1

Temat: DeskMAN

Ot taka ciekawostka, na razie w fazie produkcji z finałem w bliżej nieznanej przyszłości. Ale już częściowo działa ;)

Co wy na to:

Autorem programu jest MONO/TRS.

Ostatnio edytowany przez Pin (2019-03-24 16:49:43)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: DeskMAN

Nie mogę się doczekać!

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

3

Odp: DeskMAN

Rozumiem że po naciśnięciu odpowiednich klawiszy kopiuje aktualny program do dodatkowego ramu, a stamtąd pobiera kolejny w i dalej wykonuje?
Jakby tak jeszcze dorobić długie nazwy plików w dosach pod małe atari, przełączanie procesów co jakiś czas i pipe'y byłby proto unix.
Coś w tym jest.

Ostatnio edytowany przez swinkamor12 (2019-03-24 18:49:13)

4

Odp: DeskMAN

dobre

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: DeskMAN

swinkamor12 napisał/a:

Rozumiem że po naciśnięciu odpowiednich klawiszy kopiuje aktualny program do dodatkowego ramu
<trzask>

Ale co tu kopiować? Wystarczy podpiąć odpowiedni bank lub grupę banków używanych przez dany pulpit. Poprawcie mnie, jak źle kombinuję.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: DeskMAN

robi zrzut całej pamięci liniowej, plus bank systemowy Sparty (jeśli jest używany - tryb BANKED) do pamięci rozszerzonej i umożliwia przełączanie takich klocków.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: DeskMAN

Multitasking 8bit

8

Odp: DeskMAN

Było to w połowie lat 90tych pod mydosem(toms navigatorem!)...
:)

9

Odp: DeskMAN

spokojnie, odnoszę wrażenie że dzisiejsze rozwiązanie będzie znacznie mniej koszerne ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: DeskMAN

pajero napisał/a:

Multitasking 8bit

Raczej symultana.

AS... napisał/a:

Było to w połowie lat 90tych pod mydosem(toms navigatorem!)...

Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Jakiś link? .ATR-a, .COM-a? Chętnie bym to zobaczył. Znałem do tej pory tylko XL Frienda od Avalonu.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

11

Odp: DeskMAN

Ciąg dalszy testów, aczkolwiek szykuje się rewolucja gdyż okazało się ..... że ULTIMATE 1MB ma sprzętowego FREZEERA!! Nikt nie wiedział, bo nikt nie pytał autora :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: DeskMAN

Nagrywane ziemniakiem :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: DeskMAN

Pin napisał/a:

Ciąg dalszy testów, aczkolwiek szykuje się rewolucja gdyż okazało się ..... że ULTIMATE 1MB ma sprzętowego FREZEERA!! Nikt nie wiedział, bo nikt nie pytał autora :D

to jest ten Turbo-Freezer?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: DeskMAN

Pin napisał/a:

Ciąg dalszy testów, aczkolwiek szykuje się rewolucja gdyż okazało się ..... że ULTIMATE 1MB ma sprzętowego FREZEERA!! Nikt nie wiedział, bo nikt nie pytał autora :D

Rozwiń temat... proszę:-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

15

Odp: DeskMAN

@Cyprian - nie, to jak na razie program pod Sparta DOS X ;)

@Pancio.net - w tym miejscu powinien wypowiedzieć się Candle, ale z czego wiem można dokładnie powielić stan systemu i w dowolnym momencie go przywrócić itd.

Ostatnio edytowany przez Pin (2019-03-29 17:42:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: DeskMAN

ups ... trwają prace nad wsparciem dla VBXE ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: DeskMAN

Lolz ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: DeskMAN

FJC kilka razy wspominał o tym frezerze ale nie znał szczegółów bo pewnie by coś w biosie zaimplementował.

19

Odp: DeskMAN

Niebawem będziemy mieli szczegółowe info co i jak z tym U1MB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: DeskMAN

To trochę mi przypomina używanie linuxa na pc gdzieś około roku 1996.
Na X11 sprzęt był jeszcze trochę za słaby, to używało się trybu tekstowego i SVGALib.
Podobno z siecią też to działa. To duży postęp. Jeszcze trochę i będzie z tego prawdziwy unix w starym stylu.

21

Odp: DeskMAN

Oby wspierał zaawansowane technologie, ale też działał na Antonii.

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

22

Odp: DeskMAN

Dlaczego ma nie działać? Przecież to po części normalne rozszerzenie pamięci na portB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: DeskMAN

Po prostu pomyślałam "Oho! Użyja czegoś zaawansowanego, pewnie będzie jak z demosceną na amidze, że albo A500 albo od razu akcelerator z Power9, 4GB RAM i 1080GTX*"



*przesada celowa

Ostatnio edytowany przez Ola/Nerve (2019-04-07 21:45:19)

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

24

Odp: DeskMAN

mono napisał/a:
AS... napisał/a:

Było to w połowie lat 90tych pod mydosem(toms navigatorem!)...

Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Jakiś link? .ATR-a, .COM-a? Chętnie bym to zobaczył. Znałem do tej pory tylko XL Frienda od Avalonu.

W końcu przychodzi czas aby odpalić Toms-a i to zgrać, mam w kilku kopiach więc na pewno coś przetrwało...

25

Odp: DeskMAN

z tym, że pod MyDOS'em takie rozwiązanie na dzień dzisiejszy raczej większego sensu nie ma.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info