101

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Nie pamiętam ale na pewno nie ta właściwa bo kiedyś sprawdzałem.
Typu już nie pamiętam.
Miałem tylko nadzieję, że energia fotonów nie jest ściśle jednakowa.
Ale chyba jednak jest, bo to zależy od materiału użytego do domieszkowania.

102

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Pytałem o długość fali, bo...

Wikipedia napisał/a:

Raz zapisana, pamięć EPROM może zostać skasowana jedynie przez wystawienie jej na działanie silnego światła (UV-EPROM) ultrafioletowego (wymagana długość fali: 253,7 nm), które jonizuje izolator umożliwiając odpłynięcie zgromadzonego ładunku...

...  nie sądzę aby długość fali musiała być tak dokładna... ale zapewne bo musi być coś z zakresu UV-C.

103

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

seban napisał/a:

EDIT2: sprawdziłem wersję XEX, po 28 levelu który ma "?" jako układ bloków do rozbicia... następuje level 29 z dwoma rzędami klocków u góry, po czym odpala się level 30 i to jest już kaszana i śmiecie na ekranie. sprawdzę zatem oryginał na carcie. Sprawdziłem oryginał na carcie, odpalony na real sprzęcie. Gra zachowuje się dokładnie tak samo... sieczka na 30-levelu.

Czyżby autor założył że nikt nie dotrze tak daleko?

EDIT3: LOL... autor popełnił błąd w kodzie ;) zakładał że poziomów będzie 49... jednak poziomów w grze umieścił 29... poziom 30 faktycznie nie istnieje... po poprawce w kodzie gry po przejściu 29 poziomu... gra po prostu startuje od nowa tzn. od poziomu nr 1 :) nie ma żadnego zakończenia, nawet napisu "congratulations" :D

Niesamowite - Nexuss na carcie, choć też zepsuty. Ale odkrycie jest fajne - wielkie dzięki za podrążenie tematu i za poprawkę!

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

104

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

seban napisał/a:

Pytałem o długość fali, bo...

Wikipedia napisał/a:

Raz zapisana, pamięć EPROM może zostać skasowana jedynie przez wystawienie jej na działanie silnego światła (UV-EPROM) ultrafioletowego (wymagana długość fali: 253,7 nm), które jonizuje izolator umożliwiając odpłynięcie zgromadzonego ładunku...

...  nie sądzę aby długość fali musiała być tak dokładna... ale zapewne bo musi być coś z zakresu UV-C.

Tak się składa, że może być bardzo dokładna, z dokładnością do pojedynczego eV.
Tylko zanieczyszczenia mogą spowodować rozbieżność, lub stosowanie wielu pierwiastków domieszkowania.

Ja miałem nadzieję na to drugie, bo z zanieczyszczeń to energia jest tak mała, że kasowanie trwało by latami.

105

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Nie będę się tutaj sprzeczał,  bo po prostu się za mało na tym znam, ale sądziłem naiwnie że to nie musi być dokładnie 253,7 nm aby EPROM mógł zostać skasowany... sprawdziłem jednak notę katalogową od świetlówki UV-C którą stosuje (seria Philips TVU) i faktycznie podają że większość emisji następuje w na 253,7nm (jakieś 4.9W mocy jest wypromieniowane na tej długości fali). Moja wiedza w tej kwestii jest zbyt ogólna i zbyt mało precyzyjna abym rozumiał dlaczego długość fali musi być aż tak precyzyjne dobrana.

106

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Chodzi o energię jaką musi mieć foton by doszło do anihilacji w danym materiale.
Ale to najmniej istotne ma być tyle i kropka. ;)

107

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Ja kiedyś też próbowałem LED'y UV, ale z żadnym skutkiem nawet po kilku dniach. EPROMY wymagają długości fali z zakresu UV-C. Wydaje mi się, że ta gra jest nie warta świeczki nawet jak się znajdzie LEDA, który świeci w minimalnym zakresie spectrum zahaczającym o długości fali, które odpowiadają za wykasowywanie pamięci. Ja używam świetlówki UV wymontowanej z lampy używanej w akwarystyce (takiej bakteriobójczej). Zamknąłem ją w skrzynkę i kasuje jak głupia. Zastanawiam się czasem czy nie za szybko, bo 2 minuty i EPROM czysty.

