151

Odp: Sonari

Lupa? Do takich wielkoludów? ;)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

152

Odp: Sonari

Kurde co za sprzęt, ja to wszystko lutuję gołym okiem, na kolanie, zwykłą kolbą:-) Faktycznie 0805 nie wymaga wg mnie jakichś specjalnych narzędzi, ale może to kwestia wprawy. Z drugiej strony bardzo ładnie to wygląda, trzeba pochwalić pierwszego testera, który rusza z tematem:-)

153

Odp: Sonari

Ja tam też używam lupy... oczy już nie te... zabieram się zatem do montażu :-)

SONARI ion progress

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

154

Odp: Sonari

Mq napisał/a:

Z drugiej strony bardzo ładnie to wygląda, trzeba pochwalić pierwszego testera, który rusza z tematem:-)

E tam pierwszego, moje już poskładane, właśnie obudowę pod 3D projektuję :)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

155

Odp: Sonari

Rj1307: pdziel się projektem, jeśli można (STL wystarczy ;) )

Sikor umarł...

156

Odp: Sonari

No wszystko pięknie, ale mam takie pytanie poza konkursem - wiem, że to najmniej ważne w tym jakże pięknym projekcie, ale - czy komuś to działa?:-)

Edit: @Mono, nie wiem na ile tam ten Twój soft już jest gotowy, ale może dał byś jakiś kawałek testowego programiku, który zrobi cokolwiek, żeby chłopaki mogli posprawdzać jak już złożą?

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-01-16 21:25:17)

157

Odp: Sonari

Sikor napisał/a:

Rj1307: pdziel się projektem, jeśli można (STL wystarczy ;) )

Jasne :)

Mq napisał/a:

No wszystko pięknie, ale mam takie pytanie poza konkursem - wiem, że to najmniej ważne w tym jakże pięknym projekcie, ale - czy komuś to działa?:-)

Na razie to nawet nie wiem, gdzie to wetknąć :D

Ostatnio edytowany przez rj1307 (2019-01-16 21:27:52)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

158

Odp: Sonari

Myślę, że jakiś prosty test powinno dać się zrobić w samym Basic-u wysyłając jakiś bajt i odbierając coś później, żeby było widać że jest komunikacja z układami. Powinno się też pewnie dać wydobyć jakiś pojedynczy dźwięk w podobny sposób. Ja niestety nie wiem jak... Pomógł bym coś w uruchamianiu, ale nie mam wszystkich części, bo początkowo w ogóle nie chciałem tego budować, tylko pomóc płytki zrobić, ale w trakcie jak się temat nakręcił, to i ja się wkręciłem i pozamawiałem sobie wszystkie części - no tylko muszą dojechać, a niektóre płyną przez ocean pewnie właśnie teraz okrętem:-)

159

Odp: Sonari

Moje Yamahy też płyną:)

160

Odp: Sonari

A yamahy od myfriendów zamawiacie? Bo są widziałem partie po 5 lub 10 sztuk... Tak się zastanawiam...

Sikor umarł...

161

Odp: Sonari

Ja zamówiłem na ebayu od Chińczyka 5szt właśnie, bo pomyślałem, że może nie każda będzie działała, to jak wezmę 5, to większe prawdopodobieństwo, że któraś ruszy:-) Przyzwyczaiłem się, że jak od Chińczyków biorę takie scalaki, to są prawie zawsze używki i nieraz trafiają się niedziałające niestety - ale i tak się opłaca.

162

Odp: Sonari

Mq napisał/a:

@Mono, nie wiem na ile tam ten Twój soft już jest gotowy, ale może dał byś jakiś kawałek testowego programiku, który zrobi cokolwiek, żeby chłopaki mogli posprawdzać jak już złożą?

http://mono.atari.pl/psgplay/psgplayh.atr
Odpalamy:

PSGPLAYH /A $D560 SPEJS
hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

163

Odp: Sonari

możecie polecić jakiś sklep w sieci w którym dostanę wymagane elementy (oprócz YM)?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

164

Odp: Sonari

np. TME, jacktronic

kondziory: 10u i 1u to tantale? a 100n to ceramik?

165

Odp: Sonari

Ja zrobiłem zamówienie na stronie pl.farnell.com.(płatność kartą).  Z przesyłką 50PLN. Wszystko prócz kondensatorów (taniej razem z przesyłką znalazłem na allegro).
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale scalaki wg tego co pomierzyłem mają być w obudowie SOIC, nie SO, bo rozmiarami to się różnią  i SO jest za duży.

