1

Temat: Sprzedam 65XE+

Witam.  Ci z was, którzy śledzili wątek „Sprzedam XC12”, wiedzą, że w dość sensacyjnych okolicznościach ;) stałem się posiadaczem, prócz magnetofonów, również kilku 65XE, o czym można było przeczytać we wspomnianym wątku. Kto nie czytał, bez obaw, niczego ważnego nie stracił :) . W sumie są cztery komputery, z których dwa posiadają złącze Expansion. Dla trzech może wszystkich, będę chciał znaleźć nowy dom ;) o ile uda mi się je naprawić i oczywiście, jeśli będą chętni.

Na razie oferuję pierwszy o numerze fabrycznym 164544. Uszkodzone były pamięci RAM, które zamieniłem na 41256, i tak zrobiło się 256 kB RAM-u. Może komuś się przyda :) . Wizualnie wygląda chyba najlepiej ze wszystkich. Obudowa jest minimalnie pożółkła, prawie niezauważalnie.

http://u.cubeupload.com/MojeFotki/65XE164544.jpg

Cena początkowa to 250 zł. Wysyłka gratis. Czas na składanie ofert jest do 31.03.2019, do godziny 20:00.

W zestawie z komputerem jest pudełko ze styropianami i zasilacz impulsowy 5V, 3A, a więc powinien „pociągnąć” niejedno rozszerzenie :) . Na żądanie dołączam gratis kabel sygnałowy DIN-5 – 4xRCA, a więc na wtykach RCA są dostępne wszystkie sygnały występujące na gnieździe monitorowym. Jeśli są pytania, to proszę pytać :)

Ostatnio edytowany przez Bluki (2020-04-20 14:02:17)

2

Odp: Sprzedam 65XE+

daje czysta :)

3

Odp: Sprzedam 65XE+

Ładna sztuka...

Sikor umarł...

4

Odp: Sprzedam 65XE+

@Bluki Pokaż mi ten  test cartridge (najlepiej od środka), ma on jeszcze inne opcje oprócz tych widocznych na zdjęciu?

5

Odp: Sprzedam 65XE+

@_kriss_, nie ma innych funkcji. Jak znajdę chwilę, to zrobię zdjęcia, ale w środku nic specjalnie ciekawego nie ma :)

6

Odp: Sprzedam 65XE+

Sam robiłeś ten cartridge czy znowu napiszesz baśń tysiąca i jednej nocy o tym jak zostałeś posiadaczem jego:)

Ostatnio edytowany przez _kriss_ (2019-03-24 21:18:14)

7

Odp: Sprzedam 65XE+

Kupiłem za starych dobrych czasów w firmie TOMS.

8

Odp: Sprzedam 65XE+

Chętnie bym taki sobie zrobił, ale pewnie nie ma nikt wsadu, ciekawi mnie jak to sprawdza Antica

9

Odp: Sprzedam 65XE+

Bluki napisał/a:

Jeśli są pytania, to proszę pytać :)

1. czy klawisze klawiatury są na sprężynkach czy na gumkach?
2. na zdjęciu to wybrzuszone aluminiowe logo oraz literka E przy 65XE na obudowie wyglądają jakby były zarysowane - są jakieś uszkodzenia czy tak się światło odbiło a może tam jest folia, która odstaje?
3. z dołączoną pamięcią rozumiem że to 65XE jest jak 130XE a nawet lepsze bo ma 2x więcej pamięci czy 130XE ma coś lepszego? 4. Ta widoczna płytka to ta dodatkowa pamięć?

10

Odp: Sprzedam 65XE+

1. Na gumkach.
2. Niewielkie zadrapanie. Na piątej miniaturce zdjęcia dokładniej zobaczysz (po powiększeniu do maksymalnej rozdzielczości 3521x2644).
3. 130XE ma złącze Expansion (np. łączne z gniazdem kartridża pozwala na podłączenie twardego dysku). Wszystkie programy wymagające ponad 128 kB RAM (ale nie więcej niż 256) będą działać bez problemu. Pod tym względem jest lepszy od 130XE.
4. Sterownik dodatkowej pamięci. Oryginalne kości RAM 4164, zostały zastąpione układami 41256 (stąd 256 kB RAM).