108

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Tak jak pisałem wcześniej robię dokładnie tak samo, świetlówka Philips TUV 6W, taka:

http://seban.pigwa.net/temp/philips_uv-c.jpg

Po 2-3 minutach EPROM czysty... no chyba że był zaprogramowany solidnie (tzn. nie algorytmem typu "smart" tylko "slow"), wtedy 5 minut i taki EPROM również jest czysty.

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-12 18:52:16)

109

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

seban napisał/a:

... to kolejny piracki klon carta Blizzard 8K, podpisany przez kogoś o nicku "SHOGUN".

Seban, jestem pod wrażeniem Twojej pracy.  Ponieważ w moich zbiorach posiadam również cart  podpisany przez kogoś o nicku "SHOGUN", wiec go tutaj zaprezentuje. Cart ma to samo  PCB jak prezentowany przez Ciebie. Różni sie rozmiarem pamięci eprom (27256) ma dwa TTL-e 7400 i 7438, dwa przełączniki i troche połączeń drutem w powietrzu na tzw. pająka. Aha, i ładną naklejke. Podejrzewam, że została naklejona już przez nabywcę.
Zawartości pamięci EPROM w pliku nie posiadam. Załączam fotki. Screenshoty powinny być cztery, ale screenshot-1 pojawia mi sie dwa razy, różni sie tylko  delikatnie kolorem. A moze ja nie umiałem go uruchomić przez kombinacje przełączania tymi przełącznikami.

Post's attachments

MAX_2.JPG 1.51 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MAX_3.JPG 488.8 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot-1.jpg 492.78 kb, liczba pobrań: 2 (od 2019-01-12) 

Screenshot-2.jpg 331.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot-4.jpg 361.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

110

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Hej!

Dzięki wielkie za pokazanie carta z Twoich zbiorów :) O kombinacje przełączników się nie martw... wszystko z tym cartem jest OK :) One chyba tak mają "by design"... zajrzyj do wątku kolegi anx239, o przygodach z jego wersją cartridge, myślę że roboczo możemy go nazwać "MAX", chodzi mi o ten wątek.

Wszystko wskazuje na to że anx239 ma wersję od innego pirata ;) Ty masz w posiadaniu wersję by "Shogun". W wersji carta którą ma anx239 napisy o autorach usunięto, w Twojej wersji wstawiono ksywę "Shogun", czyli nie dość że ten ktoś klonował czyjeś rozwiązania i oprogramowanie, to jeszcze się pod nimi podpisywał jako autor :) ale to był chyba "chleb powszedni" tamtych czasów... jak widać również piraci konkurowali ze sobą :)

Super że zechciałeś się podzielić cartem z Twojej kolekcji i zdjęciami do kompletu! :) Miło strasznie że komuś się jeszcze chce dorzucić do tego wątku jakieś informacje! :) Robi się z tego całkiem pokaźna biblioteka i archiwum ginących bezpowrotnie artefaktów z naszej przeszłości. Mało zapewne ludzi których to jakoś specjalnie interesuje, ale sądzę że warto to zachować w sieci... może przetrwa trochę dłużej, chociażby w postaci zdjęć i plików.

Ostanie dwa słowa... obecność 7438 sugeruje że Shogun otworzył również "zabezpieczenie sprzętowe" stosowane w oryginalnych cartach blizzard od KNS/Atares. Do tej pory sprawdzenie obecności tego układu zauważyłem tylko i wyłącznie w sofcie z carta KNG BIG 2.0. Tyle że w swojej wersji carta Blizzard 8K" go nie montował. W tym cartridge ten układ jest obecny.

