Temat: Humory XF551

Mam drobny problem z moją stacją. Odpalam kompa do SDX. Jest OK. Wkładam dyskietkę sformatowaną na SS-SD do stacji, robię DIR - działa. Wyjmuję tę dyskietkę, wkładam SS-DD, robię DIR - działa. Wyjmuję tę dyskietkę, wkładam ponownie poprzednią SS-SD - nie działa, po timeoucie dostaję "138 Device does not respond". Wciskam Reset, komputer robi szybki restart - dyskietka SS-SD znów działa.

Na jednocześnie podłączonej jako druga 1050 (z Tomsem, żeby DD też działało) zmiana dyskietek nie robi wrażenia.

O co chodzi? Walnięty czujnik zmiany dyskietki? Ale wtedy problem by było po zamianie SD na DD. Nie rozumiem tego...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Humory XF551

Te stacje tak mają - znany problem. Wgraj spatchowany ROM.

Sikor umarł...

3

Odp: Humory XF551

Dzieki. ROM mam, muszę zainstalować. Zatem temat do zamknięcia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Humory XF551

Sikor - ale pod Sparta DOS X tak nie powinno być, problem dotyczył Atari DOS.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Humory XF551

@Pin, mylisz się. W sparcie był jakiś patch, który się ustawiało, o ile pamiętam. Sama stacja po prostu gubi niektóre gęstości po zmianie dyskietki.

Sikor umarł...

6

Odp: Humory XF551

ROM ver.7.7 + applied  patch (PAL + NTSC) for Atari XF551 (Slovak Atari pages):

http://blog.3b2.sk/igi/post/Atari-XF551 … ver77.aspx

Ostatnio edytowany przez Igi (2018-12-12 17:40:36)