26

Odp: Folie klawiatur do Atari

Jak ktoś jeszcze chce folię do sprężynkowej klawiatury XE - jeszcze są....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ano.

Ja akurat mam tę foliową, po dwie sprężynki na klawisz.  Ścieżki odpadają przy najmniejszym dotknięciu.



Artur.

28

Odp: Folie klawiatur do Atari

Dzięki Jesionen, będę czekał na info :)

Ciekawe czy można to gdzieś w ogóle to nowe dostać, lub coś podobnego, bo folia folią, ale te gniazda też się zużywają przy częstym odłączaniu klawiatury, plastik na końcach cieniutki i ma prawo się łamać.

29

Odp: Folie klawiatur do Atari

Folie do 800XL są do kupienia w bestelectronics, tylko kosztują jakieś kosmiczne pieniądze i do tego wysyłka za milion $

Mam odrestaurowane 800XL, które robiłem dla siebie, w moje ręce wpadł z zamontowanym AKI, a w klawiaturze w ogóle nie było folii i niestety ktoś też wyciągnął te małe cienkie sprężynki ze środka i wywalił. Temat rozwiązałem wymieniając całą klawiaturę na inną. Została mi jednak tamta foliowa klawiatura, jest w bardzo ładnym stanie i chciałbym ją kiedyś zreanimować. Czy te cienkie sprężynki ze środka, które naciskają na folię można skądś dopasować, zdobyć za grosze? Ma ktoś doświadczenie w tej materii? Dobierał ktoś coś jako zamiennik?

30

Odp: Folie klawiatur do Atari

@stRing: mam, niepopękana, wszystkie piny całe :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

31

Odp: Folie klawiatur do Atari

Super to byłbym zainteresowany. Napiszę na mail.

32

Odp: Folie klawiatur do Atari

Chciałem jeszcze raz podziękować Jesionenowi za konektor, starego nie dało się naprawić. Z nowym wszystko hula! Dodatkowo podziękowania dla Simius'a za nową folię dwustronną i zamiennik fredka - wszystko hula! Bezużyteczna płyta od 800XE z tego wątku http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15768 ma się teraz doskonale. Na pokładzie już 128KB :)
Dzięki chłopaki!

Post's attachments

800 xe.jpg 323.85 kb, liczba pobrań: 4 (od 2019-01-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

33

Odp: Folie klawiatur do Atari

Super !

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

34

Odp: Folie klawiatur do Atari

Widzę, że kondensatory zostały też wymienione, ale ze zdjęcia widzę, że te 3 sztuki 4,7uF są złe, tam powinny być faktycznie 4,7uF ale bipolarne.

35

Odp: Folie klawiatur do Atari

Które dokładnie masz na myśli? Ja wymieniłem tylko ten nad konektorem taśmy, oraz dodałem ceramiczne 104 przy nowych pamięciach. Reszta myślę jest fabryczna.

36

Odp: Folie klawiatur do Atari

C19, C20, C22 fotka jest słabej jakości może się pomyliłem ale widzę minus na obudowie kondensatorach C19, C20

37

Odp: Folie klawiatur do Atari

Oznaczenie wg katalogu części: C061647 - kondensator elektrolityczny niepolaryzowany 4.7 uF

38

Odp: Folie klawiatur do Atari

Na schemacie są bez oznaczeń +/-, na pcb też nic nie widać, a one same też nie mają oznaczonej biegunowości (jedynie NP), więc problemu chyba nie powinno być :)

39

Odp: Folie klawiatur do Atari

Jeżeli jest NP to jest OK, źle odczytałem zdjęcie

40

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ok, to spoko. Mimo to dzięki za czujność :)
Bóg wie co się działo z tą płytą.

41

Odp: Folie klawiatur do Atari

Ta płytka z boku jest z układem 74LS95? bo jeżeli tak, to może lepiej  zrobić jak na fotce którą załączam? wtedy znikną te ohydne kabelki oraz płytka (oczywiście nie czepiam się, tylko chcę pomóc aby to jakoś wyglądało, ponieważ każdy robi po swojemu)

Ostatnio edytowany przez _kriss_ (2019-01-23 21:03:23)

Post's attachments

65xe.jpg 265.6 kb, liczba pobrań: 3 (od 2019-01-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

42

Odp: Folie klawiatur do Atari

Faktycznie bardziej starannie, ale nie będę póki co tego zmieniał. Może przy następnym projekcie :)
Udało się tak trafić z sygnałami?

43

Odp: Folie klawiatur do Atari

Jest kilka przeróbek i kabelków ale jak widać są mało widoczne.

44

Odp: Folie klawiatur do Atari

Mam małe pytanko, bo mam też zrobione rozszerzenie w 800XE do 128kb, czyli dołożone dwie pamięci i wstawione małe mmu ale sysinfo dalej widzi tylko 64kb, więc pytam jeżeli nałożę i przylutuję nóżka w nóżkę jak na zdjęciu z posta 41 to w końcu moja ataryna będzie widziała w sysinfo 128kb ?
Pytam bo o tym nie wiedziałem, tzn kiedyś Bartek030 o tym wspominał ale jakoś temat mi uciekł i teraz chciałbym się upewnić :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

45

Odp: Folie klawiatur do Atari

Musisz pin 12 GAL-a połączyć z masą np. pin 9 GAL-a

46

Odp: Folie klawiatur do Atari

@_kriss_: tenk ju wery much, działa super , jeszcze raz dziekuje :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

47

Odp: Folie klawiatur do Atari

Jesionen, używasz org. MMMU? Jeśli tak to nic więcej nie trzeba dorabiać. Jeśli GAL to tak jak pisze kriss - 12 noga do masy + scalaczek 74LS95, ale jego 9 noga nie do phi2 tylko buffered phi2 - np. 7 noga pokey'a. Przerabiałem to ostatnio.

48

Odp: Folie klawiatur do Atari

@Jesionen: uklad 74ls95 służy jako zatrzask sygnału HALT i nie ma wpływu na to czy jest widoczne 64 czy 128

49

Odp: Folie klawiatur do Atari

Że tak zapytam. Można gdzieś jeszcze kupić nowe folie do klawiatur sprężynkowych? Kupiłem jakiś czas temu Atari 65XE bez Expansion i okazało się, że ma uszkodzoną folię.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

50

Odp: Folie klawiatur do Atari

Można.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...