Ostatnio edytowany przez Bluki (2019-03-27 21:26:08)

11

Odp: Sprzedam 65XE+

3. Tak na naprawdę?

Ide+ Karinki itd..... :P

12

Odp: Sprzedam 65XE+

@AS... Twoje pytanie jest dla mnie niezrozumiałe. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź, to sformułuj je jasno i rzeczowo.

13

Odp: Sprzedam 65XE+

@Bluki , w niedziele jest koniec ?
Ja puki co podtrzymuje 300 ;)

14

Odp: Sprzedam 65XE+

Tak, w niedzielę o 20:00

15

Odp: Sprzedam 65XE+

Dam 310

16

Odp: Sprzedam 65XE+

I tak nowym właścicielem 65XE o numerze fabrycznym 164544, został koniuszko. Szczegóły wysyłki drogą mejlową.

@_kriss_ Zdjęcia kartridża z najdziesz w tym wątku.

17

Odp: Sprzedam 65XE+

Skoro pierwszy komputer znalazł swojego nowego właściciela, to teraz nadszedł czas na drugi egzemplarz :)

Model 65XE z ECI, o numerze fabrycznym 006731. RAM 64 kB, system operacyjny TOMS OS.

Najbardziej pożółkły ze wszystkich, jakie mam, chociaż dramatu nie ma :) . Niemniej, jeśli ktoś już poddawał obudowę renowacji, to warto i tą odświeżyć.
Trafił do mnie zupełnie bez pamięci RAM. Podejrzewam, że ktoś próbował go naprawić, ale nie dał rady. Wyjął pamięci, które przez lata gdzieś się zagubiły. Przyczyną niesprawności raczej nie były RAM-y, a układ U18, 74LS08, po którego wymianie (i uzupełnieniu RAM-u), komputer odżył. Ponieważ pamięci 41464, które aktualnie posiadam, rozładowują się całkowicie po ok. 4. minutach (!), podmieniłem Atari OS na TOMS OS, inaczej po wyłączeniu komputera, aby załadować nowy program, trzeba by odczekać 4-5 minut.

http://u.cubeupload.com/MojeFotki/65XE006731.jpg

Cena wywoławcza to 195 zł. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 7.04.2019, do godziny 20:00.
Tym razem nie ma pudełka, ale również jest zasilacz impulsowy 5V, 3A. Wysyłka gratis.

Jak zwykle można zadawać pytania dotyczące oferty.
Zapraszam!

Ostatnio edytowany przez Bluki (2020-04-20 14:03:54)

18

Odp: Sprzedam 65XE+

buu przegapilem :D

19

Odp: Sprzedam 65XE+

Chętnie zanabędę drogą kupna. Oferuję 200.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

20

Odp: Sprzedam 65XE+

Przypominam, że jeszcze tylko dziś do 20:00 można zostać posiadaczem tego sympatycznego Atari 65XE o numerze 006731 :)

21

Odp: Sprzedam 65XE+

205

22

Odp: Sprzedam 65XE+

205

23

Odp: Sprzedam 65XE+

Sorry że dwa razy,
Ale forum 3 minuty wisyłało tą cyfrę

24

Odp: Sprzedam 65XE+

@Atari-User, niestety spóźniłeś się o 1 minutę :( . Dobra wiadomość to taka, że będę miał w ofercie jeszcze jeden komputer, a tak na 80% dwie sztuki :) .

Tak więc właścicielem drugiej w kolejności oferty  o numerze fabrycznym  006731 został Mono. Dzięki :) . Szczegóły tradycyjnie drogą mejlową.

Jak wspomniałem, będzie jeszcze przynajmniej jeden komputer, ale to po „maratonie świątecznym”, a konkretnie, jeśli wszystko pójdzie z planem, zaraz po majówce.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2019-04-07 19:15:52)

25

Odp: Sprzedam 65XE+

ok. Trudno.
Ale niestety, jeszcze raz napisze, że wysłanie posta na forum trwa około 3 minut.
Jestem zrozpaczony.   :)

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2019-04-07 19:14:49)