EDIT: cieszę się z każdego zdjęcia, bo mając więcej takich rzeczy do wglądu, upewniam się czy dobrze na pewno wszystkiego się domyśliłem, w niektórych cartach są starte napisy ze scalaków, może to nie jest jakiś problem wielki obecnie, ale jeżeli widzę zdjęcie egzemplarza z niezatartymi scalakami to mam już 100% pewność :) Także jeszcze raz dziękuję za chęć podzielenia się materiałami! :)

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-12 19:28:46)

111

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Następny cart, ale tym razem to niejako formalność i być może trochę nowsza wersja/rewizja carta który był już opisywany przeze mnie w tym wątku: Blizzard Turbo - ponownie. W owym wątku można przeczytać o carcie dla blizzarda o nazwie "Phoenix 1.0". W tym wątku również przedstawię ten cart, jednak w wersji która znajduje się w kolekcji uicr0bee. Oprogramowanie zawarte w carcie prezentuje się tak:

http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr1.png  http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr2.png

http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr3.png  http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr4.png

http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr5.png  http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr6.png

http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr7.png  http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr8.png

Dlaczego przedstawiam ten cart ponownie, skoro już był opisany w dużo wcześniejszym wątku? I do tego dlaczego nadaję mu inny numer (1.0a) wersji?

Po dokonaniu zrzutu zawartości EPROM porównałem ją ze starą wersją celem weryfikacji czy poprzedni "zrzut"  był na pewno dobry... okazało się że są różnice... obawiałem się że któryś obraz może być uszkodzony... jednak szybki rzut okiem pozwolił stwierdzić iż różnicę występują tylko i wyłączne w napisach zawartych w dwóch microloader-ach. Ani jeden bajt kodu się nie różni.

W stosunku do wersji 1.0a, to w wersji 1.0 widać różnice w napisach w w Microloader 1.0 oraz Microloader 2.0:
http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0_micload1.png http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0_micload2.png

I można się dowiedzieć również że KNS i ATARES to chyba ta sama firma, ponieważ jak widać na załączonym obrazku możemy zobaczyć tam: KNS "ATARES". Coż w takim razie znaczy skrót KNS? ;)

Dodatkowo wersja cartridge od uicr0bee, miała włożony dwa razy większy EPROM (27C256 zamiast 27C128)... jednak najbardziej znaczącą linię adresową (A14) miała na stałe przypiętą do +5V (EPROM 27C128 ma na tym pinie sygnał VPP, który tez powinien być podłączony do +5V przy normalnej pracy pamięci). Postanowiłem sprawdzić jednak co znajduje się drugiej niewykorzystanej połówce  połówce EPROM... ciekawość nie dawała mi spokoju... więc odczytałem cały EPROM ... okazało się że EPROM zawiera dwie identyczne kopie oprogramowania :) Tym razem żadnych niespodzianek ani ukrytych ciekawostek :)

Jednak ze względu na różnicę w napisach, oraz to że cart wydaje się nowszy... (zastosowana większa pamięć, zapewne nie były już wtedy łatwo dostępne 27C128 lub producent ujednolicał/unifikował listę komponentów a różnica w cenie była niewielka to zdecydował się na stosowane jednakowych pamięci 27C256. Płytkę drukowaną miał przystosowaną do obu typów pamięci (poprzez zworki i mostki które można naciąć aby przerwać dane połączenie w zależności od potrzeb konfiguracyjnych) ... postanowił opublikować również i tę wersję carta, dodając do jej oznaczenia literkę "a" na końcu, zatem kontynuując już standardową procedurę:

1) zawartość pamięci EPROM:

- dla pamięci EPROM 27C128 o rozmiarze 16K: atares_phoenix_1.0a_(27C128).bin.7z
- dla pamięci EPROM 27C128 o rozmiarze 32K: atares_phoenix_1.0a_(27C256).bin.7z

Plik dla pamięci 27C256 to nic innego jak powielony dwa razy i plik dla pamięci 27C128. Normalnie wystarczyłoby zaprogramować tylko górną połówkę pamięci 27C256 zawartością pliku dla pamięci 27C128, ale skoro producent carta zrobił dwie kopie to zachowując zgodność z oryginałem też tak czynię.

