326

Odp: SlightSid żyje ;]

się produkują... zasoby finansowe ograniczone to wszystko wolniej idzie :) A i czekam jeszcze na obudowy.

327

Odp: SlightSid żyje ;]

Możemy wspomoc preorderem...

328

Odp: SlightSid żyje ;]

jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić... tzn. pre-order, w tym wypadku bardzo chcę mieć gotowy produkt w ręku który będzie można od razu kupić.

329

Odp: SlightSid żyje ;]

2016 ? :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

330

Odp: SlightSid żyje ;]

seban ...czy raczej 2017 :( ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

331

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

Elektronika gotowa i czeka na mechanikę, tzn. obudowę i frezowanie w niej otworów pod gniazda audio. Nie mam niestety teraz głowy to tego. Mam nadzieję że 2016 jednak się uda.

332

Odp: SlightSid żyje ;]

Komodorowcy pochwalili się takim projektem: http://csdb.dk/release/?id=150177
Czy wyjście SlightSID-a jest wolne od takich problemów?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

333

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

Tak wyjście ze Slight SID-a jest w pełni zabezpieczone. Jego wyjście jest buforowane, nie straszne mu zwarcia, ESD i inne przypadki które mogą się zdarzyć w podsystemie audio :)

334

Odp: SlightSid żyje ;]

seban - jest szansa że w tym roku ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

335

Odp: SlightSid żyje ;]

jakby to Lotharek przejął to w tydzień będzie gotowe ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

336

Odp: SlightSid żyje ;]

Płytka jest ponoć gotowa od dawna... Seban, nie daj się prosić, sidy leżą na ebayu, wstaw podstawki i każdy sobie dokupi :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

337

Odp: SlightSid żyje ;]

Seban napisałbyś co w temacie SlightSid'a ? Będzie coś z tego ? Bo zbliża się 2019 ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

338

Odp: SlightSid żyje ;]

no nie wiem, ja tam mam i nie narzekam ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

339

Odp: SlightSid żyje ;]

@stryker: szanse oczywiście są, ale przyznaję że klika nieudanych prób współpracy różnego rodzaju firmami mającymi zająć się kwestiami mechanicznymi spowodowały że przestałem uważać temat za pilny, szczególnie że miałem inne problemy na głowie. Na pewnym etapie uznałem że dość wkładanie w to kolejnych środków i czasu, bo są inne priorytety. Nie chcę tutaj obiecywać żadnych kolejnych terminów bo nie wiem jaka przyszłość mnie czeka, wrócę do tematu po nowym roku i zobaczymy co w kwestii obudowy da się zrobić tym razem.

340

Odp: SlightSid żyje ;]

Kolega Mq w przeciągu tygodnia zebrał 20 chętnych na Sonari (AY w Atari) i za ileś tygodni będzie gotowa płytka od chinola. Jeśli projekt prototypu SlightSida istnieje (a istnieje, bo trzymam go w ręce i patrzę na niego) to całkowicie nie rozumiem skali problemu. Udostępnij projekt i z pewnością znajdzie się chętny by wyprodukować partię PCB, oraz chętni by to kupić.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

341

Odp: SlightSid żyje ;]

problemem jest tylko mechanika, tzn. dostosowanie/wycięcie obudowy. same laminaty są gotowe i to od dawna, komponenty do montażu też leżą i czekają. montaż płytek zrobię jak tylko ogarnę sensownie obudowy.

http://seban.pigwa.net/aa/slt_sid_pcb.JPG

Ostatnio edytowany przez seban (2018-12-07 22:25:21)

342

Odp: SlightSid żyje ;]

Jak na to wszystko patrzę, to najsensowniejszym rozwiązaniem jest przy tej ilości różnych cartów i urządzeń PBI/ECI powrót do kwestii rozwoju czegoś co początkowo miało się nazywać: [baczność] Atari 1090 XL ES [/spocznij]. Jest konkretny pomysł, może coś się uda z tym ruszyć - ale raczej bez zbędnego gadania na forum, bo to niczego dobrego w ten projekt nie wniesie ;) Wówczas żadna obudowa do carta nie będzie potrzebna.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

343

Odp: SlightSid żyje ;]

Cześć,

Pin - mój początkowy expander szyny przekształca się bardzo powoli w 1090XE. Prawdopodobnie miałby na pokładzie 4 przełączalne sloty kartridży, 3 sloty CART+ECI, mocniejszy zasilacz Atari, rozdzielacz SIO i może coś jeszcze. Dołączany we wszystkie tylne złącza Atari 65XE/130XE/800XE. Taki projekcik...

