Temat: Unipolbrit 2068

Czołem
Ostatnio wpadł mi w łapki Unipolbrit + cart emu zx spectrum
Czy mogę do niego podłączyć Divide od Lotharka ? nie upale nic ?

.

2

Odp: Unipolbrit 2068

Złącze krawędziowe Timeks Sinclair 2068 nie jest kompatybine z 2048 (http://www.starekompy.pl/ts2068.html), ale w Timex Computer 2068 to zmienili. A ponieważ Unipolbrit 2068 był wzorowany na TC2068 (nie TS2068) to powinno działać. Ale osobiście gwarancji nie daję ;-)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-02-28 11:29:41)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Unipolbrit 2068

czyli wychodzi na to że zostaje tylko magnetofon i kochane piski ?

.

4

Odp: Unipolbrit 2068

pablozp napisał/a:

czyli wychodzi na to że zostaje tylko magnetofon i kochane piski ?

Poprawiłem powyżej bo nie do końca prawdę napisałem.
Powinno działać jak trzeba: http://www.starekompy.pl/tc2068.html

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-02-28 11:31:27)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Unipolbrit 2068

Oczywiście, że działa.
W swoim UK2086 (Unipolbrit Komputer 2086) podłączyłem DivIDE PLUS którego współautorem jest nasz forumowy kolega Duddie. Wszystko działa jak należy.

6

Odp: Unipolbrit 2068

hmmmm .... no to musze sprobowac , raz kozie smierć :D

.

7

Odp: Unipolbrit 2068

Spokojnie. Przeczyść styki w tym Unipolbricie i dobrze osadź DivIDE. U mnie z tego co pamiętam, okres od włączenia zasilania do zgłoszenia się DivIDE był sporo dłuższy niż w normalnym ZX Spectrum - już miałem chętkę żeby wyłączyć zasilanie bo się bałem że coś się usmaży. W Unipolbricie (ale także TC2048 i TC2068) jest bardzo delikatny układ ULA - taki w kształcie kwadratu (z oznaczeniem TS2068 PAL) wlutowany w płytę  - kiedy ten układ się uwali to umarł w butach bo jest nie do dostania. Nie ma także zamienników, zatem Unipolbrita bym używał raczej tylko od święta, tym bardziej że układ AY który w nim jest zamontowany, nie jest kompatybilny z grami 48K które korzystają z muzyki AY w zwykłym ZX Spectrum (inne porty czy jakoś tam)  ;)

8

Odp: Unipolbrit 2068

No to teraz wszystko jasne. Dzięki

.

9

Odp: Unipolbrit 2068

hejka ja mam pytanie o zasilanie bo wpadl mi w rece unipolbrit 2068 bez zasilacza ;( wyczytalem ze 15V potrzebuje myslalem ze 9v jak w timexie, no i jaka polaryzacja? Druga sprawa wyjscie din AV ma moze ktos schemat jak to podlaczyc?