51

Odp: Robbo ST

No z tego co ja pamiętam, to Robbo jakoś inaczej nagrane i w TOS nie jest widoczna zawartość katalogu i to nie jest plik *.prg który się uruchamia.

Jestem prawie na 100% pewny, że ta wersja która załączyłem działała uruchamiana z goteka (autoboot) jak i działała (po przegraniu na dyskietkę FastCopy z goteka na flopa) z dyskietki. Co prawda ostatnio jak w nią grałem to miałem jeszcze 1040STFM z 1MB ramu.

Dzisiaj postaram się odpalić i sprawdzić.

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-01-08 17:19:39)

52

Odp: Robbo ST

Wersja Pera Putnika to wersja plikowa do zgrania na US jak i napewno na dyskietke, pozzatym D-BUG zrobil Robbo tez, a tam jest jeden plik ROBOO.PRG, ktory tez dziala na STE z US i TOS 2.06 EN, bo takiego mam. :)
Natomiast to co wyslal Lopez, czyli obraz na nagrany na dyskietke, to jego sie da uruchomic z dyskietki, i dziala napewno na Falconie, na STe nie moge sprawdzic bo w tej chwili mam stacje HD, ktora jeszcze nie czyta mi dyskietek w formacie DD, a taki jest obraz dyskietki w formacie *.ST

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

53

Odp: Robbo ST

Sprawdziłem, wersja którą udostępniłem działa bez problemu uruchamiana z goteka i z dyskietki.

W TOS widać tak jak by była pusta dyskietka, trzeba uruchomić kompa z dyskietką, wtedy startuje, wersję TOS w moim 520STE mam 1.06 (ten z kolorowym znakiem Atari i rokiem 89).

ps. Zacząłem grać ponownie i zaciąłem się na planszy 4 (świat 3) ktoś wie jak to przejść? trzeba wejść jakoś do tych teleportów bokiem, ale nie ma jak :/

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-01-08 17:36:25)

54

Odp: Robbo ST

Problem w tym, ze ja w miejsce stacji mam Goteka podlaczonego i fizycznie stacji dyskow nie mam.
Pobawiłem się jeszcze, podjął próbę uruchomienia od razu z goteka i teraz mam wyskakujące 4 bomby.
Spróbowałem podmontować obraz bez ładowania i zauważyłem, że po podmontowaniu w  goteku widzę już pliki z krzaczkami w nazwach.
Chciałbym uniknąć jednak szukania i podłączania flopa, bo docelowo w tym STe ma zostać setup ultrasatan plus gotek.
Może moje STe coś humorzaste jest, i dopóki serwisu się nie doczeka to będzie kaprysić;)

Ostatnio edytowany przez nyny (2019-01-08 21:48:14)

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

55

Odp: Robbo ST

Ale sprawdzasz wersję, którą udostępniłem czy tą która sam przerabiałeś ?
Ja testowałem dzisiaj swoją wersję i na 100% działa a w TOS pokazuje pustą dyskietkę.

Może ściągnij jeszcze raz i weź innego pena ?

56

Odp: Robbo ST

Twoją.
Właśnie szukam innego usbka.
Ale coś mi się wydaje, że to moje STe już się domaga serwisu.
Właśnie mi krzyczy przy starcie: bad rom crc in chip e :(

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

57

Odp: Robbo ST

Ja bym zaczął sprawdzanie od odłączenia wszelkich dodatkowych wynalazków podłączonych do komputera, wsadzenie oryginalnych pamięci oraz dociśnięcie TOS'ów (ewentualnie je wyciągną i sprawdził czy nie zaśniedziały styki).

ps. widzę, że TOS'a masz nowego, jak masz to wsadź oryginalne kości.

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-01-09 07:47:52)

58

Odp: Robbo ST

Panowie, wszystko fajnie działało, ale się ze...ło :)

Odkopuję temat, chciałem sobie ponownie zagrać w Robbo na ST i sobie nie pograłem :(

Wydaje się, że gra nie chodzi na rozszerzonym ST z 4MB, czy może ktoś sprawdzić u siebie?

59

Odp: Robbo ST

Przed chwila sprawdziłem wersje od Putnika, na swoim Atari STE z 4MB TOS 2.06 i działa

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

60

Odp: Robbo ST

Chodzi mi o wersję dyskietkową  (zapomniałem dopisać), bo oczywiście wersja Putnika działa ok.

