26

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Hej Seban!

Wymieniłem diodę i kondensator (UCY nie mieli... :( ) i jest postęp...

Zarówno na 800 jak i na 65 jest:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/12/1 … 162550.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/12/1 … 162559.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/12/1 … 162555.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/12/1 … 162822.jpg

Oczywiście próbowałem wgrać coś z magnetofonu i zonk... Tzn. wyskakują nazwy gier, opcja LOAD Y/N, ładuje jakieś 10 - 13 obrotów i wywala error (wcześniej od razu wywalał błąd). Nie raz od razu wywala błąd. Sprawdziłem ustawienie głowicy i jest mmmiodzik. Jedna rzecz jest zastanawiająca. UDAŁO mi się wczytać jedną grę (Bumperball). I to kilka razy... Więc znowu nie mam pojęcia o co kaman... Myślę że teraz elektronicznie jest już wszystko OK. Będę kombinował jeszcze z mocą sygnału przy nagrywaniu na kasetę ...

Chyba że masz jakiś inny pomysł, bo do tej pory miałeś same trafienia w 10! :)

Ostatnio edytowany przez Yoo_Gas (2018-12-15 19:18:21)

27

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Hej!

No świetne wieści! Cartridge udało Ci się naprawić! :) Tak właśnie powinien działać! Teraz możesz być pewien że oprogramowanie i sam cartridge działa bezbłędnie :) Fajnie że udało Ci się doprowadzić to do działania! :)

Z tego co piszesz teraz pozostaje Ci powalczyć trochę z magnetofonem... bo widać że coś jeszcze jest na rzeczy... w carcie KNS BIG, gdy uruchomisz Super Cartridge 4.0 to jest tam program "head set", zobacz jak wygląda sygnał nagrany na kasetę przy użyciu tego programu. ew. użyj "Tape Doctor I", on wizualizuje to trochę lepiej, będziesz wiedział czy sygnał sygnał "wygląda dobrze".

Skoro głowica jest ustawiona OK, to tak jak piszesz, warto poeksperymentować z poziomem sygnału, ma on spore znaczenie. Nie wiem jakich źródeł do nagrań używasz, ale aby mieć pewność że wszystko OK, możesz zawsze wygenerować sobie "świeże" przy pomocy "Turgen System" <--- Dzięki mozolnej pracy baktraaa, wspiera on na szczęście również format Blizzard Turbo :)

EDIT: ... przypomniało mi się... zajrzyj do tego wątku ... Turbo Blizzard - porady Zenona/Dial

Ostatnio edytowany przez seban (2018-12-15 19:55:33)

28

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Hej.

Bez Ciebie bym go nie naprawił... Za nic na świecie nie wpadł bym na pomysł wymiany kondensatora i diody... Bardzo Ci dziękuję za pomoc:D. Jak kiedyś będzie okazja, to masz u mnie dużego browara :D.

Zrobiłem ekranowanie dolnej obudowy magnetofonu i zawinąłem też w aluminiową folię elektronikę rozszerzenia w magnetofonie. Próbowałem coś wgrać na szybko ale się nie udało... Temat na razie musiałem odłożyć bo inne obowiązki się pojawiły :(.  Jak coś ruszę znowu w tym temacie to się odezwę... Muszę pokombinować jeszcze z ustawieniami głowicy i poziomem sygnału...

Jeszcze raz Seban wielkie dzięki!!!

29

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Postanowiłem trochę wrócić do tematu (długo mi zeszło... miałem fazę na Amigę:) ) i w miniony weekend poświęciłem trochę czasu i posiedziałem znowu przy tym temacie.

Generalnie sprawa wygląda tak, że pomimo różnych ustawień głowicy i kombinacji z poziomem sygnału gry nie wgrywają się :-(. Próbowałem również z plikami z innych źródeł i bez zmian. Przełożyłem płytkę turbo do innego magnetofonu, dołożyłem więcej folii aluminiowej. Dalej nic. Wykluczam teraz że magnetofon niedomaga, ponieważ w "normalu" gry ładują się bez problemu (w obu magnetofonach w "normalu" jest O.K.). Teraz to już chyba zostaje że płytka turbo jest uszkodzona... Posiedzę jeszcze przez święta i majówkę, może coś jeszcze wymodzę...

Ostatnio edytowany przez Yoo_Gas (2019-04-18 08:30:49)

30

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Przed zawinięciem elektroniki w folię ZAIZOLOWAŁEŚ ją? Folia robi zwarcie.
Czy na wyjściu interfejsu turbo pojawia się jakiś sygnał w czasie odczytu?
Na ekranie są jakieś pasy?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

31

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

jer napisał/a:

Przed zawinięciem elektroniki w folię ZAIZOLOWAŁEŚ ją? Folia robi zwarcie.

Oczywiście że została zabezpieczona przed zwarciem ;).

jer napisał/a:

Czy na wyjściu interfejsu turbo pojawia się jakiś sygnał w czasie odczytu? Na ekranie są jakieś pasy?

Tak. Sprzęt tutaj zachowuje się tak jak powinien. Wyskakuje nazwa gry ale po kilku obrotach wywala błąd. Wcześniej udało mi się wczytać jedną grę (Bumperball)...

32

Odp: Problem z Blizzard BIG 2.0

Czy magnetofon si/ę zatrzymuje gdy pojawia się nazwa gry? Jeśli nie, to do wymiany są styki pod klawiszami FWD i REW. Częsty przypadek w starych XC12 i późniejszych.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware