Temat: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Kupiłem zestaw kości z US Doubler do stacji 1050. Dzisiaj założyłem (stacja w 100% niemodowana, sprawna). Niestety - nie wstaje. Sam moduł procesora pracuje (ale to tylko dwa procki jeden na drugim). Mam wrażenie, że walnięty jest ROM albo czegoś nie wiem. Kość ROMu to układ oznaczony S68810P. Czy do jego zastosowania konieczne jest przestawienie zworek nad tą kością? Według dokumentacji US Doubler zmiana jest konieczna dla kości z naklejką (domyślam się, że chodzi o EPROM-y), a dla tych bez naklejki - nie. Ta naklejki nie ma, więc niczego nie ruszałem. Może powinienem?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

US doubler (Slovak Atari pages):
http://blog.3b2.sk/igi/post/Atari-1050- … ubler.aspx

3

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Ok. Czyli 6810 to RAM, co zupełnie błędnie odczytałem. Głupi ja.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Igi napisał/a:

US doubler (Slovak Atari pages):
http://blog.3b2.sk/igi/post/Atari-1050- … ubler.aspx

Niestety, lektura nie zmieniła stanu rzeczy. Możliwe, że ROM jest uwalony (bo sam RAM sprawia wrażenie działającego poprawnie na oryginalnym ROM-ie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

może to pomoże:
http://www.serious-dial.atari.pl/zzone/s1050.html
Zenon coś napisał o przelutowaniu zwór przy ROM'ie i modyfikacji dekodera adresowego na płycie stacji
...ale ja nie wiem o co chodzi. :- |

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-12-19 09:21:03)

6

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Zmieniłeś EPROM na taki z US Doublerem?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Być może się mylę ale chyba zamiast dostać kanapkę z 2 kości sram 6810 + eprom 2732, dostałeś kanapkę + kość sram S68B10
(oznaczenie, które odczytałeś jako S68810P)
http://www.bitsavers.org/components/ami … oducts.pdf

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-12-26 04:09:57)

8

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

@Dudie: Oczywiście. Właśnie założenie tego ROM-u powoduje, że stacja nie wstaje. Na oryginalnej kości ale kanapce pamięci z US Doublera stacja pracuje.

@RTG23: A to by zmieniło sytuację. Miałem zapewnienie, że przed zdemontowaniem wszystko działało (możliwe, że uszkodzenie nastąpiło podczas demontażu). Ale możliwe też, że gość został wprowadzony w błąd (jest commodorowcem). Sprawdzę jeszcze dokładniej model kości jak wrócę do roboty.

Czy ktoś z W-wy mógłby mi zaprogramować (odpłatnie oczywiście) ROM z US Doublerem?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-12-26 11:19:33)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

W pierwszej kolejności trzeba ustalic czy to co włożyłeś w gniazdo ROM jest w ogóle epromem (promem) czy czymś innym.
Na płycie głównej stacji raczej na razie nie ma co grzebać.
Jeżeli to jest ten zestaw co jakiś czas na allegro wisiał to też chciałem go kupic ale trochę drogo mi było. Dobrze, że nie kupiłem. Ze zdjęcia, które było zamieszczone nie mozna było za bardzo odczytać  co to za model kości.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-12-26 22:01:05)

10

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Ja mam działającą stację z us doublerem, rozszerzenie sam zrobiłem. Możemy porównać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Duddie, Ty nie trać czasu na porównywanie.
Ludzie na DragonCarta i Tomsa do LDW czekają.

12

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

RTG23 napisał/a:

i Tomsa do LDW czekają.

Oto to...

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

13

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

I ja przypomnę, że czekam na TOMS-a :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

14

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Na folie klawiatur sprężynkowych też wszyscy czekali, sprzedało się pięć i cisza. Więc podchodzę z rezerwą do tych deklaracji. Produkcja Dragoncarta pochłonie niemałą sumkę, zrobić trzeba minimum setkę,  żeby to miało sens. I znów sprzeda się z 10 sztuk.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

15

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

... ja kupiłem.. choć nie potrzebuję, póki co.. :-) Natomiast TOMS-a potrzebuję!

Co do DC, może zróbmy listę tych co się zadeklarują/przedpłatą... przykładem niech będzie Sonari... ~50 sztuk na pniu?

Pozdrawiam,

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2018-12-29 10:30:06)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

16

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Okej, zajmę się i jednym i drugim niebawem. Mam tylko dwie ręce, sezon świąteczny był dla mnie pracowity, w dodatku od 1,5 tygodnia jestem chory, choć już jest lepiej. Muszę się zająć priorytetowo rzeczami, które pozwolą mi zarobić z dużą dozą prawdopodobieństwa, no i dalej utrzymać się na rynku. Jak się zapewne domyślacie, wymaga to sporej gimnastyki - choć jak ostatnie 3,5 roku pokazało - jest możliwe ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Duddie napisał/a:

... Produkcja Dragoncarta pochłonie niemałą sumkę, zrobić trzeba minimum setkę,  żeby to miało sens...

No to faktycznie nie ma co się spieszyć i trzeba się nad tym mocno zastanowić czy to ma sens.
Wydaje się, że więcej chętnych jednak będzie na Tomsa do LDW.
Dobra, kończe bo się off-topic robi.

Perinoid wrzuć może fotkę tego układu co to go dostałeś żeby można było ocenić czy to eprom czy nie.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-12-29 16:37:14)

18

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Rzeczywiście, to może nie być S68810P, a S68B10P.
https://drive.google.com/file/d/13DSxRh … DtuAX/view
Muszę się ponownie dopytać, czy się nie pomylił.

[Edit]
Wygląda na to, że sprzedawcę oszukał ktoś, kto miał mu to sprawdzić - wziął ROM, a oddał ten SRAM. I teraz idzie w zaparte. Mam dostać kasę z powrotem.

Wraca pytanie - czy ktoś i wysmaży wsad US Doublera w EPROMie?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-01-02 12:50:05)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

19

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Albo mi się wydaje albo gdzieś wyczytałem, że w jakimś sklepie elektronicznym w Warszawie możesz kupić eprom i za dopłatą mogą ci go od razu zaprogramować.
..ale pewności nie mam.

20

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

O... To by mi załatwiło sporo spraw, w tym i nie tylko temacie...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

21

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Perinoid kup sobie programator:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15743

22

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

Widziałem wątek. Chwilowo brak funduszy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

23

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

perinoid napisał/a:

Czy ktoś z W-wy mógłby mi zaprogramować (odpłatnie oczywiście) ROM z US Doublerem?

perinoid napisał/a:

Wraca pytanie - czy ktoś i wysmaży wsad US Doublera w EPROMie?

Nie jestem z Warszawy, ale wysyłkowo mogę pomóc. Mam na miejscu kości, tylko podeślij jaki konkretnie i skąd chcesz wsad.

24

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

piwkooo napisał/a:

Nie jestem z Warszawy, ale wysyłkowo mogę pomóc. Mam na miejscu kości, tylko podeślij jaki konkretnie i skąd chcesz wsad.

Że nie z W-wy - to nie ma problemu. Piszę na priv. Chętnie skorzystam z pomocy. Dzięki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

25

Odp: 1050 i US Doubler - coś muszę jeszcze wiedzieć?

ROM założony (dzięki @piwkooo), stacja pomyka bardzo ładnie. Temat do zamknięcia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.