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

344

Odp: SlightSid żyje ;]

to musi być zrobione na takiej zasadzie, jak wspominał Ci Mono. Inaczej to nie ma sensu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

345

Odp: SlightSid żyje ;]

@toriman1,

A gdyby podejść do tematu troszkę inaczej... korporacyjnie. Rozumiem, że masz już prototyp, Włożyłeś już w ten projekt dużo czasu (podobno hobby się nie liczy :-)). Pytanie. Czy istnieje szansa, że paru kolesi "zleci" Ci dokończenie projektu... finansując włożoną pracę? Taki Small Crowdfunding... Jesteś w stanie wyliczyć ile to to by kosztowało? Podzieli się to na "paru" chłopa i może załatwimy raz na zawsze temat wielo-dostępu CART+ECI.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

346

Odp: SlightSid żyje ;]

nie chodzi o to, by to "załawić". Chodzi o to, by to miało perspektywistycznie sens, bo sam "słiczer" cartów + ECI i taki wspomniany SIO splitter to za mało. Urządzenie musi być NewDev z możliwością ew. przemapowania tych cartów pod konkretne adresy i swoim "bios" do ogarnięcia slotów, czyli coś ze sterowaniem flaków jak np. Ultimate. Dyskusję jednak lepiej przenieść do dedykowanego wątku i najlepiej niech się Mono wypowie, bo to mądry człowiek jest ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

347

Odp: SlightSid żyje ;]

http://1090xlr.bitsofthepast.com/index.html

Mam nadzieję że powstanie jeden standard a nie dwa.

348

Odp: SlightSid żyje ;]

Nowy projekt zawiera w sobie 100% funkcjonalności 1090.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

349

Odp: SlightSid żyje ;]

Pin napisał/a:

nie chodzi o to, by to "załawić". Chodzi o to, by to miało perspektywistycznie sens, bo sam "słiczer" cartów + ECI i taki wspomniany SIO splitter to za mało. Urządzenie musi być NewDev z możliwością ew. przemapowania tych cartów pod konkretne adresy i swoim "bios" do ogarnięcia slotów, czyli coś ze sterowaniem flaków jak np. Ultimate. Dyskusję jednak lepiej przenieść do dedykowanego wątku i najlepiej niech się Mono wypowie, bo to mądry człowiek jest ;)

O matko - kartridge można TYLKO przełączać i zawsze pod rygorem zimnego startu Atari. Chcesz mieć uruchomione naraz dwa kartridże?? Co do CART+ECI - zadaniem urządzenia jest takie postępowanie aby OS Atari sprawnie włączył go w Tablicę i pozwolił na bezkolizyjne użytkowanie. Dlatego każde nowe urządzenie musi mieć swój konfigurowalny numer i nic więcej poza sterownikami nie trzeba bo w danej chwili i tak tylko jedno urządzenie może zostać obsłużone A co w tym jest najpoważniejszym "wihajstrem" to konieczność wbudowania w każde urządzenie obsługi protokołu konfiguracji bo albo mamy expander CART+ECI podobny w idei do ISA na PC albo chcemy mieć wariant a'la PCI na PC co z automatu spowoduje konieczność wymyślenia i wyprodukowania kontrolera protokołu negocjacji zasobów.

Muszę odnowić dyskusję z Mono :]

Osobiście pozostanę na razie przy zwykłym expanderze.

Ostatnio edytowany przez tOri (2018-12-08 23:02:28)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

350

Odp: SlightSid żyje ;]

toriman1 napisał/a:

O matko - kartridge można TYLKO przełączać i zawsze pod rygorem zimnego startu Atari.

W takim wypadku jak piszesz - nie działała by Ci Sparta, KMK IDE, Karin Maxi, ACTION i kilka pomniejszych rzeczy z włożonymi innymi kartami. Cartridge należy włożyć w sloty przy wyłączonym Atari, potem nic nie stoi na przeszkodzie aby je podłączać i odłączać przez odpowiednie zmiany adresowe. Na tej zasadzie działa Ci Atari Basic, który jest w systemie widziany jako nic innego jak... Prawy cartridge (czasy Atari 800), a jednak możesz go włączyć/wyłaczyć programowo.

Sikor umarł...