Temat: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

3 szt. cartów diagnostycznych  ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon + supermon + ultimate ripper - jak na zdjęciu.
130zł / szt. z wysyłką

Post's attachments

cart_2.jpg 110.72 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-11-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Bry, poproszę 1 szt. Wysyłam E-mail.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Ja poproszę również 1szt.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Ja również 1 szt. poproszę

5

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Ja również 1 szt. poproszę

6

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

gdyby sie ktos rozmyslil tez jestem zainteresowany

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

7

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Na dzien dzisiejszy mam 3 sztuki. We wtorek beda kolejne 3 szt tak ze wszyscy dostana ;)
Moj email odmawia wspolpracy wiec jesli mozecie to wyslijcie mi PMa z adresem do wysylki a ja Wam podesle dane do przelewow albo paypala.

8

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

To ja również poprosze jedna sztukę.

9

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

ja tez 1 szt

.

10

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

ja tez 1 szt

11

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

A tak z ciekawości dla laika, czy może ktoś opisać do czego one dokładnie służą ?

12

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Do testowania wszystkich Atari 16+ bitow.
Supermon i ultimate ripper - w zasadzie to samo o ile wiem - pozwalaja na "podglad" pamieci progrmu ktory sie aktualnie wykonuje (i zripowanie np. obrazkow czy muzyki)

Ostatnio edytowany przez damanloox (2018-11-29 14:24:08)

13

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Update: email znowu dziala - mozna kontaktowac sie na maila albo PW.

14

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

UR jest rezydentny, tj. wywołuje się przez reset, a następnie wciśnięcie F1. SM to akcesorium GEMowe. Kartridż fajny, bo widzę że obsługuje ROMy 128kB, wiele multicartów do ST obsługuje tylko ROMy 64kB (stąd brak diagnostyki do Falcona).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

15

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Carty tych co zamówili i zapłacili (wszyscy z wyjątkiem pablozp) są w drodze. Ew. kolejna partia dopiero jak zbierze się z 3-4 zamówienia (ew. pojedyńcze zamówienia z dopłatą na przesyłkę około 15zł)...
Uwagi do przyszłych użytkowników:
- zworki ustawione na ST/Mega. Każdy sobie poprzestawia zworki na co tam chce...
- carty wkładamy chipem i zworkami "do góry" - tzn. jak cart jest w slocie mamy widzieć zworki i chip. To ważne bo "standardowe" carty diagnostyczne z reguły wkłada się odwrotnie!

16

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Panowie... Carty beda w czwartek, najpozniej w piatek. Paczka w koncu dotarla do Polski i jutro rano carty ida do Was poleconym priorytetem.
Przepraszam za opoznienie ale jest grudzien a poczta (zarowno IE jak i polska) ma w tym miesiacu jedna niesmiertelna odpowiedz: okres przedswiateczny.
Gdyby do kogos do piatku cart nie dotarl prosze o maila/PW - zwroce pieniadze albo wysle nowy cart...

17

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

będziemy testować maszyny przez święta :-)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

18

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Jak masz zworki do wyboru 64k/128k (a ten cart ma) to może warto wrzucić EmuTOSa i/lub DiagROM. Są kości Flash 8Mbit to się tam wszystko zmieści, ew. można poświęcić SM i UR (2*64k). Marzy mi się jeszcze wersja CARTowa SysInfo i YAART.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

19

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

emutos 128k bedzie bez GEMu (bo z gemem bedzie mial wiecej niz 128k)... SysInfo i YAART - zrob wersje cartowa to bedzie na carcie ;) Ja za malo wiem zeby pisac/przerabiac sysinfo czy cokolwiek innego (nawet optymistycznie zakladajac ze sa zrodla) a majac dwuletnia corke raczej ciezko znalezc czas na "poglebianie" wiedzy o ST ;)
chetnie bym poeksperymentowal ale te kosci ktore mam sa OTP i kosztuja sporo wiec eksperymenty nie bardzo mi sie oplacaja... Jak ktos zna jakas kosc ktora mozna flashowac w nieskonczonosc niech da znac - wtedy chetnie sie pobawie z rmutosem na tym karcie...

20

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Ty masz pewnie AT27C4096. Z pamięciami Flash 16-bit na 5V faktycznie jest problem. Mój cart ma 2x 39SF040. Jedyne 256k x 16 na 5V jakie znalazłem, ale nie w PLCC-44 to AT49F4096A i 28F400.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2018-12-11 23:37:32)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

21

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

damanloox napisał/a:

Panowie... Carty beda w czwartek, najpozniej w piatek. [...]

I słowo cartem się stało! Dzięki damanloox!

Na razie sprawdziłem z Mega 4. Działa. Reszta testów w weekend.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Również potwierdzam.
Cart jest już w moim posiadaniu.  :)
Przetestowałem pod TT030.  Działa.

Dzięki damanloox

23

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

Bogu dzieki bo juz zaczynalem sie martwic ze sw. mikolaj nie istnieje ;)

24

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

pw

25

Odp: Cart diagnostyczny ST/Mega/STE/MegaSTE/TT/Falcon

pw