atares_phoenix_1.0a_(27C128).bin:

MD5   : 32bd6793588fdc858485a1fd755bedc8
SHA256: 058c7ec6c59a4f2082c83d9616ba7b8c6379c22b66013d979004cbc4fb051ace

atares_phoenix_1.0a_(27C256).bin:

MD5   : 6d61b9641b8351fadc27b43882c5af05
SHA256: 761aa1237b062c338f4358152e5dacaee438beb080ade4ea329354e0bba93921

2) wersja XEX dająca się uruchomić spod DOS-a lub dowolnego loadera plików binarnych: atares_phoenix_1.0a.xex.zip

http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/scr/phoenix_1.0a_scr9.png

3) Schemat: wektor (PDF), raster color (PNG), raster grayscale (PNG).

Jest to typowy 16KB cartridge mapowany w obszar $8000-$BFFF, beż żadnego przełączania banków, za to z możliwością odłączenia go na drodze programowej poprzez dowolne odwołanie do obszaru $D500-$D5FF. To właśnie z bramek U2A i U2B zbudowano przerzutnik realizujący tę funkcję. Z bramek U2C, U2D zbudowano układ którzy aktywuje sygnał Chip Enable (~CE) pamięci EPROM w chwili gdy zostanie wykrywa aktywność w obszarze $8000-$9FFF (sygnał ~S4) lub w obszarze $A000-$BFFF. Dodatkowo sprawdzany jest sygnał R/~W... i aktywacja pamięci EPROM nastąpi tylko i wyłącznie gdy CPU będzie dokonywał odczytu.

I tu jedna drobna uwaga... to jeden z niewielu cartów z tamtych czasów, który uwzględnia sygnał R/~W... w przypadku większości do tej pory zaprezentowanych tutaj cartów, sygnał R/~W był ignorowany i można było próbować dokonać zapisu do pamięci EPROM (oczywiście nieudanego) a jedyny w ten sposób osiągnięty efekt to kolizja na szynie danych (CPU wystawiało swoje informacje, pamięć EPROM swoje). Ale jak widać po poprzednich rozwiązaniach oszczędzano każdą bramkę i zakładano że nikt nie będzie pisał w obszarze carta gdy ten włączony (aktywny sygnał RD4,RD5).

cart prezentuje się tak:
http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/photos/cart_phoenix1.0a.jpg

PCB góra:
http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/photos/pcb_top_phoenix1.0a.jpg

PCB spód:
http://seban.pigwa.net/uicr0bee/carts/Blizzard_Phoenix/photos/pcb_bot_phoenix1.0a.jpg

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-14 22:47:11)

112

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Piękna sztuka....  czasami przejeżdżam ulicą Truchana, aż lookne co się tam teraz znajduje :-)

Seban - profesjonalnie, rzeczowo i na temat.  W zasadzie to oby nam się kartridże nie skończyły cobyś nas raczył kolejnymi odcinkami sagi CARingtonów :-)


pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2019-01-14 18:11:20)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

113

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

spoko-spoko, już jesteśmy umówieni na drugą paczkę ode mnie :) po zakończeniu tej partii.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-01-14 22:08:14)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

114

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Hmm, a może ten człowiek od tej aukcji coś wie: https://archiwum.allegro.pl/oferta/cart … 20737.html - wspomina tam też o grze River Raid jako test joya, miałeś coś takiego Seban? Bo możliwe że przegapiłem w wątku?

Sikor umarł...

115

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Hej!

Sikor sądzę że ten człowiek sprzedał cart z zaprogramowaną zawartością którą mógł pobrać z tego wątku:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=5841

podkreślam że mógł bo wcale nie musiał, nie jeden KNS BIG zapewne na świecie ;) Natomiast ten produkt to na pewno nowoczesna replika.