@taktron: wg schematu to tak będzie jak piszesz

Ostatnio edytowany przez piomet (2019-01-17 11:35:09)

166

Odp: Sonari

Wszystko to idzie kupić na allegro, ja tak najczęściej kupuję, jedyne co, to może być problem, żeby znaleźć wszystkie te części u jednego sprzedawcy, więc trochę się przepłaca na wysyłkach niestety... Z drugiej strony na allegro są wysyłki listami poleconymi i tanie wysyłki paczkomatem, więc nawet jak kupisz od trzech sprzedawców, to nie jest jeszcze taki kosmos, a z kolei na allegro zwykle idzie te części znaleźć taniej niż w typowych sklepach internetowych, czy też dużych hurtowniach elektronicznych. Elementy są sprzedawane zwykle w paczkach większych ilości sztuk, więc możesz się dogadać z kimś ze swojej okolicy i kupić na spółę dla 2-3-4 osób.

Edit: @takron: tak, kondensatory takie jak piszesz.

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-01-17 11:31:14)

167

Odp: Sonari

A ja tam lubię bezpośrednio u Chińczyków zamawiać. Free shipping przemawia do wyobraźni a i ilości są znacznie większe w tej samej lub niższej cenie.  I nie ważne, że zamawiasz wszystko u różnych dostawców... fan jest jak ci przychodzi po kilka paczek tygodniowo :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

168

Odp: Sonari

@pancio zgadza się, też lubię tę zabawę, ale jednak jak mam zamówić jakieś rezystory czy kondensatory w Chinach i czekać na nie miesiąc, a na końcu okaże się przyszły nie te co zamawiałem, to jednak wolę takie drobiazgi zamawiać u nas - na kasie niewielka różnica lub żadna (drobiazgi kosztują prawie tak samo), a na drugi dzień mogę lutować:-) Teraz do Sonari większość części miałem w szufladzie, resztę zamówiłem lokalnie wczoraj, więc jutro będę miał komplet. Tylko YM zamówiłem w Chinach, więc pewnie trochę poczekam zanim uruchomię swój egzemplarz...

169

Odp: Sonari

Co fakt to fakt, jednak jest kilka (milionów?) takich dostawców hehe, którzy staja na wysokości zadania i nie wysyłają co im popadnie. Dlatego tez zamawiam na eBaju bo maja większego bata na nieuczciwych. A i ostatnio bardzo szybko dostarczają... 7-10 dni zaczyna być normą... ale 7 i wiecęj to nie 2 dni więc jak nie chcę czy nie mogę czekać to i 20km do elektronika podjadę :-)

BTW. Źródło jest tylko jedno - Chiny :-)

Się mi przypomniało takie stare "polskie" przysłowie: "Nikt z nas nie był w Chinach ale mamy najwięcej pamiatek z tego kraju" :-)

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2019-01-17 13:59:41)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

170

Odp: Sonari

Do sklepów elektronicznych już w ogóle nie chodzę i nigdy już nie pójdę:-) Jakiś rok temu miałem parę spraw do pozałatwiania w centrum, to se pomyślałem, a kupię trochę części w którymś sklepie, do których w dawnych czasach uczęszczałem regularnie. Tak sobie nostalgicznie wyjątkowo chciałem zrobić zakupy "po staremu". Miałem listę kilkunastu pozycji potrzebnych rzeczy - nic wyszukanego, jakieś podstawki, rezystory, kondensatory, ze dwa TTL-e. W sklepie kupiłem tylko dwie wartości rezystorów z tego co potrzebowałem, a reszty rzeczy nie mieli:-) W dodatku rezystory były chyba po 10gr sztuka czy coś takiego:-) Daj Pan spokój:-) A pogadałem wtedy z panem Gembarą wspominając dawne czasy (kto zna Poznań, to wie) i mi powiedział, że powoli będą zwijać te interesy, bo przestały działać i tylko u Chińczyka się opłaca przez internet kupować:-)

171

Odp: Sonari

Jeżeli jest już mowa o zakupach na ebay i w Chinach,  to czy ktoś widział gdzieś takie podstawki pod układy scalone? Można je dostać w Stanach w Best Electronics, ale cena nie jest zbyt atrakcyjna.
http://atariage.com/forums/topic/284005 … try4143124

Że zdjęć wynika że podnoszą one scalaka o jakiś jeden do dwóch milimetrów max.

172

Odp: Sonari

Są takie na allegro, ale nie wiem w jakich rozmiarach, ani w jakich cenach, tylko pamiętam, że widziałem. Jakiś sprzedawca standby coś tam czy jakoś tak miał takie o ile dobrze pamiętam.

173

Odp: Sonari

Jak tam odsłuchy?  Ja dopiero jutro próby,  elektrolity 10 mikroF musiałem dać ceramiki,  ciekawe jak to zagra z AYgrekami.



Artur.

174

Odp: Sonari

Albo takie choćby z EMC

https://www.emc.de/fileadmin/user_upload/Products/IC/IC_DIP_Sockel/Praezisions_Kontakte_low_profile/IC-10_3_B.png

175

Odp: Sonari

Ja będę montował AY-eki. Ale to za jakiś czas. Może przyszły tydzień. Jak zrobię testy to postaram się wrzucić próbki.