już gotowy player plików .STC (Sound Tracker 1.1 z ZX), ale wymaga jeszcze selekcji utworów demonstracyjnych. Wkrótce będzie dostępny.

Ostatnio edytowany przez mono (2018-12-03 13:55:20)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

3

Odp: Sonari

@mono, a playerek ędzie dla ludzi tylko sparta only?

Sikor umarł...

4

Odp: Sonari

Sparta only. Nie ma życia poza uniwersum SDX :)

Edit: Ale będzie dostępny kod źródłowy playera gdyby ktoś chciał używać tych modułów we własnym kodzie.

Ostatnio edytowany przez mono (2018-12-03 13:56:38)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: Sonari

Mam akurat dwa chipy. Bardzo chciałbym zrobić tego carta, ale się zobaczy.  Nie kalkuluje mi się zamawiać jednej płytki. Widziałem też, że jest problem z dostaniem reszty scalaków (smd).

6

Odp: Sonari

bedzie ktos zamawial te plytki? SONari/YAMari?

7

Odp: Sonari

@Sikor - a przesiądź się wreszcie z tego Mydłosa na Spartę, uwierz mi system o niebo lepszy,.. o wygodzie pracy nie wspominając.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Sonari

Jak ktoś napisze gdzie i jak to mogę zamówić albo się podepnę do innego zamówienia...

9

Odp: Sonari

Sprawdzałem orientacyjną cenę na www.prototypy.com i wychodziło ok 50pln za 1 sztukę. Czy to dużo?
A jaka powinna być grubość laminatu pcb na carta?

10

Odp: Sonari

Słuchajcie, jak byście chcieli, to mogę takie płytki wyprodukować (znaczy zamówić wyprodukowanie).
Tylko od razu mówię, że nic więcej nie robię, nie lutuję, nie składam, nie kompletuję części, ale same PCB mogę Wam ogarnąć.
Mogę to zrobić powiedzmy po 25zł/szt plus wysyłka, powiedzmy całość z wysyłką 32zł. Jak pasuje i chcecie to zróbcie tutaj listę, dajmy czas powiedzmy do świąt na zapisy, wtedy zamówię w okolicach świąt, to jakoś po nowym roku by były. Chyba że chcecie inaczej terminy rozłożyć.
Można też przegłosować kolor płytek, cała partia musi być w jednym kolorze, ale do wyboru jest zielony, żółty, niebieski, czerwony, czarny, biały.
Jak chcecie, to piszcie, jak nie to też piszcie że nie:-) Ja w międzyczasie zapytam Torimana o zgodę i jaki jest w ogóle status tego jego projektu (w sensie legalności i bycia w porządku w stosunku do kolegi, który to skonstruował), bo może sam by to chciał robić.

11

Odp: Sonari

1. lemiel - 1 sztuka.

12

Odp: Sonari

Fajnie byłoby jakby takie super projekty nie leżały w szufladzie. Oczywiście też byłbym chętny na pcb. 1 szt.

13

Odp: Sonari

+2 dla mnie - laminat różowy poproszę :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

14

Odp: Sonari

2 szt.

15

Odp: Sonari

Ok, wysłałem maila do Torimana z prośbą o zgodę na produkcję.

Dostępne kolory to: zielony, żółty, niebieski, czerwony, czarny, biały. @pancio.net jak chcesz różowe, to przegłosujcie czerwony i wybielę Ci jedną w perhydrolu, będzie różowa:-) Jak nikt nie zagłosuje, to wybiorę sam przy zamawianiu i nikomu nie powiem jakie będą - dowiecie się przy odbiorze przesyłki.

Dopisujcie się kopiując zawsze ostatnią listę, żeby się w tym szło połapać.

1. lemiel - 1szt
2. piomet - 1szt
3. pancio.net - 2szt
4. 5eba - 2szt
5.

16

Odp: Sonari

Dobra, nie wiem, na co mi to, ale żeby się udało - tylko prośba, zapłacę po nowym roku tym razem, bo mnie póki co budżet na grudzień zabił nieco...
Dopisujcie się kopiując zawsze ostatnią listę, żeby się w tym szło połapać.

1. lemiel - 1szt
2. piomet - 1szt
3. pancio.net - 2szt
4. 5eba - 2szt
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania

Sikor umarł...

17

Odp: Sonari

1. lemiel - 1szt
2. piomet - 1szt
3. pancio.net - 2szt
4. 5eba - 2szt
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony

Atari & Amiga User!

18

Odp: Sonari

7.dragmar 1szt.

19

Odp: Sonari

1. lemiel - 1szt
2. piomet - 1szt
3. pancio.net - 2szt
4. 5eba - 2szt
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony
7. dragmar 1szt.

20

Odp: Sonari

1. lemiel - 1szt
2. piomet - 1szt
3. pancio.net - 2szt
4. 5eba - 2szt
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony
7. dragmar 1szt.
8. ZuluGula - 1 szt

21

Odp: Sonari

1. lemiel - 1 szt.
2. piomet - 1 szt.
3. pancio.net - 2 szt.
4. 5eba - 2 szt.
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony
7. dragmar - 1 szt.
8. ZuluGula - 1 szt.
9. Voy - 1 szt. - też czerwona

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

22

Odp: Sonari

Jestem za tym aby Mq pomógł Wam i SONari :)

Podziękujmy ładnie dla Mono za softłer.

Pozdrawiam

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

23

Odp: Sonari

Dziękuję pierwszy :)

24

Odp: Sonari

Ja również dziękuję Mono. Bez softu taki sprzęt jest tylko ciekawostką, a dopiero soft może go ożywić na dobre. Choć oczywiście podziękowania za projekt sprzętu i wstępne jego testy należą się też torimanowi, który w ogóle ten projekt powołał do życia, i dzięki któremu w ogóle takie cacko powstało.

Jest zielone światło od torimana, rozmawiałem też z nim i dostałem zielone światło na drobne poprawki, więc postaram się przed zamówieniem tych płytek jeszcze je minimalnie poprawić pod kątem zmniejszenia ilości drutów na tyle na ile się to uda bez zbytniej ingerencji w całość projektu.

Tak że działamy. Myślę sobie też, że może właściwie wcześniej zamówię te płytki, bo spojrzałem w kalendarz, że mówiłem o świętach, ale to jeszcze dość daleko. Może zróbmy te zapisy do końca przyszłego tygodnia. Czyli zapisy do 15 grudnia. Najwyżej jeśli za jakiś czas będzie potrzeba więcej to się zrobi w nowym roku nowe zapisy na kolejną partię.

Aktualna lista:

1. lemiel - 1 szt.
2. piomet - 1 szt.
3. pancio.net - 2 szt.
4. 5eba - 2 szt.
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony
7. dragmar - 1 szt.
8. ZuluGula - 1 szt.
9. Voy - 1 szt. - też czerwona
10. Mq - 2 szt. - czerwona
11.

Zapisy do 15 grudnia.

25

Odp: Sonari

1. lemiel - 1 szt.
2. piomet - 1 szt.
3. pancio.net - 2 szt.
4. 5eba - 2 szt.
5. sikor - 1 sztuka, czerwona (a co ;P), bez wybielania
6. Renton - 1 sztuka, najlepiej kolor czerwony
7. dragmar - 1 szt.
8. ZuluGula - 1 szt.
9. Voy - 1 szt. - też czerwona
10. Mq - 2 szt. - czerwona
11. Eagle - 2 szt.