Pytanie które pojawia mi się w głowie, to to jaką wersją był zaprogramowany EPROM w tym carcie... jeżeli była zaprogramowana wersją "oryginalną", bez patcha od FUJI-ego to ta wersja nie działała poprawnie, bo na tej płytce z arch. allegro nie widzę sprzętowego mech. zabezpieczającego występującego oryginalnie w KNS BIG 2.0, natomiast jeżeli cart był zaprogramowany wersją z patch-em to działał poprawnie.

Szczegóły co i jak nie działało, oraz dlaczego nie działało są wątku, zaktualizowałem go niedawno o kilka odnośników i poprawione wersje plików.

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-14 22:23:36)

116

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Pewnie masz rację - dziękuję za informację. Po prostu zdziwił mnie ten RR i nie wiedziałem, że dodawali...

Sikor umarł...

117

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

UWAGA!!! Achtung! внимание! Attention! Panowie! Informacja dla zainteresowanych cartem Turbo Toolbox II, o którym pisałem w tym poście. Odwaliłem tam niezłą kichę związaną z błędną zawartością pliku w wersji oryginalnej. Dzięki koledze JLS z tego forum, sprawę udało się rozwikłać a błąd usunąć... szczegóły w oryginalnym poście.

Dla zainteresowanych tym jak mogło dojść do zamiany banków śpieszę z wyjaśnieniem; gdy dostaję do cartridge do archiwizacji i jest on zupełnie sprawny i nie wymaga naprawy, poprawek czy modyfikacji, to nigdy nie ingeruję w jego płytkę, tzn. nie wylutowuję EPROM-a aby go zgrać, ponieważ chcę zachować stan oryginalny płytki, etc. Wyznaję zasadę minimalnej ingerencji w powierzony do analiz materiał. Tak cart zgrywam wkładając go do Atari i używając systemu QMEG, ręcznie przełączam kolejne banki i dokonuje zapisu na dyskietkę (w tym wypadku wirtualną, używam AspeQT) używając do tego celu komendy wbudowanej w MLM (monitor pamięci w QMEG).

W tym wypadku gdy zgłosił się do mnie JLS i opisał problem, bałem się że zrobiłem jakiś błąd na schemacie, ale ponieważ wersja pliku przeorganizowana dla Blizzard32K działała, coś innego musiało być na rzeczy... no i było... patrząc na własny schemat pomyliłem linie A13 i A14 i przez to jak składałem wynikowy plik, to banki o adresach "01" i "10" zostały zamienione... (założyłem domyślnie że ~Q4=A14 a nie ~Q3=A13... a tymczasem jest odwrotnie :P, co ciekawe na schemacie błędu nie popełniłem... a zrobiłem go tylko generując plik wynikowy). Wszystko w poście o Turbo Toolbox II zostało już poprawione i zaktualizowane, oczywiście wcześniej poprawkę JLS sprawdził na swojej replice carta i działa ona OK! :)

Za poświęcony czas i pracę wykonane nad repliką carta, WIELKIE dzięki dla JLS raz jeszcze! :D

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-14 22:31:26)

118

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

seban napisał/a:

Za poświęcony czas i pracę wykonane nad repliką carta, WIELKIE dzięki dla JLS raz jeszcze! :D

E tam drobnostka, to ja dziekuje za wnikliwość i dociekliwość w rozpracowywaniu cartów i zawartości w pamięciach Eprom. Mnie zaciekawił bardzo ten Turbo Toolbox II, a że mialem stare PCB, z przed prawie 30 lat (produkcja ówczesna kolegi), postanowiłem skorzystać z informacji zamieszczonych w tym wątku, i zrobić replikę. Załączam fotke.

p.s.
Pierwotnie, uklady wlutowane byly bez podstawek. Ponieważ w pierwszej wersji cart działał nieprawidłowo,
wylutowałem Eprom i TTL-a, a nastepnie skorzystałem z podstawek precyzyjnych ;) Dlaczego ?
Bo to stare PCB nie ma metalizacji.