61

Odp: Robbo ST

@lopez, sprawdzilem swoja wersje dyskietkową, nie plikowa i na tym STE uruchamia sie bez problemu, moge jeszcze sprawdzic na "krótkim" ST z 4MB, ale podejrzewam ze będzie działać

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

62

Odp: Robbo ST

lopez, sprawdzę u siebie, tylko czy chodzi o plik z postu #40, czy jakiś inny?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

63

Odp: Robbo ST

Te pliki ktore sa tutaj wrzucone (obrazy dyskitki MSA oraz ST) to sa wersje dyskietkowe, nie plikowe, sprawdziłem na ST TOS 1.04 4MB + SF314 pieknie chodzi

Ostatnio edytowany przez Kroll (2023-02-23 20:25:19)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

64

Odp: Robbo ST

Kroll napisał/a:

(obrazy dyskitki MSA oraz ST) to sa wersje dyskietkowe

zaiste :-D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

65

Odp: Robbo ST

Bardziej chodzi mi o wersję z postu 47 *.st.

Qurcze nie mogę jej odpalić z fdd na maszynach z 4MB.

Kopia na fdd robiona z goteka w FastCopy2 z zaznaczoną opcją kopiowania wszystkich sektorów.

66

Odp: Robbo ST

Wiesz co ja nie uzywam Goteka ale wiem jedno, obrazy dyskietek z rozszerzeniem *.ST zawsze nagrywam na normalne dyskietki dwoma programami, albo jest ST2DISK, albo chyba JAYMSA umozliwia takze, napewno spawdzony jest ten pierwszy sposób. FASTCOPY radzi sobie z obrazami DIM bodajże (jeśli dobrze pamietam)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

67

Odp: Robbo ST

uicr0Bee napisał/a:

lopez, sprawdzę u siebie, tylko czy chodzi o plik z postu #40, czy jakiś inny?

lopez napisał/a:

Bardziej chodzi mi o wersję z postu 47 *.st.

Po konwersji pliku .msa z postu #40 do postaci .st. okazuje się on tym samym co plik .st z posta #47, z dokładnością do .md5.
U mnie bootuje się on, z goteka, na STE z 4MB oraz na 260ST z 4MB (by lopez ;-) ) Czyli obraz dyskietki jest OK i działa z 4MB w dwóch wersjach.

W 260ST Gotek podłączony przez adapter DIN14-IDC34 by tOri
W STE Gotek wewnętrzny z przełącznikiem A/B - całość by Mq

-- P.S. --

Nagrałem jeszcze ten obraz .st, za pomocą Fast Copy Pro, na STE, z Goteka (B) na dyskietkę (A). Ta dyskietka też ładuje się prawidłowo.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-02-24 20:48:46)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

68

Odp: Robbo ST

Z goteka działa, ale z fdd nie chce się za nic odpalić, chociaż wcześniej nagrywałem normalnie i chodziło :(

69

Odp: Robbo ST

Próbowałeś Fast Copy Pro? U mnie działa. Możesz podjechać po dyskietkę :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

70

Odp: Robbo ST

Jeszcze spróbuję przełożyć stację z dużym przyciskiem z SF314 do STka i sprawdzię, bo nie mam przełącznika A/B aby bezpośrednio z zewnętrznej stacji odpalić na STFM.

71

Odp: Robbo ST

A sprawdzałeś w krótkim ST z tej SF314 jako A?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

72

Odp: Robbo ST

Tak, to samo, nie chce działać z fdd na krótkim z 4mb, chyba, że wszystkie stacje jakie mam mają jakiś problem :-?

73

Odp: Robbo ST

Chyba bardziej prawdopodobne są:
a) wadliwa dyskietka/dyskietki (nagrywasz z weryfikacją?)
b) złe parametry w programie kopiującym, słaby program, który sobie z tym formatem nie radzi. Próbowałeś "Fast Copy Pro"? Ja nim nagrałem z sukcesem.

Wpadnij z Twoją dyskietką, sprawdzimy u mnie. A ja ci po prostu dam nagraną, działającą :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

74

Odp: Robbo ST

Za chwile mogę sprawdzic na swojej 520ST z SF314, nagram obraz uzywajac Fast Copy Pro, wezme obraz ST z tego wątku

Ostatnio edytowany przez Kroll (2023-03-01 19:06:32)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

75

Odp: Robbo ST

Ten obraz jest jednostronny! Ja kopierowi najpierw kazałem przeskanować źródło, odczytał sobie konfig, ustawił parametry do zapisu, włączyłem weryfikację zapisu i formatowanie źródła i tak poszło.

Lopez, a jaki jest w ogóle objaw? Zaczyna się bootować? Jaka jest różnica między bootem z goteka i z fizycznej dyskietki?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.