Temat: [K] Atari mega STe

Witam

Kupię Atari Mega STe. W rozsądnej cenie. Najchętniej komplecik (komputer,klawiatura,myszka).

Pozdrawiam

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

2

Odp: [K] Atari mega STe

Hmmmm Powodzenia ale kibicuję :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

3

Odp: [K] Atari mega STe

Ciekawe jaka jest teraz rozsądna cena:) Ostatnio na OLX się pojawiło w Krośnie, ale poszło dosyć szybko hehehe:) Chyba niebawem będę zmuszony na powrót wystawić na sprzedaż Mega ST w bardzo rozbudowanym zestawie z monitorem Matrix (TT-High) i wieloma unikatowymi dodatkami, już raz go wystawiałem, ale szkoda mi się zrobiło, jednak sytuacja zmusza, ale to tak na marginesie:)

4

Odp: [K] Atari mega STe

wczoraj na alledrogo sama buda MegaSTE poszła za ponad OSIEM stówek. Powariowali ludzie , choć warto :)

JiL Fan.

5

Odp: [K] Atari mega STe

Nooo dokładnie, a ja mom, ale ni sprzedom:):)

6

Odp: [K] Atari mega STe

Zakupiony :) Temat do zamknięcia. Dzięki!

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

7

Odp: [K] Atari mega STe

@PrzemasIII: odpisz na maile, bo Twój egzemplarz Atari Basic czeka na opłacenie... Jeśli się rozmyśliłeś, daj znać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: [K] Atari mega STe

Zaraz sprawę załatwię :D

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

9

Odp: [K] Atari mega STe

Ile dałeś, tak z ciekawości pytam. No i co w środku?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: [K] Atari mega STe

Dałem o wiele za dużo niż planowałem (najnormalniej w świecie przepłaciłem ale dam radę z tym żyć;p ) Totalny golas 4MB na pokładzie i to wszystko. Dlatego założyłem wątek w innym dziale co dalej z tym fantem zrobić :D

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

11

Odp: [K] Atari mega STe

To że zaplanowałeś kupić taniej, a kupiłeś drożej to juz inna inszość. Chciałeś mieć, to masz. Jest to swietna masyna i warto ja mieć w kolekcji. A taniej nie bedzie,. 
Retro sprzęty, już dawno pisałem, kosztują nie tyle, za ile chce sie sprzedać, tylko tyle ile ktoś chce chce zapłacić żeby mieć.
-
Może kupiłeś ten co ostatnio poszedł na All....
MESTE poszło coś około 1280 + przesyłka i klawiatura z innej oferty tego samego sprzedającego poszła jakoś za około 300 zł .   
Czyli jakoś około 1600 za MSTS+ Klawiatura.
Ten z Allegro na zdjęciach wyglądał dość przyzwoicie.  A patrząć na ceny ostatnio ze dwa miesiące temu, na OLX i  na All..... to 1600 też nie jest jakoś przepłacone.  Jak sprawne, i w dobrym stanie, to na dziaisj chyba normalna cena.
Dość łatwo można w nim przerobić FDD zeby pracował jako HD 1.44Mb, można dodać FPU. + odpalić w 16Mhz  i już bedzę zrekompensowany smutek po wydatku.   :).
Ja używam na codzień,  jak używam to 1040STFM, lub 1040STE.
A Mega STE, leży spakowany i raz na jakiś czas odpalony dla radości oka.   :).
I nie ma jak w MSTE stary poczciwy HDD SCSI.  Żadne UltraSatany, żadne Goteki itd.
Tylko działający Hdd  SCSI  i  Dyskietki.  Jak retro to retro.

12

Odp: [K] Atari mega STe

Dokładnie nie ma jak SCSI :) Dodatkowo mam NetUSBee i dzięki Szanownemu Kroll-owi mogę przewalać dane na pendrivie :) Polecam takie rozwiązanie :)

13

Odp: [K] Atari mega STe

Ja dorzuce swoje trzy grosze, tez uwazam SCSI za wspaniale rozwiazanie, mam dyski i inne napedy SCSI praktycznie w kazdym moim kompie :) sprawne FDD i tony dyskietek, ale zeby przerzucac MB softu przez pendrive to czemu sobie nie ulatwic zycia :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: [K] Atari mega STe

Że SCSI jest cool :) to wiadomo choćby po tym, że dyski SAS to jest Serial Attached SCSI czyli stara sprawdzona technologia z nowym złaczem.

15

Odp: [K] Atari mega STe

w serwerowniach sieć SAN / Fibre Channel używa protokołu SCSI

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: [K] Atari mega STe

jak sprzedawałem na przełomie 2017 i 2018 roku swoje  MSTE z kartą graficzną VME, kooprocesorem, stacją HD, tym lepszym monitorem SM 146, mychą,  dedykowaną klawiaturą, instrukcją obsługi  to nie było za bardzo zainteresowania w PL, zdarzały się za to oferty typowych handlarzy dam 500 zł :D

Ostatnio edytowany przez charliefrown (2019-01-31 11:51:52)

600 xl, 520 st+, mega st 4

17

Odp: [K] Atari mega STe

Z tego widać, jak już w ciągu roku zainteresowanie takimi urzadzeniami rośnie,.
Teraz praktycznie każde znika z aukcji, a cena co widac nie jest mała, i cały czas przybiera.
Były ostatnio dwa na znanym portalu.
https://allegro.pl/oferta/atari-mega-st … 7787768887
https://allegro.pl/oferta/klawiatura-at … 7787791107
https://allegro.pl/oferta/atari-mega-ste-7791145287
.
1500 - 1600 z klawiaturą, to już chyba taniej nie będzie.
Coraz rzadzej sie pojawiają i jak ktoś szuka do kolekcji to zapłaci.

18

Odp: [K] Atari mega STe

Ja dałem za MSTe 1500, ale to był forumowy prezent ;). W środku 4MB RAM, uSatan, oraz Nova + ET4000. Komplet buda plus klawisze z myszką.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info