Temat: Mam Mega STe i co dalej? :D

Witam

W końcu udało mi się zdobyć ten komputer i jest to moje pierwsze duże Atari. Nie ukrywam że ma to być zabawka głównie do gier ew. odtwarzania muzyki czy oglądania dem. TOS 2.06 już do mnie jedzie natomiast komputer nie ma kontrolera dysku twardego a z tym widzę jest problem. Wolałbym wewnętrzny kontroler ale nie wiem które rozwiązanie jest dostępne?? Na co zwracać uwagę?? Wolałbym uniknąć starych dysków SCSI i taką opcje rozważam jako ostateczność. Do kompletu jeszcze muszę zdobyć USB na VME i będzie dobrze :)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

2

Odp: Mam Mega STe i co dalej? :D

Wszystkie MegaSTE mają kontroler HDD ACSI, niektóre dodatkowo mają pełne SCSI. Możesz sobie np. wewnętrznie podłączyć Ultrasatana, na płycie jest odpowiednie złącze, które wymaga prostej przejściówki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Mam Mega STe i co dalej? :D

Można też na wewnętrznym kablu scsi użyć interfejsu scsi2sd, zamiast starego fizycznego dysku scsi.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: Mam Mega STe i co dalej? :D

Uzupełniając, można też użyć CosmosExa, który działa jak UltraSatan i ma jeszcze dużo innych funkcji (np. USB)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Mam Mega STe i co dalej? :D

Dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi. Zdecyduję się raczej na Usatan ze względu na łatwe przenoszenie danych z PC. Łatwy dostęp do  kieszeni na dysk w MSTe aż się o to prosi, Odpada wtedy konieczność USB na VME a sieciówkę można sobie dołaczyć na port carta. Czy istnieje jakieś dostępne rozszerzenie pamięci lub jakas karta procesorowa 020/030?

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

Odp: Mam Mega STe i co dalej? :D

Rozszerzenia pamięci nie potrzebujesz, na płycie masz sloty SIMM, możesz włożyć maksymalnie 4x1MB, i nic nie wymaga więcej, rzadko co potrafi wykorzystać więcej. Co do kart procesorowych, to możesz spróbować PAC/030, albo poczekać aż zaadoptują Amigową kartę Vampire do Atari.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio