1

Temat: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

Witam,
Drodzy forumowicze jako, że udało mi się do kolekcji kupić Atari 1040STE to zamierzam się nim trochę zająć, doposażyć i dopieścić. Dlatego na początek szukam takich rzeczy:

Chętnie zanabędę drogą kupna kompletną i w miarę czystą obudowę do Atari ST, najchętniej jakby się trafiła od Atari 1040STE.
Rozważę każdą propozycję, obudowa może być cała, bądź sama góra, byle by nie była połamana, może być po wybieleniu.
Kwestie finansowe do dogadania, zależnie od stanu.

Kupię również myszkę do Atari, sprawną, stan wizualny dobry, lub bardzo dobry.

Kupię Ultrasatana, z kablem i softem, używany, nowy bez znaczenia byle był sprawny.

Jak już się trochę nacieszę, to będę chciał zlecić serwis, czyli kompletne czyszczenie środka, wymianę kondensatorów i co tam jeszcze się w niej znajdzie do zrobienia, dlatego będę szukał zaufanej i znającej temat osoby.

Wszystkie kwestie do dogadania, kontakt najlepiej na PW bądź email: sir_nyny@o2.pl

Dziękuję i pozdrawiam

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

2

Odp: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

Ultrasatan nieaktualny, kupiłem u Lotharka.

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

3

Odp: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

Sama góra w STe jest taka jak w nowszych STf(m), jedyna różnica to plakieta ale tę chyba masz. Wybielanie tym obudowom nie służy i wychodzi delikatnie mówiąc słabo (chyba, że ktoś lubi "Atari ST marble edition"). W STe z kondensatorami raczej nie było problemów. W moim STe siedzą oryginalne, w STf wymieniłem, bo płyta była "po przejściach" ale w sumie wszystkie wymontowane okazały się sprawne i w całkiem dobrej kondycji (pojemność, upływność, ESR). Także w kwestii recappingu ograniczyłbym się do zasilacza. Myszkę mam ale nie używam, szczerze powiedziawszy to tragiczna jest (ale sprzedać nie sprzedam, to jeden zestaw, od nowości w moim posiadaniu), wolę współczesną optyczną.
Zestaw startowy do STe to 4MB RAM, TOS 2.06 lub przełączany 1.62/2.06 i ew. Gotek (ja mam jako zewnętrzny z przełącznikiem A/B), do tego wymiana klawiatury i TOSu na UK, jeśli masz DE.

Jak trafisz stację SF3x4 z kablem to bierz nawet niesprawną.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

4

Odp: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

_tzok_ napisał/a:

Sama góra w STe jest taka jak w nowszych STf(m), jedyna różnica to plakieta ale tę chyba masz. Wybielanie tym obudowom nie służy i wychodzi delikatnie mówiąc słabo (chyba, że ktoś lubi "Atari ST marble edition").

Czy ja wiem, że zawsze marble? Może widziałeś tylko efekty jakiegoś błędnego/zepsutego wybielania przez kogoś. Tu masz moje STE, wybielane chyba w czerwcu tego roku - mocno żólta była i klawka i buda.
https://zapodaj.net/850cb54ed7c63.jpg.html

5

Odp: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

_tzok_ napisał/a:

Sama góra w STe jest taka jak w nowszych STf(m), jedyna różnica to plakieta ale tę chyba masz. Wybielanie tym obudowom nie służy i wychodzi delikatnie mówiąc słabo (chyba, że ktoś lubi "Atari ST marble edition"). W STe z kondensatorami raczej nie było problemów. W moim STe siedzą oryginalne, w STf wymieniłem, bo płyta była "po przejściach" ale w sumie wszystkie wymontowane okazały się sprawne i w całkiem dobrej kondycji (pojemność, upływność, ESR). Także w kwestii recappingu ograniczyłbym się do zasilacza. Myszkę mam ale nie używam, szczerze powiedziawszy to tragiczna jest (ale sprzedać nie sprzedam, to jeden zestaw, od nowości w moim posiadaniu), wolę współczesną optyczną.
Zestaw startowy do STe to 4MB RAM, TOS 2.06 lub przełączany 1.62/2.06 i ew. Gotek (ja mam jako zewnętrzny z przełącznikiem A/B), do tego wymiana klawiatury i TOSu na UK, jeśli masz DE.

Jak trafisz stację SF3x4 z kablem to bierz nawet niesprawną.

Dziękuję za informację odnośnie Must Have w STE.
Zestaw startowy można powiedzieć, że w ciągu tego tygodnia sam ogarnąłem.
- przełożyłem Goteka z mojego 1040STFM, działa
- zamówiłem u Lotharka Ultrasatana, podłączyłem i działa
- zamówiłem 4MB Simm, zamontowałem, działa
- zamówiłem TOS 2.06PL, zamontowałem, przelutowałem  zworki, działa

Z tego co piszesz, zostało mi, wymiana tej spękanej obudowy, choć zastanawiam się czy nie kupić całego STE w nienagannym stanie, bo wysypało ich trochę na OLX. Coprawda przełożyłem z STFMa interfejs na myszkę USB i działa, ale jednak co orginał to orginał, no i wymiana w takim razie tych kondensatorów w zasilaczu, ale to już samemu raczej nie ogarnę.

Ostatnio edytowany przez nyny (2018-12-17 00:57:48)

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

6

Odp: [K] Kupię obudowę Atari ST, myszkę Atari, Ultrasatan, zlecę też serwis

Myszka nieaktualna.

Na obecną chwilę, poszukuję:

Obudowy atari STE
Ekranu OLED do Goteka (ale nie z taśma tylko z pinami do wpięcia kabli)
Osoby, która się podejmie sprawdzenia, konserwacji, wymiany kondensatorów i naprawy jeśli będzie konieczna mojego STE.

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)