Post's attachments

Replika-TB2.jpg 395.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

119

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Sikor napisał/a:

Hmm, a może ten człowiek od tej aukcji coś wie

Jestem tu z wami, ale nie wiem co mam wiedzieć?

seban napisał/a:

Hej!

Sikor sądzę że ten człowiek sprzedał cart z zaprogramowaną zawartością którą mógł pobrać z tego wątku:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=5841

podkreślam że mógł bo wcale nie musiał, nie jeden KNS BIG zapewne na świecie ;) Natomiast ten produkt to na pewno nowoczesna replika.

Dokładnie jak piszesz, wsad był z twojego wątku, tyle że zamiast RR wstawiłem jeszcze jedno turbo, gry mam na kasatach, dyskietkach i innych kartach ;)

seban napisał/a:

Pytanie które pojawia mi się w głowie, to to jaką wersją był zaprogramowany EPROM w tym carcie... jeżeli była zaprogramowana wersją "oryginalną", bez patcha od FUJI-ego to ta wersja nie działała poprawnie, bo na tej płytce z arch. allegro nie widzę sprzętowego mech. zabezpieczającego występującego oryginalnie w KNS BIG 2.0, natomiast jeżeli cart był zaprogramowany wersją z patch-em to działał poprawnie.

Wersja pliku jest przed modyfikacjami, ale kart sprzętowo odpowiada oryginałowi.
Jako, że na linię D6 potrzebny jest "open collector", a bramki są HCT00 zastosowałem diodę.
Kart działa, bo mam i go używam, do wgrywania/kopiowania więc jest OK.
W TURBO DOS'ie by KNS działa polecenie "RUN 8000" więc...
Dodatkowo sprawdziłem go twoim "DATA BUS ANALYZER" i wystawia na pozycji #6 - "0" i "s".
Nie wiem kto kupił ode mnie tego z aukcji, ale mam nadzieję, że jak tu kiedyś zajrzy to będzie spokojniejszy ;)
Pozdrawiam
Andrzej

120

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Hej!

piwkooo napisał/a:

Jako, że na linię D6 potrzebny jest "open collector", a bramki są HCT00 zastosowałem diodę.

A widzisz, na zdjęciu linku do aukcji którą zapodał Sikor zobaczyłem bramki '00 i nie widziałem diody (pewnie jest od spodu PCB) i dlatego wyraziłem obawy o prawidłowe działanie carta :) Jeżeli kopiowanie działa poprawnie, etc. i "data bus analyzer" wskazuje "0" na D6 to wszystko jest OK! :)

pozdrawiam serdecznie
Sebastian

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-15 12:26:02)

121

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

A może zrobić partię replik tych kartridży różnych?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

122

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

@piwkoo: super, a pisałem, że może coś wiesz o K.N.S.
@Duddie: na razie mocno czekamy na internet (dragon cart), potem... Czemu nie?

Sikor umarł...

123

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

ii... zasilacz do stacji! :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

124

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Duddie napisał/a:

A może zrobić partię replik tych kartridży różnych?

Mamy to, w załącznikach mój multicart i opis co możemy na tej płytce uzyskać.
Mogę zamówić PCB jak znajdzie się min. 10 chętnych, cena poniżej 15zł/szt.

Sikor napisał/a:

@piwkoo: super, a pisałem, że może coś wiesz o K.N.S.

Niestety, wiem, że nic nie wiem ;) seban wie 'wszystko', a nawet więcej ;)

Post's attachments

20190115_171317.png 1.62 mb, liczba pobrań: 3 (od 2019-01-15) 

20190115_171353.png 1.13 mb, liczba pobrań: 3 (od 2019-01-15) 

Phoenix 4-8-16-32KB cartridge_SCH+CONFIG.pdf 100.9 kb, liczba pobrań: 72 (od 2019-01-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

125

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

@piwkoo: niezłe blizzardowe "combo" wyprodukowałeś! :)  fajnie że podzieliłeś się swoją pracą. takie dzielenie się projektami to propagowanie wiedzy i to się chwali :]