Temat: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Witajcie!

Wczoraj po raz pierwszy w życiu dotknąłem i włączyłem Falcona! :D Falcon ma 14MB,TOS 4.04 i podobno ma tzw. sound upgrade cokolwiek to znaczy :) W związku z tym mam kilka pytań, a mianowicie:

1. Jak najłatwiej przenosić dane pomiedzy PC a Falconem(najchętniej jakieś USB)?
2. Który sterownik HDD jest lepszy dla Falcona? I jak go zainstalować mając do dyspozycji flop w A1200 lub Falconie? Przy okazji 45 EUR za sterownik dla mnie troszkę przesada.
3. Rozumiem że bez problemu działają karty CF?

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-02-19 13:01:47)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

2

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

AD1. bez klopotu mozna przenosic dane przy uzyciu Netusbee i pendrive, szczegóły znajdziesz w sieci + plus filmik,
Inna mozliwosc to przez sterownik Putnika i kartę CF (SD)
AD2. Coz mozesz uzywac darmowego ICD, pozostaje  sterownik P.Putnika albo wspomniany HDDriver, ja uzywam tego ostatniego od samego poczatku.
AD3. nie ma problemu uzywam zarowno kart CF i SD

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

3

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Polecam Netusbee i uiptool-a - to najprostsza i najszybsza metoda:
https://www.youtube.com/watch?v=m3Lk96knpI0

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

sqward ma racje. Prosto i bezboleśnie

.

5

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Na razie zastanawiam się jak to rozwiązać bo nie mam na PC stacji dyskietek a więc jakiekolwiek przenoszenie sterowników dla mnie jest niewykonalne. W Falconie jest jeszcze oryginalny dysk 80MB ale padł po 4 minutach pracy. A tam był jakiś sterownik. Nie zdążyłem przegrać :/

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-03-07 20:15:41)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

6

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

To faktycznie jest klopot,
ale w takim wypadku gdzies na stronie Putnika byl obraz jego karty 1 GB. Tak nagrany obraz na karcie CF, SD. Partycje na nim beda widoczne pod windowsem i Atari.
Ale w przyszlosci to fakt podstawowe narzedzie to bedzie Netusbee i mozliwośc uzycia programu sqwarda albo pendrive.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

PrzemasIII napisał/a:

W Falconie jest jeszcze oryginalny dysk 80MB ale padł po 4 minutach pracy.

Jak to padł? Wogle martwy (nie kręci) czy tylko go nie widać? Ide czy SCSI? Widzę, z Warszawy jesteś - na pewno ktoś się ze stacją znajdzie, jak nie - kup za 30zł stację na USB, falcon spokojnie czyta dyski 1,44MB.

Sikor umarł...

8

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Jak nie masz miejsca na stacjonarny PC, to polecam jakiś laptop klasy P3, P4 z FDD. 1-2GB RAM da radę z WinXP i/lub różnej maści lekkimi Linuxami.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-02-20 14:50:14)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Popieram tego Pana wyżej. Ja od dłuższego czasu nie mam w komputerze stacjonarnym napędu FDD i do nagrywania dyskietek używam starego Thinkpada. Takie rozwiązanie ma same zalety, laptop tego typu zajmuje bardzo mało miejsca, a kontroler jest na tyle elastyczny, że w połączeniu z np. Omniflopem potrafi nagrywać najbardziej egzotyczne formaty dyskietek, czego np. nie zrobi za żadne skarby stacja dysków na USB.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

W sobotę powalczę z obrazem P.Putnika. Czy te stopki bedą pasowały do Falcona? https://www.elfadistrelec.pl/pl/stopki- … p/14886560

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

11

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

PrzemasIII napisał/a:

W sobotę powalczę z obrazem P.Putnika. Czy te stopki bedą pasowały do Falcona? https://www.elfadistrelec.pl/pl/stopki- … p/14886560

Jak jeszcze nie kupiłeś i możesz poczekać (wysyłka z zagranicy), to wysłałbym ci originalne atarowskie. Kiedyś kupiłem z Best Electronics, i zostało mi tak z 8.
Pisz jak co ;)

Ostatnio edytowany przez Yaspr (2019-02-28 05:23:13)

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

12

Odp: Atari flacon przenoszenie danych z PC i nie tylko

Z chęcią wezmę. PW poszło.

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;