Temat: Monitor pod 65XE

Cześć!
Temat pewnie już wałkowany wielokrotnie, ale..... Przypadkiem stałem się posiadaczem monitora UNITRA, fotka w załączniku. Jestem słaby w tematach wideo, lepiej mi idzie z audio więc proszę o pomoc w temacie podłączenia ATARI to tego zabytku. Załączam fotkę wyjść. Do złącza DIN5 podłączam bez problemu 65XE i C64C tym samym kablem, ale może warto pokombinować i podpiąć te dwa kompy, a w szczególności ATARI hehehe do tego ciekawego złącza DB9 - może uzyskam jakieś lepsze efekty?? Co na to szanowni Koledzy forumowicze??

Post's attachments

20181211_193701.jpg 273.53 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-12-11) 

20181211_193720.jpg 291.78 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-12-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Monitor pod 65XE

Do tego DB9 to możesz sobie spróbować Herculesa podpiąć, zdaje się. Atarki nie podepniesz bo potrzeba synchronizację poziomą i pionową.

Chyba, że się mylę :-)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-12-11 21:42:26)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Monitor pod 65XE

Nie kombinuj , masz wszystko na Din5

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Monitor pod 65XE

Jeżeli to jest TWM315... to wejście DB9 jest tylko cyfrowe. Wyjście Y przyjmuje tylko stany logiczne TTL, tak samo jak wejście "I" (intensity).

To wejście było przeznaczone do jakichś kart video, które wypluwały z siebie sygnał cyfrowy TTL. I nie jestem przekonany że to mógł być Hercules.

Nie pamiętam jaką częstotliwość odświeżania poziomego miał Hercules, ale chyba ponad 15KHz, a ten monitor w/g instrukcji która jest dostępna u strykera: Instrukcja TWM315 wychodzi na to że to tylko 15KHz max, (sprawdziłem: Hercules miał częstotliwość odświeżania poziomego ~18KHz)

Ale i tak pomijając wszystkie te niedogodności to  w instrukcji piszą że sygnał może być podłączony tylko do jednego z gniazd wejściowych.

Ostatnio edytowany przez seban (2018-12-12 00:09:11)