Temat: Coś do 65XE

Coś takiego dzisiaj kurier do mnie przyniósł:)

Post's attachments

20190104_183505_resized_1.jpg 106.41 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Coś do 65XE

Ssszzzz kurde, chciałem umieścić post, w "Co ostatnio udało ci się kupić" hehehe:)

3

Odp: Coś do 65XE

gratulacje :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Coś do 65XE

i teraz najlepsze - za ile, bo: Midimate bez tych dyskietek potrafił kosztować 300-400pln, a dyskietkami widziałem za czterokrotność tej kwoty mimo, że programy jak na dziś dzień stanowią archaiczną ciekawostkę ale - jako nośnik stanowią o wartości całości w kategorii kolekcjonerskiej. Cenę znam, bo rozmawialiśmy o tym na priv, ale możesz się oficjalnie pochwalić ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Coś do 65XE

Jasne, w sumie to w takich przypadkach żadna tajemnica, tylko trzymam Cię Pin-u za słowo i mam nadzieję, że się uda zrzucić zawartość dyskietek na dysk twardy:) Będziesz dysponował czasem za tydzień w weekend - wybieram się do "Grodu Kraka" ??:)
Za ile kupiłem hahaha - Niemiec płakał jak sprzedawał:) Razem z przesyłka 49 Euro, więc wcale taka okazja, to chyba nie była? Natomiast liczę, na przetestowanie urządzenia, nie wiem czy działa, więc jeszcze nie ma się co cieszyć - jesteś "guru" w tych tematach!!!

6

Odp: Coś do 65XE

Mam jeszcze na oku fabrycznego FALCONA, ale nie dysponuję taka kwotą, sprzedający chce 650 Euro:)

7

Odp: Coś do 65XE

kopia tego softu była (chyba na AOL), ale nadawało się to centralnie do niczego. Jedynie co działa bardzo dobrze w temacie MIDI, to jeden player do MIDów, jeden rejestrator (oba programy z buforem na około max 300kB ram portB), oraz dość ciekawy tracker Macieja Sygita. Tylko te trzy programy są użyteczne oraz działają bez najmniejszego oporu na współczesnym osprzęcie (głównie chodzi o współpracę z twardzielem).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Coś do 65XE

Yamaha QY100 podłączona do midimate gra tak jak trzeba, natomiast Roland Fantom XR błędnie mapuje (?) instrumenty i wychodzi trochę chaos....

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

9

Odp: Coś do 65XE

... ale najdziwniejsze połączenie jest takie i niech ktoś to wytłumaczy dlaczego tak to właśnie działa, otóż mamy taki hardware:

* Yamaha DTXPress 4 i jakieś tam DEMO, oraz MIDI OUT
* Atari 130XE, (lutoAtari)
* SIO Splitter by Lotharek
* Prototyp MIDIBOX by Alex
* MidiMate - interface Midi po SIO

.. no i teraz odpalam rejestrator MIDI chcąc zapisać to, co gra Yamaha przez Midimate - dostaje dane i nic nie słyszę. Ale - w rejestratorze włączam Midi thru i teraz Midibox gra to, co Yamaha odtwarza a Atari zapisuje. Dodam, że MidiBox to płytka z syntezatorem GM dołączonym do RX/TX SIO na chama. Pytanie: dlaczego to gra po włączeniu opcji Midi thru .. :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Coś do 65XE

Zdaje się, że to normalne, mam wrażenie, że przy Atari STE i CUBASE też tak się dzieję, dzisiaj sprawdzę:)

11

Odp: Coś do 65XE

ThePink, jeżeli wysyłasz sygnały MIDI z QY do Atari i to dalej leci do Fantom-a XR, to oczywiście, że będą z Fantoma wychodzić głupoty :) Roland musi mieć pokonfigurowane Patche zgodnie z kanałami jakie dostaje, można oczywiście bawić się kontrolerami, ale to może zająć kilka lat:) Jeżeli całością steruje Atari XE i midimate, to Roland i tak musi mieć porobione zestawy brzmień (patche z odpowiednio przyporządkowanymi brzmieniami do kanałów).

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2019-01-06 08:35:05)

12

Odp: Coś do 65XE

Muszę nad tym popracować :)

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2019-01-07 22:11:14)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC