26

Odp: RETROnizacja

Dobra, dam znać. Dopiero w ten weekend będę wiedział czy dam radę dojechać do Gdańska.

27

Odp: RETROnizacja

Proszę Państwa to już jutro!!!

Pogoda nas nie rozpieszcza, ale nie poddajemy się. Na sali jest ciepło, także nie ma się czego bać!
Mimo warunków atmosferycznych grill nadal jest w planie, także zabierajcie ze sobą swoje produkty które spokojnie będzie można wstawić na ruszt! Jakoś to ogarniemy wink
Ulotki z pobliskiej pizzerii oczywiście są przygotowane - tak jak ostatnio, także posilić się będzie można na miejscu lub podskoczyć bezpośrednio do niej. Sklepy dobrze zaopatrzone również są w zasięgu wzroku! (tesko, monopolowy, warzywniaki, piekarnie)
Czajnik bezprzewodowy oczywiście tym razem będzie! Zabierzcie swoje szkło i kawę/herbatę, żeby coś na ciepło wypić!!!

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą swoich przedłużaczy/rozgałęziaczy/złodziejki itp urządzenia pozwalające spokojnie podłączyć się do prądu!

Wejście - tak jak ostatnio - z tyłu budynku! Przód całkowicie wyłączony z użytkowania!

Zapraszamy! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrych humorów - a będzie extra!

Na miejscu do nabycia będzie kilka pamiątkowych gadżetów, także osoby chętne, niech wezmą ze sobą ciut więcej siana (kubki, koszulki, podkładki pod mysz, plakaty...)

DO ZOBACZENIA!!!

Ostatnio edytowany przez Renton (2018-11-06 14:40:49)

Atari & Amiga User!

28

Odp: RETROnizacja

OK, wygląda na to, że nie było na miejscu nikogo z Wrocka. Zaskakujące smile
Niech żałują tak jak ja, bo z tego co czytam to wyszło Wam naprawdę świetne spotkanie.

W takim razie w kwestii koszulki to pchnij ją do mnie przy okazji najbliższej wizyty na poczcie. Moja szansa pobytu na SV to wciąż tylko fifty-fifty... Pośpiechu z mojej strony nie ma więc specjalnie po to się nie fatyguj.

Daj znać ile dopłacić.

Dzięki!

29

Odp: RETROnizacja

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa!

W końcu mam możliwość napisać to podsumowanie RETROnizacji vol.2!

Tak się tylko wytłumaczę, że nie miałem jak tego zrobić do teraz. W poniedziałek, po imprezie zjarał mi się zasilacz od lapka a na komórce nie uśmiechało mi się tyle pisać. W czwartek cisnąłem już w stronę Gdańska, jechałem na Silly Venture, z którego wróciłem wczoraj wieczorem ...

Tak więc kolejna impreza przeszła do historii i wbrew krytyce - udała się, moim zdaniem, jeszcze bardziej niż pierwsza!!! Mimo tego, że ludzi było odczuwalnie mniej niż przy pierwszej edycji. Pewnie też niektórych z Was interesuje kwestia finansowa, i tu tylko napiszę tyle, że dzięki takiej ilości ludzi, która zapłaciła za wejście - nie zaliczyłem minusa i pleców. Koszta tej edycji były dużo większe niż pierwszej i naprawdę bałem się o to czy nie popłynę ... Jednak dzięki dobrym ludziom udało mi się wyjść bez długów!!! Tu bardzo nisko chciałem pokłonić się GRAVE-owi i WojT-kowi - Panowie, macie w tym swój duży udział !!! Bardzo dziękuję !!! 
Również wszystkim tym, którzy wsparli mnie przedpłatami !!! Bardzo dziękuję !!!

To teraz postaram się wymienić Wszystkich sponsorów nagród, dzięki którym konkursy stały się bardzo atrakcyjne dla potencjalnych wygranych smile

* PiotrZG - za ufundowanie ... oryginalnego, prawie nowego w pudle NESmini !!! To był dla mnie totalny szok!!!
* Ediman i Bolek (!!!) (z kanału YT - RetroSfetro) - za Nintendo DS Lite + 6 gier !!! Masakra ...
* Krashan (z RastPort) - za ufundowanie KA 47 - nówka sztuka nie śmigana !!!
* Borsuk (Gramy na Gazie / Retro na Gazie) - mnóstwo gadżetów/gier aż ciężko mi teraz to wszystko wymienić, np nówka sztuka magnetofon do C64, pudełka na dyskietki, oryginalna gra Turrican na dyskietce do C64!!! Gry na CD32 ... itd ... sorry - wszystkiego nie da się wymienić !!!
* Wojt_GL - oryginalne gry na Amigę !!!, książki, "drobnostki" dla dzieciaków ... itd, podobnie jak wyżej, ciężko mi to wszystko zliczyć ... smile
* Redakcja K&A+ - za swoją składankę na kasecie do C64, naklejki, plakaty i inne gadżety !!! Świetna sprawa !!!
* P3jS_0n - dyskietki i kartridże z grami, softem na C64 !!!
* GRooBY - za gry na Atari 400/800, XL/XE oraz ATARI 7800 !!!

tak myślę i myślę ... pewnie jeszcze o kilku zapomniałem, wybaczcie, albo się przypomnijcie smile Tak czy siak dzięki WAM turnieje miały jeszcze większy sens !!! A i uczestnicy byli bardzo zadowoleni !!!

Co mnie zaskoczyło, odbyły się prawie wszystkie zapowiedziane konkursy, poza grą w kapsle, ale tu akurat pogoda miała spore znaczenie! Bardzo dziękuję za prowadzenie konkursów !!! A do roboty zagoniłem:

* Szpunta (z kanału YT: retroSZPUNTAfan) za prowadzenie: Yoomp!64 !!!
* xFlea i Cinek za ogarnięcie turnieju SWOS !!! Bez Was by to zdechło, świetnie zorganizowane, 20stu uczestników na 3 komputery !!!
* Ediman (z kanału YT: RetroSfetro) za prowadzenie konkursów Dyna Blaster, dla dzieci i dorosłych !!!
* Borsuk (Gramy Na Gazie / Retro Na Gazie) za prowadzenie Scramble !!!

Poza Szpuntą, reszta została zagoniona do "roboty" na spontanie, ale dlatego że komputerów była masa, można było grać równolegle we wszystkich "dyscyplinach" i co najważniejsze, do koncertu zespołu , temat był już pozamiatany !!!

Jak kogoś ciekawią wyniki konkursów znajdziecie je - za lada moment - w relacji na RetroNaGazie.eu !!!

Wielu osobom wydaje się, że organizacja takiej imprezy to dwa telefony do Domu Kultury a potem posprzątanie sali ... Jeśli tak myślicie, polecam podobne przedsięwzięcie zrobić u siebie ...  Może pójdzie Wam lepiej/łatwiej ...  Ja, jak widać, przy organizacji tego PARTY ostro osiwiałem big_smile Nie, żebym się tłumaczył smile i oczekiwał poklasku, broń boże. Tu chciałem bardzo podziękować osobom, które bardzo mnie wspierały, pomagały i pchały do przodu, bez WAS by tej imprezy nie było !!!

W pierwszej kolejności dziękuję mojej żonie i dzieciom, za to że musiały przez ostatnie dwa miesiące znosić moje fochy i zdenerwowanie. Cała trójka dziewczyn bardzo mi pomagała w ogarnianiu wszystkiego !!!
Może pojadę po kolei, jak to widzę od początku ... Ediman za przeniesienie mojego projektu LOGO imprezy, na wersję cyfrową - odwaliłeś znakomitą robotę, Twoje logo rządzi, oraz wspaniały dyplom do gry Scramble !!! Masz do tego łapę !!! Skaner (Skaner Retro Side), za zrobienie szumu w internetach - i wspaniałą zapowiedź video !!! oraz zaprojektowanie wspaniałych dyplomów do gier: Yoomp!64, SWOS, Dyna Blaster i Kapsle !!! Marecheck za ciągłe pchanie do przodu smile olbrzymie wsparcie i pomoc przy organizacji oraz jemu i Kindze za przygotowanie i wydrukowanie tych dyplomów !!! Kaz-owi (atarionline.pl) i Larkowi (ArSOFT / YT Larkadiusz / Gramy Na Gazie) za namówienie do współpracy i ostatecznie powstania pierwszej kodowanej invitki na ATARI XL/XE !!! Spełniliście moje marzenia !!! Sajd0rowi za przygotowanie invitki na C64 i ZX Spectrum !!! Dla mnie totalna masakra !!! Drakon-owi za wydrukowanie naklejek z logo imprezy - BEZINTERESOWNE !!! Bardzo dziękuję, chociaż tego pomysłu akurat troszeczkę żałuję ... Pozdrawiam kononinjo, który końcówkę nakładu porozklejał gdzie się dało, po całym lokalu - zamiast rozdać dzieciakom ... "odrobinkę" to wydłużyło ogarnianie sali ... No i bardzo, ale to bardzo chciałem podziękować zespołowi za to, że zaszczycili mnie chęcią zagrania na tej imprezie !!! Ludzie byli w szoku, podnieśliście poprzeczkę tej imprezy naprawdę bardzo wysoko !!! Dzięki Kris3D - za to że dało się z Wami bezproblemowo dogadać !!! (Ty wiesz ...) ThePink, Pin, Bocianu - MEGA KONCERT !!! A QUAD-owi chciałem podziękować za wspaniały support zespołu BROTHERS IN ATRs big_smile mnie położyłeś na łopatkach smile Kolega pojechał do domu, i pałeczkę po QUAD-zie godnie przejął - P3yS_0n - tą garstką ludzi, która została - pozamiatał pokazem demosceny na C64, oraz swoją osobom big_smile kto wytrwał - ten wie big_smile Pozdrawiam serdecznie Mordo !!! AmiCzar (z kanału YT: AmiCzar 71) za użyczenie swojego projektora, z którego moje Atari STFM w końcu zaczęło coś pokazywać smile Markowi W. mimo nieobecności, bardzo dziękuję za rady i wsparcie imprezy !!! Za przesyłkę z ognistym napojem, który umilił mi i kilku osobom afterparty, szkoda że Ciebie nie było, ale miałeś godnego następcę, jeśli odbędzie się edycja trzecia - czekam na Twoją konfrontację z P3yS_0n-em big_smile Bardzo dziękuję redakcjom atarionline.pl oraz ppa.pl za umieszczenie informacji o imprezie na swoich stronach głównych !!! Bardzo dziękuję osobom, które przybyły już w piątek wieczorem i pomagały rozstawić stoły i krzesła na sali, później za wspólną imprezę do rana smile, oraz tym którzy zostali do końca (niedziela) i również pomagali ogarnąć mi ten burdel !!!

Tak jak wyżej, pewnie jeszcze o kimś / czymś zapomniałem ...

Bardzo chciałem podziękować wszystkim uczestnikom tego party !!! To dla Was jest robiona ta impreza i to Wy tworzycie jej klimat !!! Mnie się bardzo podobało i naładowałem się porządnie !!! Ci co byli - sami widzieli !!! To Wy podnosicie poziom zawieszenia poprzeczki tej imprezy !!!

Poza zespołem na imprezie pozamiatali mną chłopaki z "TV SOSNOWIEC" - Gramy Na Gazie ... Rozwalili mnie swoim profesjonalizmem w tworzeniu swoim filmów, naprawdę wielkie brawa !!! Aż odechciało mi się prowadzić swój kanał big_smile Również miło mi było poznać i gościć chłopaków z kanału Retro Gulasz !!! Pozdrawiam !!! Przy następnej edycji, również zapraszam na dłużej !!!

Osoby, które liczyły na dobrej jakości relację LIVE z imprezy, bardzo przepraszam. I tym razem zawiódł sprzęt. Najpierw wypasiony lapek od Marechka nie podołał, dlatego musiałem użyć swojego, tego retro, transmisja była - bo była ...  Jakość internetu w tym miejscu niestety też pozostawia wiele do życzenia ... Krytyków zapraszam bezpośrednio na imprezę tongue transmisja w założeniu, miała być "poglądowa" !

Dziękuję zaprzyjaźnionym kanałom YT za relacje z imprezy !!! Dzięki Wam fama o tym party leci w najdalsze zakamarki internetu !!!

Jedyne co mi się nie podobało (poza naklejkami), to to, że zaraz po koncercie zespołu, towarzystwo zaczęło się pakować do domu i nie za bardzo było z kim pić do rana - a tak na to liczyłem big_smile ... Panowie i Panie, bardzo proszę, nastawcie się w przyszłości na dłuższą posiadówkę, najlepiej do samego rana !!! Możliwości i warunki przecież są extra (?) !!!

Również grill nie doszedł do skutku, pogoda tu akurat nie przeszkodziła, zawaliłem ja ... Sorry.

Uff to chyba wszystko ...

Z góry przepraszam osoby, które zapomniałem wymienić !!!

PS. Ci którzy zamówili i zapłacili za koszulki, bardzo proszę o kontakt na maila smile

Atari & Amiga User!

30

Odp: RETROnizacja

co to jest KA 47 ?

.

31

Odp: RETROnizacja

Tu znajdziesz wszystkie informacje na temat tego urządzenia:

https://rastport.pl/produkty/KA47/

Ostatnio edytowany przez Renton (2018-11-06 14:40:15)

Atari & Amiga User!

32

Odp: RETROnizacja

Podbiję nieśmiało temat, bo kolejna edycja "w drodze".

RETROnizacja 3 odbędzie się 11-12 maja, będzie oficjalnie dwudniową imprezą. Miejsce bez zmian. Początek w sobotę, jednak można już się zacząć integrować od piątku wieczora ...
Więcej szczegółów z czasem ...

Jak ktoś ma FB (ja nie) jest wydarzenie założone przez kolegę:

https://www.facebook.com/events/341616793231866/

DO ZOBACZENIA!

Atari & Amiga User!

33

Odp: RETROnizacja

no i pięknie big_smile

34

Odp: RETROnizacja

Jadymyyyy!!!!111

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)